идея за перде

  • 10 205
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 129
Здравейте момичета , имам нужда от малко идеи.
Спалнята ми е с лилави тапети , на паркет , много слънчева.
Сега ми предстои да купувам тънки пердета и завеси.
Бялото е подходящ цвят , но не става и двете да са бели.
Вие какво бихте купили?
Лилавото е наситено.Обзавеждането ще бъде бял бук.
Дайте ми и идея за цвят на килим?
Много ще съм благодарна на всякакви идеи!

# 1
  • Мнения: 1 558
На мойта майка шалтето на спалнята е лилаво, имат лилаво и на тапетите. Завесите са от същото лилаво (същия сатен като на шалтето), а пердетата са бели. Интересно изглежда. Килимчето в спалнята е неутрално- връзва се с подовата настилка.

# 2
  • Мнения: 1 403
Ето този линк има много хубави идейки
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=35984

# 3
  • Мнения: 461
Здравейте момичета , имам нужда от малко идеи.
Спалнята ми е с лилави тапети , на паркет , много слънчева.
Сега ми предстои да купувам тънки пердета и завеси.
Бялото е подходящ цвят , но не става и двете да са бели.
Вие какво бихте купили?
Лилавото е наситено.Обзавеждането ще бъде бял бук.
Дайте ми и идея за цвят на килим?
Много ще съм благодарна на всякакви идеи!
В ноемврийския брой на "Наш дом" има подобна комбинация цвят патладжан и цвят инокс вместо бяло.

# 4
  • Мнения: 2 047
   Долното да е бяло, а горното нежно лилаво, има много красиви, прозрачни като тюл, но с блясък. Сега не се сещам как се казваше тази материя (май воал), много е красиво, точно за детски стаи. В магазините за пердета със сигурност ще ти хареса нещо. На място идват още по-добри идеи. И долното бяло може да е по-леко, не абсолютно плътно.

# 5
  • Мнения: 14 472
 резеда

# 6
  • Мнения: 461
   Долното да е бяло, а горното нежно лилаво, има много красиви, прозрачни като тюл, но с блясък. Сега не се сещам как се казваше тази материя (май воал), много е красиво, точно за детски стаи. В магазините за пердета със сигурност ще ти хареса нещо. На място идват още по-добри идеи. И долното бяло може да е по-леко, не абсолютно плътно.


Органза  Simple Smile

# 7
# 8
  • Мнения: 129
Благодаря Ви на всички за идеите.

# 9
  • Мнения: 2 631
Вземаш парче от тапета, и с него - в магазина за пердета и за килими! Peace
Така най-добре ще прецениш, иначе е трудно!

Аз направих същото, като обзавеждахме нашата спалня, но моите нюанси бяха оранжеви. Wink

Не е ли вариант и щори+ефирно перде или направо вертикални щори, които обаче не са много подходящи точно за спалня!? Thinking

# 10
  • Мнения: 861
Моля и аз за съвет - пердетата на ширината на прозореца ли стоят по-добре или трябва да обхващат цялата стена където е разположен прозореца? Става въпрос за детска и спалня.

# 11
  • Мнения: 14 472
Моля и аз за съвет - пердетата на ширината на прозореца ли стоят по-добре или трябва да обхващат цялата стена където е разположен прозореца? Става въпрос за детска и спалня.


у нас закриват само прозореца. ако обаче искаш оптически да разшириш стаята сложи ги открай докрай. така ще правя в хола който е с тясна стена на която е разположен прозореца.

# 12
  • Мнения: 861
За хола и аз като теб. Но за спалните още се чудя.

# 13
  • Мнения: 99
Можеш да сложиш бяло перде от органза, което да покрива само прозореца, отново от органза правиш лилави (като тапетите) розички и лекичко набираш тук-там пердето като прикачаш там цветята.
Надявам се да съм го обяснила ясно.

# 14
  • Мнения: 1 449
А мебелите какъв цвят са, паркета, вратите?

Може да е в кафяво, или по-смело решение - зелен нюанс, който да подхожда, жълто... Но много зависи все пак.

Общи условия

Активация на акаунт