Какво би било идеалното детско заведение според вас?

  • 647
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Какво трябва да бъде според вас трябва идеалното детско заведение/клуб, така че да достави удоволствие както на вас, така и на децата? Tada lalalala moresmile sohappy  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 784
Първо, вътре не би трябвало да се пуши. Аз също съм пушач, но ужасно ме дразнят заведения от сорта на Приказките, където често е толкова задимено, че можеш да ловиш лисици. По-дребните играчки може да са евтини, но задължително да са здрави, в повечето подобни заведения има счупени играчки, които направо са опасни.Срещу сума, прибавена към сметката, би трябвало да има детски аниматор. Не просто човек, който да следи децата да не се притрепят, а който да ги забавлява. Би трябвало да е чисто. Имам чувството, че в съществуващите детски заведения уредите и играчките никога не се почистват. Би трябвало да има широк и обезопасен двор за летните месеци. Би трябвало да е на сравнително централно място, но далеч от оживения трафик.
Ами горе-долу това е. За съжаление, във Варна няма подобно заведение, поне доколкото знам.

# 2
  • Мнения: 649
също да е заградено и сигурно, че децата не могат да избягат...
тук напр. има един "увеселителен парк" за малки деца- 1 до 5 години с кафе за майките, обаче вратите винаги са отворени и дечицата могат да излизат  Twisted Evil един път ходих с една приятелка и косите ми побеляха.... търчахме и двете зад дечицата, добър фитнес, но от спокойствие....

иначе Жълтият Ламтурник добре е описал...
това за играчките е важно, да са чисти и здрави! не е задължително да са скъпи!

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530

Напълно съм съгласна с Жълтурчето. Като на 1 място е ДА НЕ СЕ ПУШЕ.  Close Побеснявам като видя майка да замъкне новороденото си бебенце в заведението и да му пуши в лицето и то не само тя ами и куп други доброжелатели. Поради тази причина водя много рядко малкия по заведения където знам, че няма функциониращо помещение за не пушачи. Понякога го водя в „Барбито” където като има малко хора не се задимява детския кът. Играчките е важно да ги има, последния път в „Барбито” нямаше никакви здрави играчки и децата се чудиха с какво да си играят. Важно е също да се подбира персонала, който да се занимава с децата. В  повечето заведения няма кадърни момичета които да се занимават с децата, нито имат подход, нито знаят как да се държат с децата, а стоят като истукани и тъпеят с отегчени физиономии в ъгъла, чакайки да им свърши работното време. Предпочитам да има по възрастни жени, които да гледат децата, жени които са имали деца и знаят как да ги занимават и как да ги строяват, а не някакви девойчета току що завършили или още не завършили училище, които меко казано не понасят „досадните” деца около тях.

# 4
  • София
  • Мнения: 771
Добра база, много и разнообразни играчки, задължително здрави, а не опасни за децата. Хубаво е, когато се направи такова място да се инвестират пари в него не само в началото, а постоянно. Имам предвид подновяване на базата, играчките и съоръженията, защото амортизацията няма да ви подмине.

Адекватен персонал. Това за съжаление до сега не съм видяла в нито едно детско заведение от този род. Tinka79 добре го е написала.

# 5
  • Мнения: 132
Съгласна съм с всички изисквания, които сте посочили. Аз също все още не съм намерила такова заведение обаче Sad
Чудя се обаче ако заведението е изцяло за непушачи биха ли идвали и родители, които пушат или примерно компания от майки, някои от които пушат, а други не и искат задно да си пият кафето. Какво ще кажете мами-пушачки???
А какви храни бихте желали да предлага заведението за децата по-скоро?

# 6
  • София
  • Мнения: 6 129
Аз не пуша, но в компанията ни има майки пушачки и ми се струва, че ВСИЧКИ търсим за децата си място, където не се пуши. Това със задимените заведения зимата е голям проблем.

Аз пък да си кажа за какво си мечтая. Е не е точно детско заведение, но ми се ще да има повече прилични ресторанти с хубав детски кът с аниматори към него (естествено срещу заплащане). Ще ми се да има къде да почерпя  приятели при повод, а детето да не ни се завира под масата от скука. И да не е детски клуб или пицария.

# 7
  • Мнения: 2 818
Да е широко, поне 100кв.м. Да се спазва възрастова граница (най-добре да има няколко помещения според възраста) - например до 2г, от2 до 4... и тн. Играчките да са различни от тези, с които играят децата в своите домове... и да са нестандартни, например дървени(за по-големите деца), платове/шалчета да се правят на принцеси и принцове...  Да има място за катерене, но не тип "стълби" а нещо по разчупено и трудно, но все пак обезопасено....   Разбира се в мечтите си имам предвид възрастта на дъщеря ми 3г  Rolling Eyes Sunglasses
Децата да са отделени със стъкло от родителите, които да могат да ги наблюдават... да не се пуши в заведението никъде, да има хубава музика и при децата и при родителите... И да не е скъпо! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 649
гали, ти да не мислеш да отваряш такова заведение... ако е така, давай смело...

иначе по темата... какви храни- ами разни сладки нещица, напр. мафин, сладкишчета, кроасани (обаче пресни!), донат... и сандвичи като в Италия... "панини", чабата, мини пица... ей такива нещица... но е важно да са пресни нещата, а не нещо изостанало...

# 9
  • Мнения: 1 640
За детето си,за негово добро,и цял ден мога да не пуша.Когато сме семейно на дневно заведение,никога не пуша пред дъщеря ми!Племенникът ми като беше на нейната възраст взимаше цигари от кутийката на родителите си и я облизваше,размяткваше,имитираше пушене.Оттогава съм против пушенето пред деца.

# 10
  • Мнения: 132
гали, ти да не мислеш да отваряш такова заведение... ако е така, давай смело...
Ами имайки предвид, колко съм ядосана от положението със заведенията за децата във Варна, особено сега през зимата, ако имам възможност веднага отварям едно суперско заведение Laughing

За детето си,за негово добро,и цял ден мога да не пуша.Когато сме семейно на дневно заведение,никога не пуша пред дъщеря ми!Племенникът ми като беше на нейната възраст взимаше цигари от кутийката на родителите си и я облизваше,размяткваше,имитираше пушене.Оттогава съм против пушенето пред деца.
Ей това е приказка!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт