За мозъчната атрофия?

  • 22 719
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 869
Моето малко момченце има тази диагноза.Казаха ни да очакваме най-лошото и че може само да се молим и да се надяваме уврежданията му да са по-леки.Аз обаче не мога да приема,че не може да се направи абсолютно нищо,за да му помогнем.Ако има някой който е преживял нещо подобно моля ви пишете ми.Интересуваме какво лечение може да се приложи,някакви оперативни намеси?Искам да се боря до край за детето си Praynig

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Мила, ela79!
  Знам, колко е ужасно да чуеш подобни диагнози и прогнози за детето си... и как си готов на всичко, за да му помогнеш  Praynig

  Точно с тази диагноза аз не съм се сблъсквала, но бих искала да те попитам:

  Къде ви поставиха диагнозата? Кои лекари, какви специалисти? Чрез какви изследвания?
  Какво е състоянието на детенцето?

  Ако разкажеш малко повече за вас, съм сигурна, че ще можем да ти дадем още инфо или поне насока.

  Бъди силна!  Hug

 
 

# 2
  • Мнения: 1 193
на нас ни правиха скенер и там се вижда мозъчната атрофия,т.е. умрели са мозични клетки.Но това не е диагноза,поне според мен,защото в следствие на нея ни е сме с ДЦП и епилепсия. В следствие на нея не ни расте главичката.Искай повече информация за детенцето ти,ако не ти я дават смени доктора.

# 3
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Какво точни пише в изследвинията?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 333
Дръж се мила Ела79!!!

НИе също сме със съмнение за такава диагноза, но Мими вече е на 1.7 година и са й правени няколко ЯМР, скенер и пак не са съвсем сигурни. Въпреки че главичката й наистина не расте и тя е с ДЦП,епилепсия и с изсотаване в развитието си.
Необходимо е наистина да се изкажат категорично няколко специалиста, да Ви обеснят повече какво точно виждат на направените му изследания. Имате право на информация- искайте я.
И вярвай, че всичко ще се оправи с вашето детенце  Praynig

# 5
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
мила ели. мозъчната атрофия си е съвсем диагноза и е причина за последстващи други усложнения в развитието. Ако е доказана - това е състояние, което не може да се промени много, но много може да се направи за детето, ако се работи с него с подходящи специалисти. Отричането, забавянето във времето само пречат и шансовете за промена стават по-малки Hug

# 6
  • Мнения: 1 581
Здравей, Ели! Понеже видях, че си от Варна, преди 3 години се оказа, че моя син има атрофия на кората на мозъка, но в минимални размери, получена при раждането. Искам само да споделя малкото си опит.
Правиха му доста трансфонтанелни ехографии, от които се предполагаше хидроцефалия - само скенерът показа коровата атрофия. Правили ли са ви скенер или само предполагат това от ТФЕГ?
Препоръчвам ти доц. Балев - той преглежда в клиника Темелков до кино Тракия. И в Терапията, но там не знам как може да го намериш. Той постави диагнозата на сина ми.
Консултирах се също с доц. Кючуков в Неврохирургията на Окръжна болница, в сградата на Родилното беше, той разгледа подробно всички изследвания, скенера, потвърди, че е корова атрофия и че не е сериозно.
Казаха ми и евентуално за какво да следим. Водех Виктор и редовно при невролози - д-р Щилянов в Окръжна и д-р Ралчева, на частен прием, в сградата на бившето кино Култура.
Препоръчвам ти тези лекари, много ми помогнаха и съм им благодарна. Въпреки че предполагам, че си се срещала с някои от тях, все пак ако не си - ти препоръчвам. Колкото по-рано се изиясни диагнозата, толкова по-рано може да се започне да се действа.
И все пак искрено се надявам да е възможно най-лекото и да расте щастливо красивото ти момченце   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт