Въпрос за символ в WORD

  • 10 398
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 405
Трябва ми символ 6, но повдигнат над текста ( ето пример - те могат да бъдат: ) . От Инсърт, Символ ми излизат 1,2,3,4,5,7,8, а 6 го няма. А се налага да цитирам под черта. Има ли конфигурация от знаци, с която мога да го създам?
Благодаря Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 625
Не знам дали те разбрах, но ползва ли Format/Font/Superscript?
Когато сложиш там отметка ти повдига горе текста!

# 2
  • Мнения: 3 405
Ще опитам  Grinning Стана!!! Много, много благодаря Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 625
Моля, моля! Hug

# 4
  • Мнения: 1 446
A ако ти трябва текст под черта - можеш да сложиш Insert reference - така автоматично че се саморедактира, ако ти се налага да форматираш текста.

Успех!

# 5
  • Мнения: 391
"Insert Footnote" е командата. Почни от първата бележка под черта, та ще стигнеш и до шестата.

# 6
  • Мнения: 3 405
Благодаря на всички за отговорите Hug Човек винаги има какво да научи  Grinning

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Анджелина, ще използвам темата ти и аз да попитам нещо. Предполагам нама да имаш против Peace

Как да си вадя дробна черта, но да не е тази "/", а истинска - да може да се пише под и над нея? Да мога да пиша обикновени дроби newsm78
На OpenOffice съм и е на български, но и с на Word обяснения ще се оправя.
Благодаря!

# 8
  • Мнения: 3 405
Моля, заповядай  Hug, но за дробната черта не мога да помогна  Grinning

# 9
  • Мнения: 6 315
Как да си вадя дробна черта, но да не е тази "/", а истинска - да може да се пише под и над нея? Да мога да пиша обикновени дроби newsm78
На OpenOffice съм и е на български, но и с на Word обяснения ще се оправя.
Благодаря!


В Word има опция Equation Editor, която я няма в Insert Menu (поне при мен), а трябва сам да си я изкараш на toolbar-a. (Tools-->Customize, избираш Commands tab и там в Categories полето кликваш Insert, a в Commands полето скролваш надолу и търсиш Equation Editor, който с драг&дроп си го качваш в toolbar-a).

# 10
  • Мнения: 4 806
Margarita е казала за дробите в Word, обаче за Оpen Office силно се съмнявам, че ще стане. Във всички случаи трябва да се провери и да се търси аналогична функция.

# 11
  • Мнения: 1 581
Анджелина, ще използвам темата ти и аз да попитам нещо. Предполагам нама да имаш против Peace

Как да си вадя дробна черта, но да не е тази "/", а истинска - да може да се пише под и над нея? Да мога да пиша обикновени дроби newsm78
На OpenOffice съм и е на български, но и с на Word обяснения ще се оправя.
Благодаря!


На Word има приложение (или както и да се казва) Equation editor за матем. изрази. Гледам, че Opeoffice има някакво Math, което, предполагам, е същото.
http://www.openoffice.org/product/math.html
Виж си дали ти е сложено, или си го сложи. Прегледай дали имаш в Insert менюто - Formula или нещо такова, отваря ти се едно прозорче, в което лесно се пишат всякакви матем. неща, обикновените дроби са най-елементарното  Grinning
Успех!

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Благодаря ви!  bouquet
Търсих това, което Margarita е казала - няма го или поне аз не го намирам и с този български някак не мога да се оправя Embarassed
Намерих това, което иВарна предлага и става, но ми излиза оградено(дробта е като в рамка) и не знам при разпечатване дали ще се вижда. Освен това след дробта текстът се качва горе, но пък вмъкнатата дроб мога да си я мести и ще я нагласям според текста. Абе малко играчка е, но и това е нещо и ви благодаря за бързото съдействие. Ще се ровичкам пак за друго. А и на работа сме с Word, та може и там да си пиша тестовете.

# 13
  • Мнения: 550
моето приложение се казва  MATH TYPE и е за WORD. може да изписва всякакви математически формули от дробни черти до интеграли.

# 14
  • Мнения: 1 581
Значи в Word, като кликнеш с десен бутон на мишката върху самия обект (в случая математ. израз - той става като картинка, след като го завършиш), можеш да извадиш разни пропъртис и съответно да си форматираш рамки, фонове и т.н., както и позиция спрямо останалия текст - може да го сложиш да се подравнява спрямо текста - Layout : In line with text. Обаче кой знае как са им имената в OpenOffice, а и как са ги превели на български  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт