Възможно ли е съсед отгоре да ни краде вода?

  • 11 526
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 420
    Grinning Пиша, защото имах абсолютно същия случай - водомера върти, а аз не ползвам вода.
    Не е възможно отгоре да ти крадат вода, но е възможно да ти върти водомера и да плащаш вода, която не си ползвала. Ако си в панелен блок това даже е почти гарантирано. Още повече, ако има инсталация за топла вода, дори да не е захранена от ТЕЦ. Доста объркано е и е сложно за обяснение с няколко изречения, но има класическо решение :
    Слагаш два нови възвратни клапана - един на студената вода до водомера и втори на топлата вода до водомера, ако има или до тръбата където трябва да има водомер за топла вода. Изобщо слагаш възвратни клапани на всички тръби откъдето може да излезе вода от апартамента.
    С две думи, някои блокове имат спестени клапани при монтажа или повредени клапани във водопроводната система на апартаментите и тогава се случва водата да минава през водомерите на всички съседи без да са я ползвали. Може би затова съседът отгоре си е направил ремонт - защото е установил, че през водомера му минава вода, която ползва друг. Да, възможно е той да ползва вода, минала през твоя водомер, но това в никакъв случай не е нарочно. Просто ти липсват клапани, които да задържат водата минала през водомера ти при теб.
     Ако имаш въпроси пиши да обяснявам по-подробно.
    Не знам дали успях да обясня добре проблема. Водопроводчика, към който се обърнах, даже не се наложи да идва у нас, а веднага му стана ясно къде е проблема и след като послушахме съвета му за клапаните, проблемът вече е отстранен и водомера ни не върти, когато не ползвам вода.
   

# 16
  • Varna
  • Мнения: 503
Може може. Незнам точно как точно са ни направени тръбите, но като се нанасяхме  и правихме ремонт, ни се е случвало  като пуснем топла вода без да имаме бойлер- да имаме топла вода. Явно някой от горните съседине си е вързал правилно тръбите и като не си е затворил и крановете и се получава. съпругът ми го обяснява, во на мен техническата мисъл ми    убягва, така , че може и да необяснявам нещо правилно.

# 17
  • Мнения: 420
Може може. Незнам точно как точно са ни направени тръбите, но като се нанасяхме  и правихме ремонт, ни се е случвало  като пуснем топла вода без да имаме бойлер- да имаме топла вода. Явно някой от горните съседине си е вързал правилно тръбите и като не си е затворил и крановете и се получава. съпругът ми го обяснява, во на мен техническата мисъл ми    убягва, така , че може и да необяснявам нещо правилно.

По-горе съм обяснила, че това е технически проблем, а не кражба. Нали водата за да иде до съседа отгоре, трябва да мине през вас. Той може да се включи към вашите тръби само ако го пуснете в апартамента ви.
Относно това, че тече топла вода без да имате бойлер - някой има развален възвратен клапан и водата вместо да си стои в неговия бойлер се връща обратно в общата инсталация.

# 18
  • Мнения: 4 710
Може може. Незнам точно как точно са ни направени тръбите, но като се нанасяхме  и правихме ремонт, ни се е случвало  като пуснем топла вода без да имаме бойлер- да имаме топла вода. Явно някой от горните съседине си е вързал правилно тръбите и като не си е затворил и крановете и се получава. съпругът ми го обяснява, во на мен техническата мисъл ми    убягва, така , че може и да необяснявам нещо правилно.
Да, на мен така съседите ми ползват от топлата вода....

# 19
  • Мнения: 420
Може може. Незнам точно как точно са ни направени тръбите, но като се нанасяхме  и правихме ремонт, ни се е случвало  като пуснем топла вода без да имаме бойлер- да имаме топла вода. Явно някой от горните съседине си е вързал правилно тръбите и като не си е затворил и крановете и се получава. съпругът ми го обяснява, во на мен техническата мисъл ми    убягва, така , че може и да необяснявам нещо правилно.
Да, на мен така съседите ми ползват от топлата вода....

Ако си беше направила труда да прочетеш двата ми поста по-горе, щеше да разбереш, че никой не те краде, а това, което сам си направиш, никой няма да ти го направи. Ами, купи си един клапан и си го смени /ако въобще имаш клапан/. Струва не повече от 6 лева. Мъжа ти, ако не е с две леви ръце, сам ще се справи.

# 20
  • Мнения: 4 710
Хубаво е да си мериш тона и най-малкото да не раздаваш квалификации.

# 21
  • Мнения: 420
Може може. Незнам точно как точно са ни направени тръбите, но като се нанасяхме  и правихме ремонт, ни се е случвало  като пуснем топла вода без да имаме бойлер- да имаме топла вода. Явно някой от горните съседине си е вързал правилно тръбите и като не си е затворил и крановете и се получава. съпругът ми го обяснява, во на мен техническата мисъл ми    убягва, така , че може и да необяснявам нещо правилно.
Да, на мен така съседите ми ползват от топлата вода....

Ако си беше направила труда да прочетеш двата ми поста по-горе, щеше да разбереш, че никой не те краде, а това, което сам си направиш, никой няма да ти го направи. Ами, купи си един клапан и си го смени /ако въобще имаш клапан/. Струва не повече от 6 лева. Мъжа ти, ако не е с две леви ръце, сам ще се справи.

Не виждам нищо обидно и квалифициращо в поста ми.
Съвета ми беше, че човек трябва да чете, преди да пише.
Обидно е да обвиниш някого, че те краде, без да си си дал труда да разбереш за какво всъщност става въпрос.

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не искам да се намесвам- ама ти къде видя, че е писала да и крадатот водата ? Пише, че  и ползват от топлата вода- може да знае жената къде е проблема, но все още да не е отстранен. newsm78 И на мен ми се видя малко обиден постинга ти. Пък и всеки има право да отговори на автора на дадена тема, но никъде в правилата не видях да пише, че преди това е задължително да изчете всичко по темата, че тогава да отговаря.
Нищо лично.

# 23
  • Мнения: 420
Не искам да се намесвам- ама ти къде видя, че е писала да и крадатот водата ? Пише, че  и ползват от топлата вода- може да знае жената къде е проблема, но все още да не е отстранен. newsm78 И на мен ми се видя малко обиден постинга ти. Пък и всеки има право да отговори на автора на дадена тема, но никъде в правилата не видях да пише, че преди това е задължително да изчете всичко по темата, че тогава да отговаря.
Нищо лично.

Добре, приемам, че не е длъжна да чете всичко, макар че за това може да се спори.
Но съществуват елементарни правила за отговор на въпрос, които се учат още в началното училище.
Та в тази връзка въпроса е: "Възможно ли е съсед отгоре да ни краде вода?
Отговор: "Да, на мен така съседите ми ползват от топлата вода..."
Което в превод за всеки грамотен човек значи - да, съгласна съм, че може да краде от топлата вода, защото и моите съседи така ми ползват топлата вода.
Коментарът тук мисля, че е излишен.
Допускам и възможността да е прочетен само последния постинг /моя/ и тогава отговора означава съгласие, че е възможно съседите да ти ползват топлата вода, но за тази цел има бутон за цитат.
Човек, когато пише трябва да знае какво и как да го напише, за да не го тълкуват погрешно.
И най-добре да не надрасква две три-думи колкото да му се зачете публикацията, а да обоснове точно това, което е казал.

# 24
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, тогава грешката ти е, че си помислила, че Касиди отговаря на авторката. Но не- преди нейните думи има цитат. Тоест тя пише на Inochka- нея е цитирала. А Inochкa пише нещо за топлата вода.  Peace  Но стига сме разводнявали темата.

# 25
  • Мнения: 4 546
може, но незнам какъв съвет да ти дам. свекитата имат същият проблем. част от съседите във входа им работят във ВИК и се оказва, че плащат за около кубик или два вода на месец. но освен крещенето по събрания и размяна на реплики от сорта "ти поне не се ли подмиваш вечер  hahaha" , някакви конкретни действия няма  Confused

Общи условия

Активация на акаунт