Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
здравейте  мами, как става прехвърлянето на майчинството или по точно на пенсионерка въобще възможно ли е? Бях чула ,че може да се прехвърли майчинство , но на работещ член от семейството. Предварително Ве благодаря!!!!

# 1
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
аз съм чувала, че може да се прехвърля само на човек на трудов договор. Но тук във форума има много разбиращи мами, дано те ти помогнат повечко.

# 2
Може да се прехвърля само отпуск за отглеждане на дете до 2 години и то само на човек който е зает по трудов договор. Лицата, на които имате право да прехвърлите отпуска са бащата на детето или някой от вашите или на бащата родители.

# 3
  • Sofia
Да, мажеш да го прехвърлиш на бащата на детето, на майка или баща -твои или на мъжа ти,които работят на трудов договор.В този случай те получават сумата от 180лв от 01.01.2007.ако те хващат 315-те дни -по добрия вариант е ти да получаваш 90% от заплатата си.Ако се върнеш на работа получаваш половината от майчинството.

# 4
  • София
А на какви условия трябва да отговаря човекът, на когото мога да прехвърля майчинството? От колко време трябва да зает на трудов договор?

# 5
Няма подобно изискване. Може да започне работа и веднага да му прехвърлите отпуска.

# 6
  • София
Благодаря  Heart Eyes

# 7
  • Brossard, QC, Canada
Добре, а каква е идеята? ако майка ми работи и получава 350 лева заплата и й прехвърля майчинството - тя ще получа 180 лева ли? какъв е смисълът. аз си мислех че ще получава или 90% от заплатата си или заплата+майчинство

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт