Денонощна медицинска помощ за деца?

  • 3 726
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 819
Благодаря на всички за отговорите   bouquet Ще имам предвид и ИСУЛ  Mr. Green  Както вече писах, става въпрос не само за УНГ, а и по принцип , за всякакви спешни случаи . Виждала съм , че има няколко мед. центъра по Стамболийски и по Пиротска, но не се сещам кои са-като не се е налагало и не съм обръщала внимание Thinking

# 16
  • Мнения: 2 700
На Стамболийски има "Торакс". Не съм ги ползвала и не мога да ги коментирам.
Иначе в района има на "Руски паметник" клиника "Полимед". Води се на "Скобелев" 71 (тел. 9515778 и 9549971). Нашата GP има договор с тях за извънработното й време и сме ги ползвали с охота. Нямам забележки засега.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На мен ми е чудно  Rolling Eyes, защо да не дадете Нурофен или Панадол на детето, да му загреете с топли лапи ушенцето, така че болката да намалее и отшуми, да си поспите (ако е възможно) и на сутринта да потърсите УНГ спец.
Що сте фенове на нощните "разходки", се чудя?   Thinking

Ако някоя мама си е водила детето посред нощите по б-ци, заради болки в ушите, то - много моля, да сподели, какво точно направиха на детето и как му помогнаха "нощните" птАци, пардон, лекари?!

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 14:54 от Шани

# 18
  • Мнения: 1 334
И аз да подкрепя, че в 3-та Градска има педиатър винаги през нощта и през почивните дни.
Но , трябва да се отиде на място , поне аз така правя, по телефона не звъня.
Успех!

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
в нашето семейство нещата обикновено се случват в неработно време - късно вечер и в почивните дни. ако мога да овладея положението, звъним на личния лекар в прилично време. ако е наистина спешно - звъним във "вита" или направо се изстрелваме натам. поне ни е на 5 минути път с колата. имат доста добра страница в нета:

http://www.vita.bg/

# 20
  • Мнения: 819
На мен ми е чудно  Rolling Eyes, защо да не дадете Нурофен или Панадол на детето, да му загреете с топли лапи ушенцето, така че болката да намалее и отшуми, да си поспите (ако е възможно) и на сутринта да потърсите УНГ спец.
Що сте фенове на нощните "разходки", се чудя?   Thinking

Ако някоя мама си е водила детето посред нощите по б-ци, заради болки в ушите, то - много моля, да сподели, какво точно направиха на детето и как му помогнаха "нощните" птАци, пардон, лекари?!

Ами хич даже не сме фенове на подобни "нощни разходки", естествено, че и дадох всичко възможно/ както вече писах/- и нурофен, и капки и кво ли не, но това продължи няколко часа и вече се чудих какво да правя.А, ако можехме да поспим надали щях да хукна през нощта по лекари  newsm78 Аз също не знам какво точно щяха да направят в този случай, но, да не дава Господ, всичко друго става- не е зле да знае човек в подобни случаи къде да отиде,нали?
А и по закона на Мърфи винаги тези работи стават м/у петък вечер и неделя  Crazy- поне при нас е така.

# 21
  • Мнения: 539
По принцип ако GP-то не отговаря 24 часа на позвъняване, е длъжно да сключи договор с денонощен център за и през почивни дни и празници. Нашето има договор с "Полимед" на Скобелев, винаги има дежурен педиатър, даже и по домовете ходят.  Налагало ми се е няколко пъти да ходя там, доволна съм. И за мен това е страшно важно инфо къде по спешност се водят децата. И аз знам за уши и очи - ИСУЛ. Дано не се налага Praynig

# 22
  • Мнения: 1 655
В нашата поликлиника имат договор с един медицински център в Младост, който поема спешните случаи през нощта. Центърът се казва "Превент", намира се в Младост до бл.325, тел.е: 9743355, има посочен и някакъв мобилен:0897713333.
За щастие не ни се е налагало да ходим там, та затова не мога да ти кажа отзиви, но знам, че правят и посещения по домовете.  Hug
Пълна скръб са 'Превент'. Нашето ГП има договор за нощните дежурства с тях, съпругът ми получи тежка бъбречна криза, обадихме им се и се оказа, че линейката трябва да дойде от центъра им в Надежда и то ако не е на друг адрес. Казаха, че най-малко след 1 час ще дойдат. Съпругът ми сам се закара до Младост, за да му бият инжекцията. Който е имал бъбречна криза, знае какви са възможностите за шофиране в такъв момент. В Младост лекарката се подключила, страх я е да си покаже носа през вратата, на всичкото отгоре го пратила в близката аптека да купи течен аналгин, че те нямали. Добре, че не се е налагало за детето да се обръщаме към тях. Надявам се скоро ГП-то ни да прекрати договора си с тях, защото има много оплаквания вече.

# 23
  • Мнения: 512
Аз съм доволна от д-р Кънчева от ИСУЛ (УНГ) - толкова внимание не ми е обръщала мойта докторка откакто се е родило детето! Важно е на кого попадаш, според мен. Иначе после и мен ме съветваха да не ходя там, но при тази докторка пак бих отишла - и контролните прегледи, които ни направи, бяха без грешка и без претупване (като при джипито, де).
Лошото на ИСУЛ е, че всички спешни са там (и деца, и възрастни) и се чака минимум по 2 часа  Sad , които с болно и пищящо дете ти се струват като 200...

Общи условия

Активация на акаунт