Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 ян. 2007, 00:45 ч.

Детска ясла или детегледачка

• 1 361
  • 37
  •   1
Отговори
  • София
От март започвам работа и трябва да намеря нещо за малкия ми син - тогава ще е на 11 месеца. Помогнете да се ориентирам. Не искам да го давам в държавна ясла, та избора ми остава между частна и детегледачка. какво е вашето мнение?  newsm78

# 1
  • София
Аз съм за ясла, детето трябва да си е в средата с децата, а не с някоя лелка  Peace А какво им е на държаните ясли, моя в държавна го гледаха като тяхно дете, никога не съм имала оплаквания, можеби зависи и от яслата.

# 2
  • Пловдив
Ако имаш финансова възможност задръж детето си още 6м. в къщи с детегледачка и след това го пусни на ясла.

# 3
  • София
Мненията са различни - има доста такива теми, можеш да се поровиш.
Лично аз мога да те посъветвам от личния си опит - до тръгването на Стела на градина я гледа бавачка. От септември е на градина. До тогава не бях ползвала и един ден болнични, но откакто тръгна на градина, всеки месец по два пъти съм в болнични, както и в момента... За себе си намерих варианта, при който бавачката продължава да я гледа и при болест, но сега пък и тя е болна, така че...
Прецени с оглед на собствената си работа - ако пуснеш детето на ясла и в същото време започнеш работа, възможно е още на първите седмица-две да се наложи да излезеш в болнични. И така доста често, докато детето посвикне. Разбира се, може и да не се разболява, но това е по-скоро изключение.

# 4
                 Въпрос първо на финансови възможности.След това на късмет - можеш да попаднеш на лоша детегледачка и на добра ясла  Mr. Green ,както и обратно.  bouquet

# 5
  • София
Принципно и аз съм по-скоро за детегледачка, отколкото за ясла, обаче не знам определено как да си намеря такава, която да ми гледа детето добре. На чужда жена трудно бих поверила слънцето си, а пък позната нямам.

# 6
  • София
Според мен детето е малко за ясла.Ако имаш възможност поне една година да наемете детегледачка.А за мен разлика между държавна и частна ясла няма.Пък и частна ясла за толкова малко дете не вярвам да намериш.

# 7
  • София
Мненията са различни - има доста такива теми, можеш да се поровиш.
Лично аз мога да те посъветвам от личния си опит - до тръгването на Стела на градина я гледа бавачка. От септември е на градина. До тогава не бях ползвала и един ден болнични, но откакто тръгна на градина, всеки месец по два пъти съм в болнични, както и в момента... За себе си намерих варианта, при който бавачката продължава да я гледа и при болест, но сега пък и тя е болна, така че...
Прецени с оглед на собствената си работа - ако пуснеш детето на ясла и в същото време започнеш работа, възможно е още на първите седмица-две да се наложи да излезеш в болнични. И така доста често, докато детето посвикне. Разбира се, може и да не се разболява, но това е по-скоро изключение.

Абсолютно подкрепям, още повече децата са твърде крехки на тази възраст, за да рискуваш да се разболява често и да го третираш с по-агресивни лекарства. На нас сега ни предстои тръгване на градина и съчм притеснена точно от този факт, но хайде вече на 3 г. надявам се сме по-устойчиви, а и има детски болести, който е добре да се прекарат в градината.

# 8
  • На небето
ДЕТЕГЛЕДАЧКА.

# 9
  • София
Детето ти е малко. Според мен няма място за дилема. На 11 месеца то си е бебе.
Винаги съм предпочитала ясла или ДГ пред детегледачка, НО в малко по-напреднала детска възраст. Аз лично дадох дъщеря ми на 1,8 г., а дотогава имаше детегледачка.

# 10
  • Plovdiv
И аз съм за детегледачка. Моите са вече на 2 год и 2 мес. и смятам докато навършат 3 год. да ги гледа жена. Иначе яслите имат своите предимства, но болестите, болестите.... Sick

# 11
  • Sofia
Според мен детето е малко за ясла.Ако имаш възможност поне една година да наемете детегледачка.А за мен разлика между държавна и частна ясла няма.Пък и частна ясла за толкова малко дете не вярвам да намериш.
Подкрепям напълно! Принципно съм ЗА яслите и ДГ, но в твоя случай детето е много малко и по-добре да си седи още вкъщи

# 12
  • София
Детегледачка

# 13
  • Sofia
Само ясла:-)
Дъщеря ми тръгна на ясла на 1 годинка и 3 месеца, след няколко месеца махнахме памперса,а още преди да направи 2 години говореше като 3 годишна, да не споменавам как се храни, облича и слъблича и обслужва в толетната сама. Много е важна средата с други деца, гледат и се учат едно от друго. Една приятелка си взе детегледачка и сега малкия е почти на 3 г. и не иска да играе с деца, върти се само около бабите и родителите. А за болестите.......моята педиатърка ме посъветва да дам дъщеря ми щом съм решила и ако започне да боледува, ще я спрем, няма да мъча детето я.
Много е важно детето да е сред ДЕЦА повярвайте ми.

# 14
  • Sofia

все пак става въпрос за дете на 11 месеца. Каква ясла за такова малко дете, то може още да не ходи дори...

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт