изтичане на гной от ваксината

  • 8 258
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 82
Преди 1 седмица,след като изкъпах сина си,забелязах че от рамото му където е ваксиниран (БЦЖ ваксината) изтича гной.Чрез леко притискане успях да му изтискам гнойта,докато не потече кръв в съвсем малко количество.Мислех,че с това въпросът е решен,но вчера отново видях,че се насъбира гной.Бебчо навърши 2 месеца преди десетина дни и след няколко дни ще го водя на консултация,но се чудя дали да не се обадя на педиатърката по-рано,за да й кажа.Вие какво ще ме посъветвате? newsm78

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Въобще защо си се забавила с цяла седмица, а не си се обадила на педиатъра?  newsm78
Според мен е редно направо да заведеш бебето в кабинета да го прегледат.

# 2
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И аз ще те посъветвам да го заведеш веднага. Мен специално ме предупрдиха да не пипам пъпчицата - гнойта сама щяла да се разнесе, и така и стана. Но щом сте го истискали вече има опасност от зараза, затова го води.

# 3
  • Мнения: 439
О мила,тичай към педито.Може да се инфектира

# 4
  • плевен
  • Мнения: 1 249
О мила,тичай към педито.Може да се инфектира
Peace

# 5
  • Мнения: 24
аз  имам  една  позната  акушерка  в  Шейново  която  ми  каза  че  е  нормално  да се  подува  дори  да  тече  гной,даже така  е  по  добре ,но  да  не  се  пипа, но  след като си  го  пипала  непременно  го  заведи.

# 6
  • Мнения: 1 701
аз  имам  една  позната  акушерка  в  Шейново  която  ми  каза  че  е  нормално  да се  подува  дори  да  тече  гной,даже така  е  по  добре ,но  да  не  се  пипа, но  след като си  го  пипала  непременно  го  заведи.
Така е! Това означава, че организма си изгражда антитела, но не е трябвало да го пипаш! Сложи му компрес със риванол докато го види лекар. При Калина се получи така на 2 пъти и после се оправи - сега е само белег.  Peace

# 7
  • Мнения: 407
Не е чак толкова страшно,не шашкайте момичето.При нас се получи по същия начин.И аз го забелязах вечерта и на другия ден вече бяхме на лекар.Аз обаче не се сетих,че точно там има бита ваксина и се чудих как се е появила тази гнойна пъпка.
Лекарката ни каза,че това е нещо нормално.По бурно е реагирал организма на ваксината и че много рядко се случва.Да не го изстисквами,само ако се пукне само да изстискаме докато се появи чиста кръв и да слагаме риванол.Аз не повярвах много на казаното,защото ми изглеждаше много сериозно и отидохме и на друг лекар,който ни каза абсолютно същото.
Няколко пъти се появяваше гнойна торбичка и до една седмица всичко отшумя.
За твое успокоение може да потърсиш педито поне за съвет по телефона.

# 8
  • Мнения: 1 272
От педиатъра на моята дъщеря знам, че това е добра реакция към бцж- ваксината. Само не знам защо си чоплила, не са ли ти казвали че бебето не се чопли, каквото и да му излезе newsm78

# 9
  • Мнения: 82
Благодаря ви за съветите и най-вече благодаря на Никол за разяснението!А на Лили искам само да уточня,че не съм ЧОПЛИЛА нищо,защото явно не е разбрала,че пъпката се беше пукнала сама и гнойта си изтичаше.

# 10
  • Мнения: 5 362

Обади се по-скоро на педито да я питаш,тя ще ти каже най-добре.

# 11
  • Мнения: 5 026
Не стискай нищо! Това не е гной! Аз специално питах педиатъра и той каза, че това е реакция на организма и не се пипа!

# 12
  • Мнения: 657
 При нас се получи същото изтече си секрета(не знам точно как да го нарека).Педиатърката ни беше предупредила,че е възможно това да се случи и да не го пипаме в никакъв случай.Мина си от самосебе си,остана само малък белег

# 13
  • Мнения: 693
и при нас е така, от 1 седмица не го къпя защото не трябва да се мокри, само го мия в кофа - първо лицето и една по една ръчичките, после го потапям до кръста и мия дупето и крачетата, зор е но почти му заздравя а беше раничка.
не се стиска, ако тече гной или секрет леко се попива и се слага стерилна марличка.

# 14
  • Мнения: 903
Това е било съвсем нормална реакция и не е трябвало да се пипа ама ХИЧ... И пеи нас беше така дажве гноясва няколко пъти, но при първото гноясване се обадих на педиатърката и тя ми обясни... Сега незнам, но най- добре отивай на лекар да не се инфектира.........

Общи условия

Активация на акаунт