Само аз ли съм такава?

  • 2 717
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 613
Мисълта и усещането за безредие в къщи буквално ме побърква!

# 16
  • Мнения: 830
Добре дошла в отбора LaughingЕла да видиш какво чистене пада почти всеки ден,прахусмукачка,стиирка,пране, гладене,направо ще се побъркам и като се обърна след малката пак е мармалад.Върви разправяй че чистиш постоянно-шоколад по стената,изронени мазилки,нарисувани чаршафи,цялата кухня в трохи от зрънчо........ама какво ти пука да ми е живо и здраво Mr. Green

# 17
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
И аз съм такава, като се роди първата ми дъщеря много се грижех за реца и чистотата.Ела да видиш сега - след 5 години и още едно дете изобщо не се тормозя за тези неща.Чистя, оправя, а те след мен правят Сараево, какво да се прави, деца....Все си мисля, че като пораснат ще ми бъде по- подредено, знам ли, може и да не разбутват толкова като сега.Да са живи и здрави. 

# 18
  • Мнения: 2 863
Аз съм 4 години в къщи, гледам две деца, едното е голямо вече.... ми не знам, аз имам време, не се престарвам, в никакъв случай не чистя всеки ден, но почти всеки готвя....големия е подредено дете, а малката я уча да я таква и за сега имам частичен успех... Работя си на компа и рисувам и така не ми омръзва, че си стоя в къщи, даже с ръка на сърцето признавам, че хич, ама хич не ми се връща на работа Cry

# 19
  • Мнения: 4 725
В момента, в който започнеш работа отново ще се почувстваш отново като бял човек. Така е покрай майчинствата, неизбежно е. Когато аз бях с бебето вкъщи имах чувството, че съм затъпяла Simple Smile

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Този уикенд само чистих и подреждах. Сега като погледна детската- все едно са минали хуните от там!
smile3511 smile3514
За какво ми беше да се трепя толкова?!... Добре, че утре съм на работа да си почина от деца и домакинстване.
Наистина цаката му е да започнеш работа smile3521

# 21
Ако не чистя абсолютно всеки ден и то преди обед преди да излезем на разходка,имам чувството,че ще полудея.Изпитвам адско удовлетворение след като свърша тази "тонизираща" дейност,а до вечерта пак е същото.Най-гадното е,че осъзнавам колко ненормално е всичко това и безсмислено,че това време мога да го използвам за нещо далеч по-креативно,но не-лудостта си е лудост и мания здрава...тя домакинската край си няма и единственото ,което се случва е,4е затъпяваш.Но то така или иначе нямам  възможност за кой знай какво лично време,че по цял ден се занимавам с детето или с къщата,няма и баби наоколо,мъжа до късно на работа....и така...си тъпея в прахосмучене,бърсане,пране,готвене,гладене и бла-бла....иначе обожавам живота..и го доказвам на всички приятели в моментите,когто добрите баба и дядо гледт детето,а аз съм като отвързана...искам да си ходя на фитнес,4е ми е мания,ма няма как,затова у нас на велото и коремни правя и гирички.гледам поне 3 пъти седмично,че инак не се издържа на това еднообразие...успокоих се,4е не съм само аз лудичка...айде успех!!!

# 22
  • Мнения: 1 099
Аз прекарвам повечето си време на работа и не ми остава време да чистя... Къщата е кочина. Никой не ми помага! Направо съм в чудо. Да сготвя ли, да мина ли с прахосмукачка, да оправя ли стаята на детето #Crazy
И всеки път като се прибера и като видя една дузина чинии в мивката и допълнителната кочина навсякъде просто  #2gunfire #2gunfire
Защо жените трябва да слугуваме
 Crossing Arms Crossing Arms Писнало ми е това!

# 23
  • Мнения: X
И аз се преродих, когато отново почнах работа! Беше ми писнало вкъщи. Чистенето не ме отврати - обичам да ми е подредено и чисто, но готвенетооооо - преди умирах да готвя, толкова обичах и все завъртяни манджи, сладкиши, соленки....... Докато си бях вкъщи, обаче готвех поне по веднъж, в повечето случаи по два - три пъти на ден. Вече не готвя, мноооого рядко. Основно мъжът ми почивните дни, а свеки, като взима малката от ясла и докато ни чака или приготви нещо, или донесе от вкъщи - да ми е жива и здрава и добре, че малката яде в яслата. Просто толкова ми е писнало, нямам грам желание, а не готвя зле, ама.......просто ми писна.

# 24
  • Мнения: 173
И аз съм се увартяла в същия филм.От 8 г. гледам деца.Картината се влоши, като се роди дъщеря ни-сега е близо на 4г.Писнало ми е от всичко.А готвенето -най го мразя!И децата ,когато са заедно все се дразнят,пищят и измислят разни щуротии(чудя се дали само мойте са така).Абе,...в къщи всеки ден е приключение.А ми се иска малко спокойствие..

# 25
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
оправяш и мнооогооо бързо излизаш с цялото домочадие, не се прибираш после цял ден - само така къщата си остава чиста/ докато не се прибереш,де Mr. Green/
Друг вариант не съм открила!!

# 26
  • Мнения: 2 672
едва ли. И кво ти пука Sunglasses живей си живота както ти е кеф , а не според някакви норми. Поне у вас  Wink

# 27
  • София
  • Мнения: 11 692
Не,не си само ти такава!Има поне още една като теб-аз!Повръща ми се /извинявам се за израза,но е точно така/ вече от домакинска работа,но това е положението.
Обичам да ми е чисто и подредено,но с две деца нещо не се получава номера и това ужасно ме изнервя.
Мечтая си някой да гледа децата да подредя и оправя основно,но няма желаещи.

# 28
  • Мнения: 660
Домакинската работа никога няма да свърши, това е ясно. Затова докато си намериш работа, което, както и други мамички казаха, е най-доброто решение, започни да отделяш време за себе си. По час на ден дори (сигурно повече няма как). Ако имаш желанието ще намериш и нична да го направиш. Помисли какво обичаш да правиш - да четеш, да гледаш телевизия...
Опитай се да не мислиш за нещата, които правиш като за неприятни задължения. Знам, че е много лесно да се каже, но ако си го повтаряш, ще успееш и така ще ги вършиш без толкова неприязън и отегчение.  Simple Smile

  bouquet

# 29
  • Oslo
  • Мнения: 659
И аз се чувствах така преди да започна работа. Имах усещането, че колкото повече чистя и подреждам, толкова по-мръсно и разхвърляно става, и се побърквах от ежедневното въртене из стаите и вършенето на едно и също до безкрай. Мен ме излекува работата. А децата знаят, че който разхвърля и цапа, после сам си подрежда и чисти . Затова се стараят да не си създават излишен труд - ядат на маса, вдигат си чиниите и чашите и изхвърлят празните опаковки от това , което са яли. Никой не ходи по стаите и леглата с чипсове, вафли , солети и прочее. Иначе после пуска прахосмукачка. Мръсните дрехи носят в коша за пране, предупредила съм, че неприбраните играчки и разхвърляни лични вещи се конфискуват за неопределено време. За мен е много важно да ги науча на това, защото са момчета и трябва да проумеят, че ЖЕНАТА не е слугиня на МЪЖА. Моят съпруг има 2 сестри и е възпитаван по същия начин, за което съм много благодарна на родителите му. Вечер си делим работата - готвене, пране и всички други битовизми, после сядаме и пием по едно . Така времето ми стига за всичко и вече съвсем не съм толкова изнервена, както преди 2 години. Всичко щеше да е идеално, ако диванетата не се биеха и караха толкова много, но и на това сме доволни!! smile3503

Общи условия

Активация на акаунт