по глезени ли са кърмачетата

  • 1 554
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 101
Хич не ми пука, какво ще кажат околните за детето ми. Искам да имам щастливо, самоуверено и здраво дете. Сега ми е паднало, ще "глезя", гушкам и кърмя  Wink Това се отплаща по-късно!

Чудесно си го казала  bouquet

Моя син все още суче когато си поиска, включително и нощем. Изобщо не е глезен, не е болезнено привързан към мен, контактен е с абсолютно всички. Самостоятелен, приказлив, здрав и уверен. Не мисля, че кърмените деца са по-глезени. Съдя по него и наблюденията ми върху  приятелчетата му. Както са казали по-горе, въпрос на възпитание, семейна среда и дете.

# 31
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Аз пък се замислих  за уморените кърмещи майки и  привързаното родителство.

Посрещане  нуждите на дедето, близостта на родителите, сигурността и увереността, която то получава като резултат... Така и аз разбирам привързаното родителство. И кърменето като част от него.  Но привързаното родителство не е философия отнасяща се само за връзката майка-дете. Ролята на таткото не е за пренебрегване. Единственото, което не може да прави бащата, е да кърми. Но не всяка потребност на бебето се удовлетворява с кърмене. Не е задължително да се приспива или успокоява само на гърдата, примерно. Таткото може и да гушка и да люлее и да пее даже.  Mr. Green Вкарването в употреба на тези му умения рано, могат много да облекчат кърмещата майка. 

# 32
  • София
  • Мнения: 2 671
Аз пък се замислих  за уморените кърмещи майки и  привързаното родителство.

Стана ами драго, че някой все пак ни смисля  Hug

За нашата ситуация ще пиша друг път, защото скоро очаквам повикване - от около месец се случва на всеки час нощем... изобщо вече не може да спи сам. Не мисля, че е разглезване - опасявам се само да не се окаже привързаност, която да не може да надмогне  Sad

# 33
  • Мнения: 1 896
Много необходим момент е внесла Червената кралица според мен.
Татковците просто имат нужда да участват интензивно, но понякога е толкова трудно да ги накараш да го осъзнаят, особено тук по нашия край.
И е много тъжно да се окажеш в ролята на съвършената майка която се справя сама с всичко и дори няма нужда да й се помага, пък и никой не е достатъчно квалифициран за това.
Мисля че така и връзката между родителите губи нещо.
Вие справяте ли се с този проблем? При нас е  по-скоро да, или поне има някакво старание от страна на таткото, но понякога ми се иска да е още по-ангажиран.

# 34
  • Мнения: 4 242
Смятам че поне до годинка детето няма съзнание да бъде разглезено, става дума за нужди и периоди.
Потърсете инфо уморени майчета, ще видите че около 8-9 месечна възраст децата попадат в една фаза която завършва различно, но определено след годинка, мама не може дори да излезе от стаята, защото за детето "другаде/ отатък" и "ей сега идвам" няма, не го осъзнава просто. Дори да чува гласа на мама, ако не я вижда значи нея просто я няма наблизо и детето изпада в паника. Всичко това няма нищо общо с кърменето, важи за всички бебчета.
Ние сме на 2г и 2мес, никога не е оставяна да плаче и винаги кърмена на поискване, Ива сама се отделя от мен малко по малко, започна да спи в леглото си, наскоро поиска да заспива сама, след кърмене разбира се. Като си легна си я взимам при мен, да ми е под ръка и да си я гушкам, както и да не ставам ако ме потърси, таткото много хърка и буди и двете ни, така че спи в другата стая. Играе добре сама, но разбира се ме търси с поглед (гледам си я сама и няма как да не е свикнала да съм до нея), ако навън се заиграе добре по няколко часа не търси титите, дори и когато падне или се удари. Не иска да я водя за ръка, нито в количката,  иска сама да пресича улиците, да качва всички стъпала, да решава какво да облече, какво да яде, да се качва сама на стръмната пързалка за големите деца и т.н. Не иска да я питам дали има пиш нито дали иска вода, ядосва се, но винаги ми казва когато има нужда от нещо.
Че е привързана така е, и това е прекрасно просто и се наслаждаваме у дома всички с пълна сила на това ни щастие! Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 4 242
За съжаление не се справяме с таткото в разпределението на "задачите". Дали той смята че след като ходи на работа е достатъчно ангажиран, не зная. Иначе си играе добре с нея а тя умора за него, но играта им е за час-два, после таткото сяда на РС и до там. Не е като да стане нощем да ме отмени в нещо, та той дори не я чуваше (когато спяхме заедно в началото), така че за мен опцията приспиване на гърда беше и е най- удачна, най -бърза и лесна, така се наспивам.
Тия дни зачетох началото на статията, която Хедра  е превела за спането, видях че е добре да има различни алтернативи за приспиване, така по- лесно може, ако се наложи, някой да те замени, за жалост при нас няма начин явно.

# 36
  • Мнения: 1 425
Аз не мога да се оплача от нашия татко  Heart Eyes. Много се занимава с Килиан. След работа (ако е свършил по-рано) го води на разходка, всяка вечер го къпе, масаж, обличане, играе си с него, а някой път вечер даже излизам и те се гледат двамата. Като спиме, той гушка Килиан, докато се размрънка и тогава ми го побутва на мен. Много се радвам, че има кой да ме отменя за малко и аз да имам време за себе си.

# 37
  • Мнения: 131
Нашата си спи още от начало в свое си легло,жече не се буди за хранене.Но пък само като ме види и почва да се смее,и е гальовна,сякаш ми се отблагодарява за всичко,което правя за нея

# 38
  • Мнения: 5 178
До детето си е, колкото и странно да звучи моя дзвер не обича да го носят на ръце, а да го мачкат още по-малко..
Иначе е върл любител на цицитата

# 39
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Да, татковците някой път трудно осъзнават ролята си, но пък понякога и ние им пречим да го направят. Едва ли има майка, която поне веднъж, гледайки как таткото се мъчи с някои бащински задължения, мисли (и обикновено е права Mr. Green), че тя ще го направи по-бързо, по-лесно и по-добре и съответно бързо-бързо му отнема възможността да се справи сам. Или пък ако в началото не успее да се справи, не му се дава втори, каму ли трети и четвърти шанс. Или пък за някои неща въобще не му се дава да се пробва даже. Или пък не настояваме...   И така в един прекрасен момент се оказва, че гърдата на мама е единственият начин за приспиване и успокоение нощем за детето, защото просто така сме го научили.

Иначе аз моят личен опит съм го споделяла няколко пъти.  Съпругът ми още към месец и половиня някъде доприспиваше след мен сина ни. По-късно изцяло го  приспиваше и сам. С галене по главичката, с биберон-залъгалка, с гушкане, в слинг. Пееше даже. Съвсем до скоро. Ужасно, мен ако питате Mr. Green, обаче на синковецът му харесваше. По-късно  можеше и да го успокоява нощем като се будеше, макар и доста рядко в началото.
Сега синът ни заспива докато аз или баща му лежим до него. През нощта обикновено прави паузи от около 6 часа. Когато обаче се буди по-начесто, с баща му се редуваме да се грижим за него. Не винаги го кърмя. Когато се събуди след 5 часА сутринта обаче - винаги иска да суче.

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 02:16 от Червената Кралица

# 40
  • Плевен
  • Мнения: 973
Не смятам, че кърмачетата са по-глезени !!!
А по въпроса за "въвличането" на татковците, аз през делничните дни съм сама с бебка, но уикендите сме тримата. Тогава полагам някои от грижите за бебка на него, храни я с пюре, сменя памперс, масажира я, гушка я нощем и само ако стане много "напечено" се включвам аз. Но както по-горе някой бе споменал, той не се справяше добре от първия път. И до днес ми "играе отвътре" когато прави нещо или по-бавно или не "както трябва" , но се старая да се сдържам и да го поощрявам !  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 7 097
Не знам дали "глезени" е точната дума, но да речем - да, така мисля и аз /от моя опит/  Wink

# 42
  • Мнения: 3 760
Нашият тати участва пълноценно в отглеждането/общуването... Аз може по цял ден да скиторя някъде или да изляза вечерта..проблеми няма. Но той си я гледа от бебе. Само дето не може да я кърми  Laughing

# 43
  • Мнения: 2 631
Мили мами, Hug
какви хубави неща сте споделили!!! Това наистина е утеха за преуморените кърмачки...
Благодаря!  bouquet

# 44
  • Мнения: 265
Мисля, че не точно кърменето разглезва, а действията свързани с него, нооо това си е лично мое мнение  Peace
Червената кралица много добре си обяснила нещата. В началото като се роди сина ни, аз понякога буквално стисках зъби за да не се намесвам м/у татито и синчето. Тати си правеше нещата по свой начин, а аз се научих да не обсебвам детето си. Такоз животно като кърмене на поискване до тогава не бях и чувала и сина беше гледан по старата схема с водата през ноща. Татито в петък вечер застъпваше "нощни смени" до кошарата и мама имаше 3 нощи в седмицата когато спеше като заклана. След това мама застъпваше "нощна смяна", за да може дати да се наспива, че милия ходеше на 2 работи  Rolling Eyes Сега с голямо задоволство мога да кажа, че Дани е много общителен и е еднакво привързан и към мен и към тати  Party

Общи условия

Активация на акаунт