Какво мислите за затварянето на реакторите ?

  • 1 293
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 079
Влезнахме в спор с мъжа той е с положително мнение .

# 1
  • Мнения: 2 978
Ами след като гледах по НТВ в предаването на Коритаров. Енергийният министър каза, че са ги затворили, не защото са в неизправност и опасни, ами по политически причини, а те са само за да ни приемат в Европейският съюз..... какво има да му мисля повече #Crazy Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 06 яну 2007, 19:39 от Вини

# 2
  • Мнения: 14 471
мисля същото като за медиците в либия , дето са невинни пък са изкупителна жертва заради простотията на еди кой си министър. реакторите са много добри и безопасни, всичко е икономически интерес. чух че французите строели в румъния аец с която румъния ще продава ток на полуострова и ще пълни гушите на тъпите французи, дето си мислят че са голяма работа щото измислили един европейски съюз, а ние им целуваме задниците за да влезем някъде, където сме били преди всички други.

# 3
  • Мнения: 5 393
Абсолютно против затварянето на реакторите съм Crossing Arms Twisted Evil Абсолютно политическо изнасилване, ама и ние като сме дупедавци и не умеем да си защитаваме интересите, така е #Cussing out

# 4
  • София
  • Мнения: 1 244
Даа, точно като медиците в Либия. Политиците там промиват мозъците на обществото, че са виновни.
И тук така промиват мозъци, че са безопасни.
А точно на Р. Овч. няма да му повярвам и Добър ден да ми каже  Stop

И още няколко думи: ВВЕР 440; 1974 г.; доклад на МААЕ, че не са безопасни и не могат да бъдат модернизирани.

# 5
  • Мнения: 75
Ще кажа, че нашите политици са едни продажници и нищо повече! Twisted Evil А най-лошото от всичко е, че ние ги търпим и им позволяваме да си правят каквото е изгодно за собствениете им интереси.  Rolling Eyes Евросъюз...или пълнене на нечии джобчета... #2gunfire

# 6
  • Мнения: 1 526
при всички положения е в ущърб на бг интересите. политиците са дупедавци... #Cussing out
кажете ми защо се съгласяват да ги спрат, какво ще спечелят от това?

# 7
  • Мнения: 1 002
кажете ми защо се съгласяват да ги спрат, какво ще спечелят от това?
доколкото знам , 3 и 4 реактор нямат защита срещу атентати - т.е. ако някой ентусиаст реши да използва най-прекия път , за да достигне до стотиците девици на ден и се бухне с някой самолет върху им няма какво да го спре ,
България просто ще изчезне от картата за няколкостотин години , а  половин Европа ще бъде отровена
5 и 6 реактори имали такава защита и затова тях не ги пипат .
не се говори затова , защото горивото си седи в тях и всъщност , те още дълго време биха могли да бъдат потенциална цел .

# 8
  • Мнения: 2 978
Ами точно в това предаване се оказа, че този доклад няма никакво значение, защото ЕС няма такова изискване и нямат никакви права да казват кое е изправно или не!

Това малко като вица:
Пациентът умря практически здрав!!!

Ако някой се рови из нета може да види какво точно сме подобрили ето и цитат:

Цитат
"А иначе от техническа гледна точка, 3 и 4 блок са БЕЗОПАСНИ. Инсталирани са нови системи (струйно-вихрови кондензатори) , които служат за предпазване на разрушаване на херметичните помещени, в случай на махимална проектна авария ( във Франция не са и чували за такава технология).И това е последнато нововъведение от серията такива направени през последните 10 години. "

# 9
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
Абсолютно против затварянето на реакторите съм Crossing Arms Twisted Evil Абсолютно политическо изнасилване, ама и ние като сме дупедавци и не умеем да си защитаваме интересите, така е #Cussing out


много то4но казано!

# 10
  • Мнения: 1 416

Реакторите са много добри и безопасни, всичко е икономически интерес. Чух, че французите строели в Румъния АЕЦ, с която Румъния ще продава ток на полуострова и ще пълни гушите на тъпите французи, дето си мислят че са голяма работа, щото измислили един Европейски съюз, а ние им целуваме задниците, за да влезем някъде, където сме били преди всички други.

Именно!  Wink

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ето част от това, което мислят IAEA (Международна Агенция за Атомна Енергетика) и WANO (световна организация на ядрените оператори) за безопасността на блокове 3 и 4.  Това са и двете агенции, които единствени могат да дадат компетентно становище.
1. With regard to safety requirements at the KNPP Units 3&4, the latest International Atomic Energy Agency (IAEA) Report2 of the expert mission to review the results of safety upgrading activities, from June 2002 concluded that “the plant operational safety is a priority for the KNPP management and that in the process of its improvement the plant has reached the level that corresponds to the level of plants of the same vintage worldwide”. “Regarding Units 3 and 4 (…), the main safety functions were improved to the level or in some cases beyond the level, which meets the IAEA initial recommendations”.

2. In June 2003, a World Association of Nuclear Operators (WANO) Peer Review3 was conducted at Units 3&4. The final report, which was officially submitted in September 2003, stated that during the last decade KNPP has carried out impressive upgrades of both its processes and work practices. The expert team announced that the plant has competent and capable personnel providing its safe and reliable operation. According to WANO’s performance indicators, Kozloduy 3&4 now rank among the best half of plants worldwide.
ето и линк http://www.bulatom-bg.org/en/Industry_statement.html

Реакторите са безопасни и това никой експерт не оспорва. Ядрените централи на Франция са например в пъти по-трагично състояние. Французите строят "Черна Вода"-Румънската централа и очевидно ще вземат нашият пазарен дял в износа на електроенергия на Балканите и не само. От тази година България не е в състояние да прави износ. 75 % от реализираният износ в региона за миналата година е осъществен от НЕК.
Това накратко за безопасността и част от финансовите последици. Дали е трябвало да ги затворим и добра цена ли сме спазарили за това бъдещето ще покаже.

# 12
  • Мнения: 1 079
Моя мъж твърди ,че наполовина сме скъсали закостенелите  връзки с" братска" Русия . ShockedАз пък си тъжа за реакторите .

# 13
  • София
  • Мнения: 1 244
Малко старичка, но абсолютно актуална:
http://mediapool.bg/site/project/files/consumption.shtml

впрочем, ако не ме лъже паметта, тъй или иначе срокът на експлоатация на 3 и 4 блок иначе е до 2009 г....

catch, продължаваме да си внасяме уран от тях.... като построят Белене-то още повече.

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Против съм ядрената енергетика.......има къде- къде по- природосъобразни начини за произвеждане на енергия.......освен това Евросъюза са против зависимостта ни от Русия......така каза Беронов по време на президентските избори

http://www.greenpeace.org/international/campaigns/nuclear

Общи условия

Активация на акаунт