Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
300-314 от 576 отговора
Увеличена жлеза или възел?  :thinkingzdr az sa6to sam operirana minalata  godina ot vazel na shitovidnata jeleza,i tazi godina mi otkriha ot drugata ztrana,ako nqkoi znae nqkakvo prerodno le4enie ,molq pishete mi na emil,radkazoeva@yahoo.com
Цитирай
Здравейте,искам да попитам резултати TSH-0.5 и FT4-1.6 дали са в норма?Предварително благодаря.
Цитирай

София

здравей, Сузана
по принцип в различните лаборатории имат различни ст-сти за реф.ст-сти ( които са близки едни до други, разбира се). Може и в разл.мерни единици да са подадени...
но както и да е- на мен ми се виждат не в норма. тсх е ниско- на долна граница е. фт4, незнам в какви мерни ед. е, но ако е pmol/l, е ниско, също, при това мн ниско...консултирай се с ендокринолог Peace
Цитирай

София

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ И ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!   santa2
Аз да се оплача малко...че съм притиснена... нали съм си шаш паника...
Ходих на офталмолог онзи ден и се оказа, че ми е повишено ВОН( което може да е резултат от тиреотоксикозата, според него). Каза ми до месец да отида да го измерим пак и ако е така или по-високо да започнем лечение...Иначе очните дъна са ми добре, но това налягане ме обезпокой сериозно...  Sad Още една болежка... Tired
Надявам се, да не е нещо сериозно и да спадне само, защото вече ще лудна
Цитирай

София

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!!! Желая на всички ни най-вече много ЗДРАВЕ и повече приятни мигове. Hug
Честит имен ден на празнуващите!  bouquet
Цитирай

Zlata Praha

ros4enka какво стана с твоя преглед.Наред ли е всичко.Беше притеснена налягането в очите?.
Гледам казали са ти след месец. Рано е май още  newsm78 затова не си писала.
Цитирай

София

записах си час за 23-ти за очен. а в началото на февруари ще съм на ендо. ще пиша после
Цитирай

Здравейте момичета, включвам се в темата за да я изчета цялата. Днес личната ми лекърка установи подут възел в основата на шията и ме прати на ендокринолог да ме види на ехограф и утре ще ходя. Иначе имам и някой симптоми, като лесна умора, сърцебиене, треперене на ръцете и отслабналост. Кажете ми тези хормони как се изследват и много ли се чака за резултатите.
Цитирай

София

ами ендото ще ти каже, нп. Иначе отиваш, в която и да е лаборатория и си плащаш за каквото искаш ( TSH, FT3, FT4, тат, мат). Резултатите зависи от лабораторията. Може да излезнат на същия ден след 14-15ч или на следващия.
Успех, пожелавам ти да е напразна тревога Peace
Цитирай

ros4enka ,благодаря ти . Лекарката ме прати в поликлиниката на военна болница за ехографа, но ако ме бавят за хормоните ще отида до някоя лаборатория.
Цитирай

София

Ходих на офталмолог онзи ден и се оказа, че ми е повишено ВОН( което може да е резултат от тиреотоксикозата, според него). Каза ми до месец да отида да го измерим пак и ако е така или по-високо да започнем лечение
Моля те, кажи на кой офталмолог ходи и колко ти струваше прегледа. Отдавна не съм ходила....А боли ли те главата? Все си мисля, че главоболието ми е от очите  Tired
Цитирай

София

Много ме боли глава, да не кажа, че имам дни, в които си мисля, че ще припадна от главобол... Sad А иначе ходих тук ( в Сф) при д-р Танев( младши) - в МА. Приема всеки петък от 14ч, но трябва да се отиде поне час по-рано, защото не записват часове, а винаги е пълно при него( казват,че е мн добър и май е, аз не успях да преценя за тези 2-3 пъти...за по 5 минути). Може с направление, иначе прегледа е 30лева.
А в Ст.З. ходя при Йорданов( старши) и съм мн доволна от него. Мн добър лекар Peace
Отиди на очен, защото наистина може да е от о4ите главоболието. И си измери задълж. налягането, ако не ти го предложат, поискай си Smile
Цитирай

Здравейте отново. Незнам дали все още съм за тази тема, но да споделя. Вчера бях на ехограф и се оказа ,че левия лоб на щитовидната жлеза е увеличен до 4 см. и имам и няколко кистозни участъка . Веднага ми казаха ,че съм за операция  Crying or Very sad и , че това явно е от няколко години, но аз нямам други оплаквания и не съм разбрала.. Хормоните днес ги пуснах и незнам още резултатите. Много съм притеснене.Кажете ми дали някоя от вас е била в подобно положение или има друга тема за това .
Цитирай

София

Здравейте отново. Незнам дали все още съм за тази тема, но да споделя. Вчера бях на ехограф и се оказа ,че левия лоб на щитовидната жлеза е увеличен до 4 см. и имам и няколко кистозни участъка . Веднага ми казаха ,че съм за операция  Crying or Very sad и , че това явно е от няколко години, но аз нямам други оплаквания и не съм разбрала.. Хормоните днес ги пуснах и незнам още резултатите. Много съм притеснене.Кажете ми дали някоя от вас е била в подобно положение или има друга тема за това .
Здрасти, съжалявам за това, което ти се случва. Според мен се консултирай с поне още един лекар. От къде си? при кого ходиш? Щом са казали за операция, може би трябва. Иначе, аз съм с хиперфункция, също жлезата ми е увеличена. Но нямах кисти до скоро.
Цитирай

Отидох във Военна болница в поликлиниката(в София) при д-р Демирчев, в понеделник като си взема резултатите от хормоните ще ходя да се консултирам с д-р Ганчев ( в някъква болница по ендокринология,препоръчаха ми го). Иначе каза ,че кистите са по-малкия проблем, а увеличението на жлезата е по-сериозно.Но мен ме притесняват и те защото знам ,че после се изследват за да се види дали са доброкачествени.
До колкото разбрах на теб явно скоро са ти се появили, какво ти казаха за тях.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
300-314 от 576 отговора