«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
300-314 от 576 отговора
”величена жлеза или възел?  :thinkingzdr az sa6to sam operirana minalata  godina ot vazel na shitovidnata jeleza,i tazi godina mi otkriha ot drugata ztrana,ako nqkoi znae nqkakvo prerodno le4enie ,molq pishete mi na emil,radkazoeva@yahoo.com
÷итирай
«дравейте,искам да попитам резултати TSH-0.5 и FT4-1.6 дали са в норма?ѕредварително благодар€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 820
здравей, —узана
по принцип в различните лаборатории имат различни ст-сти за реф.ст-сти ( които са близки едни до други, разбира се). ћоже и в разл.мерни единици да са подадени...
но както и да е- на мен ми се виждат не в норма. тсх е ниско- на долна граница е. фт4, незнам в какви мерни ед. е, но ако е pmol/l, е ниско, също, при това мн ниско...консултирай се с ендокринолог Peace
÷итирай

—офи€

ѕ–»¬≈“ Ќј ¬—»„ » » ¬≈—≈Ћ» ѕ–ј«Ќ»÷»!!!   santa2
јз да се оплача малко...че съм притиснена... нали съм си шаш паника...
’одих на офталмолог онзи ден и се оказа, че ми е повишено ¬ќЌ( което може да е резултат от тиреотоксикозата, според него).  аза ми до месец да отида да го измерим пак и ако е така или по-високо да започнем лечение...»наче очните дъна са ми добре, но това нал€гане ме обезпокой сериозно...  Sad ќще една болежка... Tired
Ќад€вам се, да не е нещо сериозно и да спадне само, защото вече ще лудна
÷итирай

—офи€

„≈—“»“ј Ќќ¬ј √ќƒ»Ќј!!! ∆ела€ на всички ни най-вече много «ƒ–ј¬≈ и повече при€тни мигове. Hug
„естит имен ден на празнуващите!  bouquet
÷итирай

Zlata Praha

ћнени€: 4 358
ros4enka какво стана с тво€ преглед.Ќаред ли е всичко.Ѕеше притеснена нал€гането в очите?.
√ледам казали са ти след месец. –ано е май още  newsm78 затова не си писала.
÷итирай

—офи€

записах си час за 23-ти за очен. а в началото на февруари ще съм на ендо. ще пиша после
÷итирай

ћнени€: 340
«дравейте момичета, включвам се в темата за да € изчета ц€лата. ƒнес личната ми лекърка установи подут възел в основата на ши€та и ме прати на ендокринолог да ме види на ехограф и утре ще ход€. »наче имам и н€кой симптоми, като лесна умора, сърцебиене, треперене на ръцете и отслабналост.  ажете ми тези хормони как се изследват и много ли се чака за резултатите.
÷итирай

—офи€

ами ендото ще ти каже, нп. »наче отиваш, в ко€то и да е лаборатори€ и си плащаш за каквото искаш ( TSH, FT3, FT4, тат, мат). –езултатите зависи от лаборатори€та. ћоже да излезнат на същи€ ден след 14-15ч или на следващи€.
”спех, пожелавам ти да е напразна тревога Peace
÷итирай

ros4enka ,благодар€ ти . Ћекарката ме прати в поликлиниката на военна болница за ехографа, но ако ме бав€т за хормоните ще отида до н€ко€ лаборатори€.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 579
’одих на офталмолог онзи ден и се оказа, че ми е повишено ¬ќЌ( което може да е резултат от тиреотоксикозата, според него).  аза ми до месец да отида да го измерим пак и ако е така или по-високо да започнем лечение
ћол€ те, кажи на кой офталмолог ходи и колко ти струваше прегледа. ќтдавна не съм ходила....ј боли ли те главата? ¬се си мисл€, че главоболието ми е от очите  Tired
÷итирай

—офи€

ћного ме боли глава, да не кажа, че имам дни, в които си мисл€, че ще припадна от главобол... Sad ј иначе ходих тук ( в —ф) при д-р “анев( младши) - в ћј. ѕриема всеки петък от 14ч, но тр€бва да се отиде поне час по-рано, защото не записват часове, а винаги е пълно при него( казват,че е мн добър и май е, аз не усп€х да прецен€ за тези 2-3 пъти...за по 5 минути). ћоже с направление, иначе прегледа е 30лева.
ј в —т.«. ход€ при …орданов( старши) и съм мн доволна от него. ћн добър лекар Peace
ќтиди на очен, защото наистина може да е от о4ите главоболието. » си измери задълж. нал€гането, ако не ти го предложат, поискай си Smile
÷итирай

«дравейте отново. Ќезнам дали все още съм за тази тема, но да сподел€. ¬чера б€х на ехограф и се оказа ,че леви€ лоб на щитовидната жлеза е увеличен до 4 см. и имам и н€колко кистозни участъка . ¬еднага ми казаха ,че съм за операци€  Crying or Very sad и , че това €вно е от н€колко години, но аз н€мам други оплаквани€ и не съм разбрала.. ’ормоните днес ги пуснах и незнам още резултатите. ћного съм притеснене. ажете ми дали н€ко€ от вас е била в подобно положение или има друга тема за това .
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 579
«дравейте отново. Ќезнам дали все още съм за тази тема, но да сподел€. ¬чера б€х на ехограф и се оказа ,че леви€ лоб на щитовидната жлеза е увеличен до 4 см. и имам и н€колко кистозни участъка . ¬еднага ми казаха ,че съм за операци€  Crying or Very sad и , че това €вно е от н€колко години, но аз н€мам други оплаквани€ и не съм разбрала.. ’ормоните днес ги пуснах и незнам още резултатите. ћного съм притеснене. ажете ми дали н€ко€ от вас е била в подобно положение или има друга тема за това .
«драсти, съжал€вам за това, което ти се случва. —поред мен се консултирай с поне още един лекар. ќт къде си? при кого ходиш? ўом са казали за операци€, може би тр€бва. »наче, аз съм с хиперфункци€, също жлезата ми е увеличена. Ќо н€мах кисти до скоро.
÷итирай

ќтидох във ¬оенна болница в поликлиниката(в —офи€) при д-р ƒемирчев, в понеделник като си взема резултатите от хормоните ще ход€ да се консултирам с д-р √анчев ( в н€къква болница по ендокринологи€,препоръчаха ми го). »наче каза ,че кистите са по-малки€ проблем, а увеличението на жлезата е по-сериозно.Ќо мен ме притесн€ват и те защото знам ,че после се изследват за да се види дали са доброкачествени.
ƒо колкото разбрах на теб €вно скоро са ти се по€вили, какво ти казаха за т€х.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
300-314 от 576 отговора