Да питам за помпите за кърма

  • 1 998
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 390
Значи,ако си решена твърдо само да кърмиш-изчакай.Виж как ще се развият нещата,и ако всичко е наред-не ти трябва скъпа помпа.Аз така направих-изчаках,чак след като родих си купих помпата на Авент,защото стана така че взеха бебето ми в кувиоз и трябваше да се цедя непрекъснато-а с каква по-добре помпа от тази на Авент-препоръчвам ти я горещо-много ми дойдоха тези 80 лева,но си избива всеки лев...Пробвах и тази евтината-тип спринцовка-ами боклук-нищо не можах да изцедя с нея...Някои майки успяват,но явно си зависи от гърди-не знам...Аз не можах с нея.А пред дилемата дали Чико,Бертони или Авент-пак казвам ако видиш че ще ти трябва в доста случаи-само Авент!!!

# 16
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Изчакай и виж как ще потръгне кърменето. Аз първо си купих ръчна на Медела, а после електрическа Медела Мини. И двете ги препоръчвам, макар май да са по-скъпи от Авент. Особено полезна ми беше (все още е, ако трябва за ден да отсъствам от бебчо) електрическата - обмисли вариант употребявана евентуално. С ръчната за мен беше голяма хамалогия, особено като се има предвид че при мен рефлексът се задейства бавно. Успех, леко раждане!

# 17
# 18
  • София
  • Мнения: 1 067
Ползвам помпата на Авент и мисля че си заслужава всеки лев!!!

При мен се наложи да остана в болницата 7 дни.. Донесаха ми помпата на третия когато ми дойде кърмата, и досега си я ползвам всекидневно по няколко пъти, защото се цедя и замразявам кърмата.

Леко раждане!!!

# 19
  • Мнения: 2 159
аз имам Авент-изби си парите-все още я ползвам да цедя кърма, която добавям в пюретата
това е едно от най смислените неща ,които купих 
много съм доволна от avent

# 20
  • Мнения: 8 917
Изчакай да видиш дали ще имаш нужда от помпа и ако е така - заложи на Авент - заслужава си всеки лев Peace

# 21
  • Мнения: 667
И аз имам Авент и съм доволна, а вече има и електрическия вариант.
Мъжа ми я купи след като се прибрахме от болницата - там не ми потрябва.

# 22
  • Мнения: 5 178
Авент е супер помпа !!! Изкара си парите
А ти не бързай да купуваш може и да не ти трябва, като дойде бебчо ще си покаже

# 23
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
С Авент съм и съм изключително доволна! Не бих я заменила за нищо друго, много ми е полезна.

# 24
  • Мнения: 3 718
Преди да родя си купих тази на Чико за 26лв. Измъчих се сериозно докато не ми дадоха Авент. Много по лесно и безболезнено е и си заслужава вложението. Но бих те посъветвала да разгледаш за втора употреба в Продавалника например. Успех  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 260
аз също имам ръчната помпа на авент, доволна съм от нея, особено в началото когато кърмата не се беше регулирала още и трябваше много да се изцеждам. първо си купих една друга (препоръчаха ми я продавачките), но беше много неудобна, защото за да се цедиш трябва да стискаш една гумена топка и на втората минута ръката те боли много.
друго важно според мен е да си вземеш крем за зърна Lansinoh. не е казано, че трябва да ти се разранят зърната, но при най-слаб дискомфорт си го вземи веднага.
поздрави и успешно раждане

# 26
  • Мнения: 753
Здравей,
моят опит е следния: от болницата акушерките ме насочиха към тип спринцовка /5.40 лв е само?!/ , като ми обясниха,че е най-ефективната според тях за началото , а може и за после.
Наистина сум страшно доволна от нея. При отпушването на каналите ми помогна много,защото усештах "дурпането".
Много ми препоручваха цеденето на рука, но на мен не ми е приятно да го правя. Но съм чувала, че е най-ефективно. Така казваше и гинекологът ми, при който родих.
от добур мамолог получих съвета, че каквато и да си взема е " търговски подход - на рекламиране и т.н/ все ще ми върши работа. /Аз тогава се бях засилила да си купя и Авент - рекламираната,но си останах със спринцовката.
Много съм доволна.
# 1/2 месеца кърмя и гурдите ми са се регулирали Само по някога - нощем напр.и др. пъти, ми се налага да поизцеждам.
Успех, леко раждане и успешно кърмене!!!

# 27
  • Мнения: 753
кърмя три месеца и половина.
Извинявам се за допуснатите грешки,но е нещо в моите настройки. Wink
лека вечер

# 28
  • Мнения: 753
Подплънки не съм ползвала, освен няколко дни в началото -бяха Чико.
За зърната от лекаря ми -Гармастан ,но и се оказа,че ми била еластична кожата /за щастие/ на зурната,та беше само превантивно мазането.  Даже помня,че и преди да родя два месеца май се мазах след къпане.
Лека вечер от мен и моето детенце.

# 29
  • Мнения: 1 081
Здравей,
моят опит е следния: от болницата акушерките ме насочиха към тип спринцовка /5.40 лв е само?!/ , като ми обясниха,че е най-ефективната според тях за началото , а може и за после.
Наистина сум страшно доволна от нея. При отпушването на каналите ми помогна много,защото усештах "дурпането".
Много ми препоручваха цеденето на рука, но на мен не ми е приятно да го правя. Но съм чувала, че е най-ефективно. Така казваше и гинекологът ми, при който родих.
от добур мамолог получих съвета, че каквато и да си взема е " търговски подход - на рекламиране и т.н/ все ще ми върши работа. /Аз тогава се бях засилила да си купя и Авент - рекламираната,но си останах със спринцовката.
Много съм доволна.
# 1/2 месеца кърмя и гурдите ми са се регулирали Само по някога - нощем напр.и др. пъти, ми се налага да поизцеждам.
Успех, леко раждане и успешно кърмене!!!

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт