Дали е опасно?

  • 1 813
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 253
Ами зависи как се чувстваш.  По принцип в първите 3 месеца не се препоръчват дълги пътувания, след това е по-безопасно. Аз обаче се чувствах добре и във 2-ри пътувах до Турция, после със самолет до Гърция. В началото на 5-ти пак пътувах със самолет на по-дълга дестинация и нямах проблеми. А освен това и пътувания из страната - бях си ОК.

Моят съвет е, ако се чувстваш добре, ходи където си искаш, забавлявай се, а ако се почувстваш изморена спри и си почини.

# 31
  • Мнения: 4 621
Ако се чувстваш добре и всичко е нормално няма проблем да пътуваш Peace

# 32
  • Мнения: 891
Аз през цялата бременност не си седнах на Д-то Mr. Green Важно е ти да се чувстваш добре Hug
Всичко зависи от това ти как се чувстваш  Peace

# 33
  • Pb
  • Мнения: 1 183
И аз се присъединявам към всичко казано. Вече е имал опасния период на първия триместър. Но, ето, аз съм още в началото и не съм се спряла (заради работата). Като се започне с пътуване (влак) до Гърция и се стигне до ежеседмични прекосявания на Б-я на кръст.
Важно е шофьора да кара внимателно, да не прекалява със скоростта, ти да си спокойна и да се чувстваш добре. Heart Eyes

# 34
  • Мнения: 439
 newsm01 кола и пътувах до последно,стига ти да се чувстваш конфортно!Лека бременност

# 35
  • Мнения: 345
 До 7ми месец ми се налагаше да пътувам всеки месец от Слънчев бряг до София и обрано с автобуса. Беше ми неприятно когато друсаше и при мен нямаше никакви проблеми, но трябва да знаеш, че това може да бъде опасно за бебчето Stop. По добре е да избягваш по възможност всякакви дълги пътувания и най-вече друсането....... Naughty

# 36
  • Мнения: 192
Това е най-хубавия период от бременността и ако не е проблемна, то няма проблеми да пътуваш! И аз ходих до морето точно 5-6 месец, чувствах се идеално!!!  Grinning

# 37
  • Мнения: 2 677
Както са изредили мамите по-горе - най-важното е на теб да ти е добре и да можеш да понесеш пътуването. Иначе, когато аз бях в петия месец пропътувах около 1400 км за седмица и нямах проблеми. Разбира се, преди това попитах гинеколога си, който също каза, че няма проблем щом се чувствам способна да издържа.
Лека бременност! И приятно пътуване, ако се решиш!  Hug  bouquet

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 973
Аз през цялата бременност не си седнах на Д-то Mr. Green Важно е ти да се чувстваш добре Hug
Всичко зависи от това ти как се чувстваш  Peace
Peace

# 39
  • Мнения: 2 498
Опасно е тръскането и вибрациите на колата, но ти си решаваш в крайна сметка...

# 40
  • София
  • Мнения: 2 967
Здравейте , на всички мами.Имам следния въпрос:аз съм бременна в 5тия месец.Бих искала да попитам дали по това време на бременността е опасно да се пътува на дълги разстояния?( цял ден ....)


Ако се чувстваш добре и ако няма някакви медицински индикации, да не се пътува, то тогава си пътувай и пътешествай Simple Smile

# 41
Аз имах безпроблемна бременност и спрях да пътувам 1 седмица преди да родя. Аз живея в Плевен и почти всяка седмица пътувах до Пловдив с влак. Най - вече с влак. Ходих и по морето. Ако ти се чувстваш добре мисля , че няма проблем.

# 42
  • Мнения: 189
До края на 8 месец пътувах всяка седмица по 300км (отиване и връщане) нямах проблем, освен с умората, която чувствах в краката а и доста отичаха.Но нямаше начин трябваше да взимам заверки   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт