Зелени изпражнения

  • 3 005
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Бебето ми е на месец и 8 дни и днес изпражненията му са по-различни от друг път, зелени и много се напъва а не може да ги изкара трябва аз да и помогна с термометъра, ане може да е запек защото изпражненията са и леко воднисти. Кажете ми нормално ли е това?

# 1
  • Мнения: 2 677
Според мен първо не трябва да прибягваш до термометъра. Почти всички бебоци преминават през такъв период, а зеленото може да е от най-различни неща - от това с какво го храниш; от кога не е акало, защото малко като преседят и веднага стават зелени.
Най-добре, ако се притесняваш, говори с педито, но не прибягвай до термометър!

# 2
  • Мнения: 3 092
Да миличка съгласна съм с Пуполино -консулирай се с док , но не прибягвай до "услугите " на термометър.
 Naughty
Зеленото ако може да се дължи както на претопляне , така и на настинка , но не мога да съм компетентна или категорична . Peace

# 3
  • Мнения: 999
на моята дъщеря и беше зелено акото когато и започнаха коликите и я болеше пупата.  Sad

# 4
  • София
  • Мнения: 127
да не би чак сега да ви започват коликите, защото по цвета на ... док позна, на 6-я ден, че сме с колики, а още не плачеше и не се свиваше

# 5
  • Мнения: 5 393
Не използвай термометър. Naughty
Зеления цвят може да се дължи на много неща-претопляне, настинка, колики(за това се напъва повече и не ги изкарва лесно), от нещо което ти си яла.Спокойно, остави бебчето самичко да се изаква.

# 6
  • Мнения: 142
ако е настинка какво да правя

# 7
  • Мнения: 5 393
Под настинка имам предвид не само да се разболее, ами и да изстине за момент, да му стане студено. Не е задължително да е настинало, изразих се неточно..Обикновенно първият признак за настинка е запушен нос.Ако е така, звънни на педито, но на тази възраст освен промивки с физ. разтвор друго май не се препоръчва, много сте малки за капки.

# 8
  • Мнения: 1 382
При хрема капвах по 2 капки Витамин Ц на ноздра, след като изтегля секрета. Помага много Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 393
При хрема капвах по 2 капки Витамин Ц на ноздра, след като изтегля секрета. Помага много Simple Smile
На мен са ми казвали, че не е препоръчително да се капе вит.С в носа-не помня защо, но го запомних и не капех, дори когато му е бил много зле носа на моя палавник. Ще питам пак педито в понеделник.

# 10
  • Мнения: 112
 Simple Smile И аз като теб, начинаеща мама, се шашкаш в наалото, дори още го правя. Но минах през всички етапи на зелените акита. В момента пак съм на тази тема, но сега причината за тях се оказаха сокчетата с които започнах да го захранвам.
Та,....
1. Претопляне - беше само на 10 дена когато го прегрях от завиване и резултата беше висока температура + зелено ако
2. Настинка - почна да му капе нослето и пак зелено ако. Оправи се като няколко вечери подред го къпех в по топличка водичка със щипка сол в нея. После го мажех с домашна мас, особено синусите на нослето и челцето, и отдолу на ходилата му слагах малко солчица. Отгоре слагах чорапчета.
3. Въведох АМ - кърмата не ми стигаше и започнах да му давам Фризолак. Като резултат ...акито му се промени от жълтичко на зеленикаво и ред други гами. Като свикна с новата храна само се оправи.
Ами това е ....май за друг случай не се сещам
Сега спярх сокчета, за да видя какво ще е акито. Май започна да става пак жълтичко .
Така че като станете колкот нас може и този проблем да имате  Grinning

!!! За настинката , т.е за запушеното носле използвам Nisita - това е физиологичен разтвор - сол+водичка +още нещо си. Много помага

# 11
  • Мнения: 142
нослето и е чисто няма секрет а и от храната не може да е защото е на фризопеп сигурно съм я претоплила

# 12
  • Мнения: 1 425
Не прибягвай толкова бързо до термометър. Обикновенно това се използва, когато нищо друго не помага. За запек може да се смята, когато бебето не е акало повече от 3-ри дни. Както са ти писали и другиете момичета, цветя на акото може да се промени от много неща. Но най-добре се посъветвай с педиатъра си. Не се опитвай да лекуваш малко бебе сама. Аз гледам 2-ро дете и само да кихне веднага тичам преи педито макар и в повечето случай да знам какво точно ще му изпишат.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 90
И ние сме със зелено ... и то трудно излиза. Така сме от първия месец. Било от коликите, а можело да е и от храната /мляко Нутрилон Комфорт/... Не се притеснявай, изчакай един ден и виж дали има някаква промяна.

# 14
  • Мнения: 101
И ние сме със същия проблем!След като про4етох мненията на другите маики се успокоих,но си мисля ,4е при нас станаха със зелен цвят от както по4нах да и давам сок4ета,но явно сащо и заради коликите.

Общи условия

Активация на акаунт