Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Имам нарушен хормонален баланс и лекарят ми изписа няколко вида лекарства, едно от което е Спиронолактон. За него каза, че ще ми нормализира окосмяването. Въпроса ми е дали някои го е пил и дали има ефект?
Цитирай

Бургас

Баща ми го пие (от 100ml.), но за сърцето. Това е диуретик, не съм чувала да нормализира окосмяването Thinking
Виж тук:
http://www.tchaikapharma.com/mambo/leaflet/spironolactone.html
Цитирай

София

Аз лекувах поликистоза и след поредица от какви ли не хормонални и нехормонални препарати доктора ми изписа това.При поликистоза може да има окосмявяне,така че вероятно помага и на това.Иначе това е диуретик или от него ти се пишка доста често,поне в началото.Трябва да приемаш повече течности докато свикнеш.Ааз го пих 4 месеца,сутрин и вечер,докато не забременях.Незнам той ли ми помогна или не,но се лекувах почти 5 год,а опитите за бебе продължиха почти 1год и половина.Така че при мен ефект имаше,дано помотне и на теб
Цитирай

София

Малко се пообарках, но като отида при лекаря ми на контролен преглед, ще го разпитам, най-вероятно в комбинация с другите лекарства които ми е изписал деиства по този начин.
Благодаря ви, че ми обърнахте внимание  bouquet
Цитирай

София

Не го пий преди да се консултираш и с друг лекар. Виж какво пише в листовката като нежелани лекарствени реакции : " менструация с лека загуба на кръв, забавена менструация, повишено окосмяване, снижаване на гласа и болезнени гърди при жени".

Ето  ти линка към листовката. Зачетох се, защото в семейството ми го бяха пили по съвсем други поводи.
Цитирай

София

Да, рисковано е да се доверяваш на лекар в днешно време, за това свекърва ми взе изследванията и се консултира с нейния лекар, при който си ходи от години и бил много добър гинеколог. Той също одобрил лечението и за това съм спокойна, но моя лекар нищо не ми обяснява и за това реших да попитам мамите.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.