Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Автомобили
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DE

Момчета знаете ли как стои въпроса с митата на нововнесените автомобили ? Това , което говорят по телевизията ми се струва нереално .Какво мислите? newsm78 Благодаря предварително  Peace
Цитирай
Извинявай много може ли да разкажеш какво си чула за митата на автомобилите след нова година защото не съм чула а много ме интерисува. Иначе аз чух че митата след 01.01.2007г отпадат а ще има само еко такса която ще е с около 100 лв по висока и се очакваше автомобилите да поевтинеят с около 1000-1500лева.
Някой ако има повече инфо нека да каже.
Цитирай

DE

Същото и аз чух в обедните новини. Дали в нета няма официална информация. Писах на 100 те въпроса преди месец и все още чакам отговор  Party
Цитирай

София

Ако под мито имаш предвид ДДС-то, което се плащаше преди влизането ни в Европейския съюз, вече не се плаща. Когато  автомобилът е произведен извън Евросъюза, тогава се плаща мито /не ДДС/.
Обаче, има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Малко е объркано и самите митничари все още не знаят какво да правят. За най-сигурно питай в данъчното.
Цитирай

София, в полите на Витоша

Все си мисля, че тук е моментът г-жа Цомба Гърдева да си каже компетентното мнение, като съпруга на виден търговец на автомобили! Mr. Green
Цитирай

България-Швейцария

Все си мисля, че тук е моментът г-жа Цомба Гърдева да си каже компетентното мнение, като съпруга на виден търговец на автомобили! Mr. Green
Влизах аз в сайта на митницата - услугата 'Митнически калкулатор' е временно спряна Mr. Green, така че направо ще почерпя аз за такава информация   bouquet
Но имам и още въпроси  Rolling Eyes
ДДС-то за автомобили, произведени в Евросъюза отпада, ясно.
Какво трябва да се направи обаче, ако колата е с произход ЕС, обаче я внасям от Швейцария, примерно? Предполагам, че пак трябва да се вади Евросертификат newsm78
Друго важно - акцизите и те ли отпадат или над 162 коня пак се д*ха супата? Twisted Evil
За автомобили, произведени извън ЕС (японските, примерно) по стария начин ли се изчислява митото, само то ли се плаща или и ДДС все пак допълнително? Хич няма да се учудя...  Tired
Вкараха ли 'възрастови ограничения' за внасяните автомобили? Зловещи неща се говореха, за не по-стари от 3 години, например, затова питам.
Цомбе  Love, в теб ни е надеждата Cool.
Цитирай

Тъй, тъй...искате да ви кажа, па после не черпите Mr. Green

Ако под мито имаш предвид ДДС-то, което се плащаше преди влизането ни в Европейския съюз, вече не се плаща. Когато  автомобилът е произведен извън Евросъюза, тогава се плаща мито /не ДДС/.
Обаче, има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Малко е объркано и самите митничари все още не знаят какво да правят. За най-сигурно питай в данъчното.

За да не се повтарям с Нати, й копвам поста.

Сега, по питанката на г-жа Стоун Wink
Не се вади Евросертификат, ако е от Швейцария(ей жено, поспри малко, стига с тая страна бе Mr. Green).
За акцизите - па че духаме супата Mad
За японските и др. извъневропейски коли - ако са купени от ЕС няма мито и ДДС, ако са внесени от САЩ и Канада - има.
И по последния въпрос, за "възрастовите ограничения" - още нищо не са вкарали и нищо не се знае.

Едва ли ще поевтинеят много автомобилите.В Германия например ДДС-то от 16%, стана 19%.Така че, дали там ше го платиш или тука, все тая.Цените са си старите.

Знаете кво пия, знаете и къде съм като са купоните Twisted Evil
Цитирай

България-Швейцария

ей жено, поспри малко, стига с тая страна бе Mr. Green
Ми Убава е, бре Flutter
А и ДДС-то там е 7.6% Party

Цитат
Знаете кво пия, знаете и къде съм като са купоните Twisted Evil
А, аз мога и специално до Симеоново да дойда Cool
Убичам та  Love  bouquet
Цитирай

DE

има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Това за физически лица ли е  или за юридически?
Цитирай

София

има една разпоредба, която гласи, че ако в рамките на 12-месечен период направиш доставки /водят се вътрешнообщностни/ над 20 000 лв. дължиш ДДС.
Това за физически лица ли е  или за юридически?

Мисля, че е само за ФЛ, но за да не те подведа погледни в Закона за ДДС и в Правилника за прилагането на закона.
Цитирай

Нати, и на мен нещо не ми е ясно тва newsm78Чувам го за пръв път Rolling Eyes
Ние вкарваме коли на месец за около 100-тина хил. лева.Това значи ли , че ще плащаме ДДС newsm78

А, аз мога и специално до Симеоново да дойда Cool
Убичам та  Love  bouquet

И аз та убичам, чекам те у наше село тогиз Love
Цитирай

София

Нати, и на мен нещо не ми е ясно тва newsm78Чувам го за пръв път Rolling Eyes
Ние вкарваме коли на месец за около 100-тина хил. лева.Това значи ли , че ще плащаме ДДС newsm78

Ми нали мъжО ти е юридическо лице, като има фирма...а доколкото знам, това се отнася само за физически лица...

Сега има нови разпоредби и докато се изяснят нещата, ще мине едно известно време... Thinking

Пак повтарям - не искам да ви подведа и да ме псувате после, затова си проверявайте нещата... Wink

Цитирай

Уф, жено, обърка ме още повече.Питах го...и той не знае за таковО чудо.
Някои коли ги вкарваме на ФЛ.
Е ти добре ме вкара в мисли са ooooh!
Ако ти горят ушите, да знаеш че мислА за теб Twisted Evil
Цитирай

София

Е ти добре ме вкара в мисли са ooooh!

Не го мисли толкова - ще вземе да ти спадне либидото... hahaha

Цитирай

Houston, TX

Ясното е че акциза остава.
Ако сделката е преди нова година, се обмитява по стария начин
ако е след нова година, в края на всеки месец юридическите лица си самоначисляват ДДС и си подават и ИНТРАСТАТ декларации / в НАП/
само че преди това има един лек въпрос
това изискване се отнася за стоки с произход обстността/ т.е. стоки които са произведени в общността или са обмитени та,/, това се доказва със сертификат за статута на стоката
интересен е момента как ще се регистрира колата ако е внесена от физическо лице, защото според мен автомобила ще е вече отчислен да кажем от Германия и тук трябва да се води на отчет
а и стоката като се движи вътре в общността е под режим вътрешнообщнпстен транзит
и тови режим трябва да се приключи по някакъв начин
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.