Попарата на бебчо !

  • 608
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
Здравейте мами ! бебчето ми утре прави 7 месеца ,може ли вече да яде попара за закуска, с какъв чай да я приготвя общо взето моля да ми обясните с какво и как да я направя? Значи ли ,че като почнем попарата няма да се кърмим сутрин ,кога да му давам кърма ?На обед се мъчим с пюретата след обед незнам какво да давам каша ли ,плодово ли или кърма а за вечерта пак незнам .Кога да давам сокчета ,всичко ми е толкова объркано !Моля ви помогнете !

# 1
  • Мнения: 66
Забравих ,да питам чая какъв да е и става ли от пакетчетата ?

# 2
  • Мнения: 1 382
Попара почнах да давам от 10 месец и я правех със сухар, сирене, масло и вряла вода. Не съм и слагала захар, нито с чай, но този от пакетчетата нз дали става. Може с лайка да става, зависи от билките,които съдържа Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 897
Ето ти една тема за попарата от съседния форум Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=149942.msg2855756#msg2855756

# 4
  • Мнения: 7 947
ние от утре ще започваме с попарата - преварена вода 150 гр, чай от шипки - така ме посъветваха , кафяна лъжичка масло, сирене колкото кибритена кутийка и малко захар, сухар колкото прецениш.иначе режима ни е:
7.00 - 150 гр мляко
10.00 - пасиран плод/банан, ябълка, киви, круша,/
12.00 - зеленчуково пюре /единия ден с малко пилешко месо, а следващия с 1/2 жълтък/
16.00 - млечна каша/най - различни готови/
20.30 - 150 гр мляко
И си спинкаме по цяла нощ без проблеми.
вече сме 8.800 кг... Joy

# 5
  • Мнения: 5 026
Аз давам от средата на 8 месец. Ползвам липа или шипка -насипни. Слагам масло, малко захар и папкаме  Wink

# 6
  • Мнения: 256
давам попара от 7м правя я с липов чай може и покетче лайка  Peace

# 7
  • Мнения: 153
viliko- много хубаво име  си имате Peace
 мами на мен все още не ми се въвежда глутена дали има някакъв друг вариант за попара newsm78

# 8
Здравей и от мен - моя син е на седем месеца, сутрин към 9 часа му давам попара с адаптирано мляко, сухар, сиренце и малко масло или адаптирани мляко с бисквити или чай с бисквити, на обяд към един му дажам зеленчук или зеленчук с месо, следобяд му дажам десет от кухнята, към 9 часа вечер му давам каша от готовите на HIPP - лека нощ или на HIPP йогорт, а към 11:30 вечерта пие кърма от мен...
Това е в общи линии, за соковете, давам му между храненията сок или вода, колкото си иска...на седем месеца беше 9 кг...

# 9
  • Мнения: 9 467
Глутена се въвежда най-рано след 9-ия мес. Има го в сухарите, бисквитите, хляба..недей избързва, а и в попарата няма нищо ценно.
По-добре плодове, подови пюрета, зеленчукови.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт