Кога ще му се чуе сърчицето :)

  • 1 502
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Здравейте момичета!
Благодаря ужасно много за тази тема
Аз съм в пета седмица от цикъла тоест 3 от оплождане ако правилно разбирам.Бях много притеснена защо няма пулс а доктора ми каза да дойда след 2 седмици - 7 от цикъла и 5 иначе.ама аз нали съм си нетърпелива и като ми минаха някакви неща през главата.... а то се оказа че е доста рано.Доктора каза да не казваме още докато не ми каже ама май и това е практика.Стискайте палци за първи път ми е и искаме много това бебе

# 16
  • Мнения: 2 663
Аз чух сърчицето , когато бях в 7 седмица

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Сърдечна дейност се видя в 7 г.с,но чухме тоновете по-късно-към 10 г.с.

Последна редакция: ср, 24 яну 2007, 17:16 от ками

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 443
Здравейте момичета!
Благодаря ужасно много за тази тема
Аз съм в пета седмица от цикъла тоест 3 от оплождане ако правилно разбирам.Бях много притеснена защо няма пулс а доктора ми каза да дойда след 2 седмици - 7 от цикъла и 5 иначе.ама аз нали съм си нетърпелива и като ми минаха някакви неща през главата.... а то се оказа че е доста рано.Доктора каза да не казваме още докато не ми каже ама май и това е практика.Стискайте палци за първи път ми е и искаме много това бебе
kote_veri,понеже си ми писала на лични,ти отговорих,но пощенската ти кутия е пълна и ми върна отговора.Та,затова ще ти обясня тук (ако искаш можеш все пак да си разчистиш п.к. Heart Eyes)Не се шашкай,в 5-та г.с. ти е твърде рано за пулс,при мен в тази седмица с вагинален ехограф се видя само плоден сак.Сърдечната дейност се вижда,както са обяснили момичетата в 7-8 г.с.Но все пак много е важно кога е била овулацията и други подробности.На мен при предишната ми бременност един тъпак така ме разстрои,че после 3 дена само ревях и се тресях,каза ми че било мъртво,шото в 7-ма седмица нямало пулс.А просто ми е било твърде рано,пък и овулацията ми е била по-късно.После всичко беше наред,видя се сърдечна дейност (но нямах късмета да износя това бебче все пак  Cry) Та,съветът ми е,по-спокойно и не се предоверявайте на лекарите-винаги търсете и второ мнение в такива случаи.

# 19
  • София
  • Мнения: 242
След 6г.с. и зависи от ехографа. Аз видях и чух сърчицето в 6г.с. и два дена.

# 20
# 21
  • Мнения: 1 243
аз на моята бебка чуш сърчицето в 7г.с  Peace

# 22
  • Мнения: 4 621
При мен го видяха в 8 или 9 седмица Thinking

# 23
  • Мнения: 1 555
7 седмица със сигурност се чува и вижда на добър ултразвук !!!

# 24
# 25
При мен сърчицето се чу много силно и ясно в края на 12 г.с., по простата причина, че тогава отидох на втори преглед. Тогава вече се видя и бебока, който беше 4 см. и имаше и ръчички и крачета. Не бързай, а се наслади на тези емоции - търпението определено си заслужава, а и вероятността някой некадърен лекар да ти напълни главата с невярна информация е по-малка, както е било при DARI_76

# 26
  • Мнения: 1 029
Нормално е да си така развълнувана и нетърпелива, но не се притеснявай излишно. Когато ехографът, на който те гледат засече сърдечната дейност, лекарят ще ти каже и покаже. Но имай предвид, че наистина си зависи от самия ехограф. Мисля, че при мен това стана някъде в 7 г.с., но ме гледаха на 3D ехограф и както са ти казали другите мами освен, че се вижда пулсираща точка на екрана, можеш и да го чуеш.
Лека бременност!

# 27
  • Мнения: 11 003
При мен се чу в 6 г.с., когато ми потвърдиха бременността, на обикновен ехограф.

# 28
# 29
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Напълно съм съгласна с jam  Peace

и аз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт