КАК ДА СЕ ПРЕБОРЯ С УШНА ИНФЕКЦИЯ..

  • 1 871
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
..10 дена на антибиотик(сменихме 2)-не помага
поддържа  висока температура-стига до 39.8..  Cry
стигнахме до бърза помощ-направиха и всякакви изледвания..и нищо-пак с Т
идва ми да се  #2gunfire има инфекция само на едното ушенце..
ако знаете някой бабешки метод на лекуване..пишете
пуснах темата и в "родители в 4ужбина",но те са по късни(имайки напредвид 4асовата разлика) и за това и вас да питам..тя неволята.. Praynig
благодаря ви предварително
и дано вашите де4ица са здрави4ки

# 1
  • Мнения: 1 860
И аз лекувах ушна преди няколко месеца, но мина лесно с антибиотик. Погледни в тази тема: Баба каза така.... Лекарите нищо ли не правят по въпроса след като не мина?

# 2
  • Мнения: 198
nana_cool
благодаря ти за бързия отговор
сега ще разгледам линка..
 Praynig

# 3
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Печен праз се изцежда и се капва по 1-2 капки в ушенце (и двете). Майка ми каза, че било безотказно.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Слагай топли "лапи" на болното ушенце. Или не знам дали ТАМ имате начин да ходите на физиотерапия. Разните му там УВЧ нагревки и т.н.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 079
silvia_alexis,
Тук, в България, има едни капки за ушенце - Берлицетин (Berlicetin) се казват. Съдържат антибиотик и са прекрасни за ушенце на дете.
Но опитай и с капки в носа да оправиш проблема, защото в повечето случаи всичко идва от носа и рефлектира в ушенцето, защото е по-слабото място.
Бързо оправяне на детето. baby_neutral  bouquet

# 6
  • Мнения: 5 468
Печен праз се изцежда и се капва по 1-2 капки в ушенце (и двете). Майка ми каза, че било безотказно.
И моята майка така ми лекуваше болките в ушите едно време, но с лук, не с праз. Пече го на котлона и капва 2-3 капки в ухото ми, още топличко такова. Облекчаваше ме почти веднага.

# 7
  • София
  • Мнения: 13 203
Здравей,
брат ми живее е Торонто и каза, че там ушните инфекции са много разпространени... децата страдат основно от това... наскоро племенникът ми беше диагностициран "ушна инфекция"... изписаха му антибиотик на пеницилинова основа... оказа се, обаче шарка... шестата... брат ми мислеше, че обривчето е от антибиотика, то друго се оказа... За съжаление не мога да ти помогна с някаква конкретна информация как да се справиш с проблема, но моята лекарка каза,единствения път когато Александра я заболя ухо.. даваме антибиотик, защото ако ушната инфекция не се овладее навреме става хронична... Не знам, вашите лекари като слушам брат ми почти за всичко чакат да мине само, а пък самолекуването не е хич добра идея...
Успех!!!

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Не знам, вашите лекари като слушам брат ми почти за всичко чакат да мине само,

мдааа, и аз съм останала с такива впечатления макар и за краткия ми престой.
това 40 Т , 41,42 - тогава може и да обърнат внимание.
Vache,  съгласна съм  с брат ти.

# 9
  • Мнения: 198
моми4ета,от лекарите в торонто ми е писнало;ако я няма техниката с която разполагат и машините-са угаснали..то всъщност май само на това раз4итат да поставят диагнози..пък са и страхливи-ако поставят грешна диагноза или ле4ение после може да ги съдиш и в пове4ето слу4аи те пращат в кащи да пиеш 4ай и таленол!!!  #Cussing out
днес сте пробвам рецептата с 4есън и олио..
дано да подейства..благодаря ви за отговорите ако се сетите и за нещо друго-пишете.  Hug

# 10
  • Мнения: 15
Мили мами, не само в Канада лекарите изписват трудно антибиотик и не обръщат внимание на температура под 40. Ние живеем в Женева от 4 години и ми идва да си скубя косата когато опрем до доктор. Моята 8 годишна дъщеричка има проблем с ушите от 2годишна, и когато бяхме в БГ пиеше антибиотик почти всеки месец и винаги за УНГ проблем... имаше период в който, пиеше по 3 антибиотика в месеца и само 2-3 дни след като свърши ант. отита отново беше ... най-малкото остър. Опитвали сме всички възможни бабини рецепти: праз, живовлек, зехтин, восък... та дори бях поръчала на наши познати да ми намерят няколко пъдпъдъка за да си извлека пъдпъдъча мас.. и пак нищо. Но основния проблем при нас е, че често прави хрема, която от своя страна се стича по евстахиевата тръба в ухото, запушва го и от там прави отит. От както сме в Швейцария , докторите ми казват, че е необходимо да направят малка операция ... и тази операция я чакаме вече 3та година, но днес ... наййййй- после получихме заветното писмо с датата за операцията.. и аз честно казано съм безкрайно щастлива.  Joy Да не пропусна, че минахме два пъти през вадене на трета сливица. Друг много ценен /според мен/ съвет , който мога да дам е: водете детето си винаги и САМО при един и същ УНГ специалист.. това е моята основна грешка която допуснах в БГ... и от която основно страда дъщеря ми. Колкото до това, че от антибиотика няма подобрение.. пак от моят не малък опит ще кажа... антибиотикът не е правилно предписан, а като познавам манталитета на чужбинските доктори, които ако случайно положението е толкова тежко, че трябва да изпишат антибиотик, то го правят с огромно нежелание.. както се шегуваме със съпруга ми... все едно трябва да вземат късче от държавният златен резерв на Швейцария.  Rolling Eyes Но от друга страна НЕ изписването на антибиотик си има и своето предимство.. от всичките ни познати тук, все още не съм срещнала някой който да има бъбречни или чернодробни проблеми. Да не говорим за това, че децата ходят на училище дори болни от шарка или ангина.
 

# 11
  • Мнения: 217
silvia_alexis и ние имаме вашия проблем, даже преди малко пуснах тема - запитване... Само че, инфекция и на двете уши, която повтаря явно неизлекувана стара... Само да не е някаква друга инфекция, която дава проблем в ушите? Какви изследвания ви правиха? Аз утре чакам снимка на гърдичките, за да изключим бронхопневмония. Ще се примоля и да ми пуснат кръв и урина /за бактерии/. Тук ако не си информиран, Джи-пи-то гледа да се отърве и те праща в общия кюп с АБ лечение до спукване. На моята сегашна педиатърка все й напомням....

# 12
  • Бургаски вечери...
  • Мнения: 52
Синът ми също имаше много сериозни проблеми с недоизлекувана бактериална инфекция на ушите. В подробности няма да се впускам, защото целият ми опит в борбата с ушните инфекции може и да се превърне в роман. Болници, болезнени и травмиращи манипулации, серии от антибиотици... Помогна ни единствено употреба на билкови тинктури, които пием повече от година(откакто датират и горчивите ни преживявания). Декември месец Никола направи отново сериозен отит, оказа се вирусен. Излекува се с помощта на тинктурите. Откртрихме и трета сливица, която според 3-ма УНГ специалисти трябваше да бъде отстранена(беше мн.оголемена, кашлицата - жестока с давене и повръщане). Отново използвахме билките и нямаме никакви проблеми.

# 13
  • Мнения: 217
Ние пък ще пробваме с хомеопатия, имаме наблизо признат хомеопат. Трудно ми беше да го реша и не знам дали решението ми ще се окаже правилно, но... да помага Господ... Ще ми се да напиша след известно време една история с хубав край, че явно не малко майки имат нужда от помощ и информация за това. Оказва се, че отитът е много често срещано заболяване при малките деца и може да се превърне в кошмар.... Пазете се!

Общи условия

Активация на акаунт