по-малко по размер

  • 1 643
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 740
Здравейте всички. От няколко дена съм във форума и искам да попитам някои има ли моя проблем. Преди месец и половина на консултацията бебчо изоставаше в развитието с 1 седмица. След 2 седмици на феталната морфология друг лекар каза че изостава с 2 седмици, а сега с 2 и половина. В края на 6-ти месец съм, а и аз и баща ми сме седмачета. Ако тръгне да се ражда сега ще го загубим. Моля за съвет дали някои е имал подобни проблеми и какво стана след това. Благодаря предварително и лека бременност.

# 1
  • Мнения: 817
Моето бебе също изостава от нормите .Когато попитам докито тя ми казва,че това не е проблем.Важното е ,че бебо се развива  всеки месец толкова колкото трябва.
Плюс това тези шаблони са направени за бебета заченати 12-14 ден от първиа ден на последната менструация-моето е заченато по късно.

# 2
  • Мнения: 1 732
Моето бебе се развиваше нормално до края на 7 месец. След това спря да расте. Оказа се, че имам запушен съд на плацентата, което не позволяваше пълноценното изхранване на плода. Оставиха го да "узрее" до края на 8 месец и го извадиха със секцио. Причините обаче може да са най-различни. Може просто плодът да е по-дребен. Консултирай се и с друг лекар. Успех!

# 3
  • Мнения: 2 019
успокой се,не е толкова страшно.моето бебе изоставаше с 3 седмици и се роди напулно нормално

# 4
  • Мнения: 5 026
 Феталната морфология не показва 100% развитието на бебето. Винаги има +/- разлика. Всичко е наред! Успокой се!  thumbsup

# 5
  • Мнения: 1 937
И при мен имаше подобен проблем. Лекарят се съмняваше за възел на пъпната връв.
Постъпих в болница за две седмици. Дъщеря ми се роди 2,300 кг.

Вярвам, че всичко ще е наред.
Успех.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Феталната морфология не показва 100% развитието на бебето. Винаги има +/- разлика. Всичко е наред! Успокой се!  thumbsup
И мен ме бяха шашнали с подобно изоставане в развитието на плода.Но по-късно се установи, че всичко е наред.Стискам палци и при теб да е така Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 1 455
Сега е най-важното да си спокойна.Довери се на докторите,ако трябва отиди при друг за да си спокойна,но винаги има отклонения и никой не може да ти каже на 100% колко тежи бебо.При мен и двете деца не познаха колко тежат.Успех!

# 8
  • Мнения: 203
И мен така ме успокояваха, че щом расте няма значение, че изостава с 2 седмици. В резултат детето ми се роди 1900 в 37 г.с. за огромна изненада на докторката. Не мога да ти опиша какъв ад изживях, който би могъл да ми се спести ако навреме беше обърнато внимание на изоставането на плода, а не така да се омаловажава. Така че посети и друг специалист ако имаш възможност и направи всичко възможно да разбереш на какво се дължи изоставането и може ли да се повлияе положително по някакъв начин.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 740
благодаря за съветите. В петък съм на друг лекар да видим какво ще каже той.

# 10
  • Мнения: 372
Мисля, че се притесняваш напразно Simple Smile

# 11
  • Мнения: 5 362
Феталната морфология не показва 100% развитието на бебето. Винаги има +/- разлика. Всичко е наред! Успокой се!  thumbsup
Така е.

# 12
  • Мнения: 4 621
Феталната морфология не показва 100% развитието на бебето. Винаги има +/- разлика. Всичко е наред! Успокой се!  thumbsup
Така е Peace

# 13
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Задължително се посъветвай и с още един, ако трябва и двама специалисти. Ако имаш възможност иди и на триизмерен видеозон, за да видят дали няма увита пъпна връв и какво е състоянието на плацентата. Аз родих дъщеря си в 36 г.с., а тя се оказа, че изостава с една седмица в развитието си. В резулат се появи като осмаче, въпреки че аз реално бях влязла в деветия месец. При мен причината се оказа пъпна връв, завързана на як възел и малка плацента.
Успех   bouquet

# 14
  • Мнения: 8
Моят бебчо изоставаше накрая с цял месец,не спряха да ми повтарят че ми е сбъркан термина и т.н. глупости. В крайна сметка се роди точно на термин 2200гр. 45см. доносен,че и преносен??? Няма обяснение защо ми е толкова мъничък,но сега месец след раждането вече доста сме наваксали с килограмите.Аз лично си го обяснявам с това,че започна да изостава когато взех да вдигам кръвно.....ама знам ли......Не вярвам да съм те успокоила с моя постинг Simple SmileЖелая ти леко раждане и всичко да е наред с бебчето Peace

# 15
  • Мнения: 817
Леле!!!До сега не се бях шашкала заради този въпрос,но сега вече се шашнах Sad

# 16
  • Мнения: 3 695
На мен през цялото време ми повтаряха, че бебето отговаря на 1 седмица по-малко, или на 2 седмици по-малко. Затова очаквах, че ще го пренося, докато порасне и навакса тези седмици. В крайна сметка се роди 5 дни преди термина и си беше съвсем нормално.
Доколкото съм чувала от лекарка има значение дали отначалото си върви така или е спряло да расте по някаква причина.
Желая ти успех !

# 17
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Единствения съвет, който мога да ти дам е да се успокоиш. Не се притеснявай излишно! Виж, има и други мами с този проблем, пък всичко си е било нормално.
Успех и леко раждане!  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 740
Едва търпя до прегледа в петък. Дано всичко да е наред. Иначе яко се бунтува, рита ме. Играеме си страшно много. Аз чукна леко по корема, то отвърне отвътре. Интересно ми е защото имам чувството, че се старае да чукне на същото място отвътре на което аз чукам. Смея си се с глас самичка. Ама като се бунтува много нищо друго не помага освен тати. Като сложи ръка на корема и моментално се успокоява и заспива, естествено до момента в които махне ръката. Веднага започва да беснее. Карам им се че са партия от сега  Grinning

# 19
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Наистина не се притеснявай прекалено, но и не се успокоявай съвсем. Най-добре направи консултация с лекар. Не мисля, че генетично се предава преждевременното раждане, така че в това отношение май не трябва да се страхуваш.
А това, че детето е игриво е много хубаво. От една страна. Защото показва, че е жизнено. От друга има опасност да се омотае в пъпната връв, което естествено не е чак такава болка за умиране, но трябва да се внимава повече и следи състоянието му до момента на раждане. Дъщеря ми беше точно такъв случай. Тя си върза пъпната връв на възел именно от постоянно въртене в корема ми. Лошото е, че при мен се установи това чак при самото раждане. Имаше късмет детето определено.
От лекаря си научих, че когато се установи такъв случай трябва много внимателно следене на бременността. Най-лесното откриване на възел или усукана пъпна връв около тялото е чрез триизмерен видеозон, аз затова и ти го препоръчах. Просто за твое успокоение. Оттам насетне остава повишеното внимание - ако усетиш, че детето много кротва, а преди е било игриво веднага тичай не лекар.
Най-важното обаче е какво ще ти каже докторът в петък. Не исках да те плаша, само ти обясних един от възможните варианти. Който изобщо не е казано, че е опасен, но е добре да се знае. Аз родих жива и здрава дъщеря, макар и с възел, така че няма страшно.
Стискам ти палци за петък, дано новините са хубави и разсеят всичките ти опасения.  Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 1 740
То е игриво, но не мърда от мястото си. Откакто го чувтсвам все в ляво си седи и главата стърчи на едно и също място горе на корема ми. Само крачета и ръчички са немирни и не се спира да се бъзика с мен.

# 21
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
То е игриво, но не мърда от мястото си. Откакто го чувтсвам все в ляво си седи и главата стърчи на едно и също място горе на корема ми. Само крачета и ръчички са немирни и не се спира да се бъзика с мен.

Е, тогава не мисля, че трябва да се притесняваш от усукване на пъпната връв. Дъщеря ми бродеше из целия ми корем и постоянно сменяше позициите си, затова и стана.
Успех в петък   bouquet

# 22
  • София
  • Мнения: 1 740
да се похваля. Ходихме на друг лекар и ми казаха че е малко по-малко по размер, но почти си отговаря и детето си е добре и да не се притеснявам. Много съм щастлива  Hug

# 23
  • Мнения: 5 468
Аз като влязох в Патология да чакам дата за секцио и два дена преди да родя, доктор ми каза, че плода ми е много малък, изоставал с около 3 седмици... мери нещо, цъка с език, диктува на акушерката... изкара ми акъла. Даже ревах вечерта, мъжа ми като ми дойде на свиждане...
След два дена родих тулупче 3 кг и 700 гр.  Mr. Green

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
да се похваля. Ходихме на друг лекар и ми казаха че е малко по-малко по размер, но почти си отговаря и детето си е добре и да не се притеснявам. Много съм щастлива  Hug
Hug успех и прекрасно бебче ти желая   bouquet

# 25
  • Мнения: 166
Успех и от нас и леко раждане Wink

# 26
  • Мнения: 1 243
На мен ми бяха казали че бебка изостава с 2 седмици и била 2600гр а се роди 3300гр ,стискам палци всичко да е наред Peace



# 27
  • Мнения: 875
да се похваля. Ходихме на друг лекар и ми казаха че е малко по-малко по размер, но почти си отговаря и детето си е добре и да не се притеснявам. Много съм щастлива  Hug

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт