ВМ НВХ - дъвча бавно, отслабвам славно - 9

  • 14 224
  • 369
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Високо-мазнинно ниско-въглехидратно хранене, практикуваме с настоящата тема.
Spidersport.com и форум ВМ НВХ.
Успех в начинанието на всичкото апетитни дами, списващи и четящи тук!  bouquet

Препоръчвам да се измерят необходимите стойности със сантиметър и кантар, да се опишат на бял лист (може и розав) и да гоним по-малки цифри. И също тъй ще организирам подписка срещу Коледно-Новгодишните празДници...

Spidersport.com

Ето какви храни могат да се ядат.
ВМ-НВД за начинаещи и не само начинаещи
Тук се изчислява колко калории са ти необходими дневно, за да си направиш сметка по uолко калории да ядеш (трябва да се намалят с 20 %, но не тряба да са съвсем оскъдни, защото организма привиква към липсата и не гори мазно), има таблица(калкулатор какво и по колко ядеш... Изобщо този сайт дава  доста информация
 Тези сайтове FitDay  и Calorieking  са за изчисления на калориите и процентното съотношение между мазнини, въглехидрати и протеини. За справка, добре е да са 60%м - 20%в - 20%п. Въглехидратите не бива да надвишават 20 %. Мазнините могат да варират от 50 до 70%, белтъците от 20 до 40%, ако има  дни , в които белтъчините не са в особена норма, не е проблем. За неспортуващи, няма нужда протеините да минават 40% дневно.
 таблица за основните храни, които могат да се приемат.
Рецепти подходящи за ВМ-НВД.
 Пие се доста вода, минимум 2 л на ден, ежедневно се препоръчва и приемането на един лимон или грейпфрут, може да се замени и с ябълка.
Закуската обикновено е кисело мляко с ленено или сусамено семе и пшеничен зародиш или пшенични трици. После, добре е храненията за деня да се поне 3. Хапват се меса и зеленчуци, по-малко млечни неща . Калориите се разпределят равномерно.

*************
Препоръки разни:
 - Водата се пие в повече (всъщност нормално е и задължително по принцип да се пие по 1,5л) за да може чрез диурезата, която предизвиква, да се изхвърлят непотребните токсини от организма... Сутрин си напълнете половин литрово шише с вода или чай, изстискайте половин или цял лимон (според вкуса ви) и сте изпълнили нормата за единия плод, полагащ се дневно. 3 шишета по 0,5л вода за деня ще ви се отразят чудесно. Винаги пред компутера си носете чайче или вода (аз чая го пия по-лесно, отколкото чиста вода) и се наливайте, докато четете или чаткате...
 - Препоръчва се употребата на зелен чай, освен диуретичен ефект, той разхлабва, но и пада кръвното от него, а ние жените сме предразположени към нискокръвие... Та ако не ви понася, не го пийте често.
 - Ако консумирате много кафе, намалето го до 1-2 дневно, замествайте с безкофеиново, а тези, които са в застой въобще да го спрат за известно време. Към кафенцето може да си позволявате понякога сметанка или малко прясно мляко за подобряване на вкусовите качества... Можете да заместите кафята с натурално какао.
какао
сладкият убиец - за употребата на подсладител и вредата от него
 - Ако ви се доще да прегрешите с нещо сладичко или тестено, сторете го преди обяд и то с няколко хапки.
 - Трябва да консумирате ежедневно най-малко по 1 грам рибено масло, за предпочитане капсули "Ескимо 3". Съдържа незаменими мастни киселини, въздействаще върху сърдечно-съдовата система и т.н.. Хубаво е да се приема по време на хранене с белтъчини.
рибеното масло от искрица надежда
Diet for Pregnant and Nursing Mothers - тема на Милко Геогриев относно диетиране при бременни и кърмачки 
защо се пие рибено масло тема в Спайдърспорт
защо се пие рибено масло-2
омега-3 мазнини и интелигентност
статия за лененото семе и омегите
 - Задължителна е употребата на сурови ядки. Орехите са много подходящи. Бадем, лешник, слънчоглед... Соята и царевицата не са ядки. До 50-60гр на ден, понеже са въглехидратни и е желателно да се изконсумират до следобяд.Орехите намаляват риска от сърдечни проблеми с поне 15%. Богати са на омега-3 мастни киселини и на естествена форма на витамин Е (мощен антиоксидант!), фибри и протеини.
Внимание! Фабрично печените ядки (кашу, фъстъци, бадеми) съдържат много сол и хидрогенирани мазнини.
 - Зехтинът би трябвало да е  основен вносител на мазнини във вашето тяло при тази диета. Купувайте си само студено пресован и в тъмна бутилка (зелена обикновено). Информация за него - тук.
 - Закуската ви може да е от омлет с нещо си, айрян, плод, 2 пълнозърнести сухара с масло или кашкавалец. Но може и да е от кисело мляко с ленено семе, сусам, пшеничен зародиш или трици, които също са задължителни в дневното ви меню и е хубаво да ги изконсумирате по-рано. Необходимата дневна доза на изброените сурови и смлени добавки е поне 10 гр или 2 равни с.л. Може да ги добавяте в ястията си, салати, може да си ги накиснете от вечерта в киселото мляко и да добавите чаена лъжичка мед и така да закусите питателно. За глезотия са чудесни овесени ядки със сирене, задължително накиснати от поне няколко часа във вода с малко лимонов сок или капки оцет (за усвояване на минерали..)
питанка за  лененото семе
есенциални мастни киселини
пшеничните трици
покълнали храни
за сусамът и сусамовия тахан
 - Ако се чудите какво да ядете за закуски между основните хранения, добро решение е първата закуска да е ябълка, кашкавалец, омлет, а втората ядки. Бързо, лесно, удобно, калорично.
 - Не забравяйте, че това е високо-мазнинна диета. Мазнините ви трябва да са доста, не ги ограничавайте за сметка на белтъчините. Пример съм аз, който ям месо на воля, понякога забравям да добавя салатка, а и да гарнирам с нея, не добавям зехтин, пък не бива тъй.. А мазнините дават чувство за ситост, отгоре на това са полезни (зехтин, прясно краве масло, сметана...), затова не ги забравяйте и добавяйте. Винаги може да си намажете омлета с масло, да накълцате пържолата и да объркате със сметана (това не е за вечеря обаче!), да полеете зарзаватите със зефтин. Реално погледнато, не се ядат толкова много мазнини, просто  са много калорични.
 - Старайте се да ядете чисти меса, не колбаси разни, с неизвестно съдържание и най-вече соя. Луканка и суджук, сушеница може. Пушени, но не прекалявайте, че и там освен обилно вредно количество соль или разни консерванти съмнителни, та дори веднъж бях прочела нещо карамелово, не го познавам. Натурално най-добре.
 - Хапвайте зелени работи по-честичко - спанак, лапад, коприва, марули, броколи... Приятни за перисталтиката, с малко въглехидности. Омлет със спанак и сирене, копривена чорба със сирене и сметана, импровизирайте!
 - Ако ви се е прияло макаронено изделие, нека е пълнозърнесто.
 -Този режим на хранене пропагандира здравословно ядене на всички видове храни, с ограничение на част от тях. Затова резултатите от лишенията са бавни, но славни. Не се стресира организмът, не ви се образуват стрии, не ви висва кожата, всичко става постепенно, също както постепенно сте надебеляли. Колкото по-бавно се отслабва, толкова по-добре за вас! Отначало се свалят 2-3-5кг, след това по около 2 кг месечно, може и повечко,може и по-малко, зависи...
 - Хубаво е, ако не сте се погрижили за кожата си досега, да го направите в настоящия момент. Най-лесно и дори най-полезно е мазане (ежедневно) със зехтин на цялото тяло. За  мека кожа и подхранена такава. След баня, върху леко влажна кожа втрийте зехтин, объркан с някоъ балсам за тяло, че да ви мирише приятно. Наблегнете на проблемните си области, бедра, корем, ръце, паласки, масажирайте си ги по-интензивно дори... С масажа ще опознаете телесата си, няма да ви хареса сигурно и ще се амбицирате постоянно да добиете строен силует!
за бюстът
 -  друго не се сещам.


високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 1 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 2 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 3 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 4 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 5 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 6 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 7 част
високо-мазнинна ниско-въглехидратна диета - 8 част
диети - англ.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Малеее 9та тема, а аз съм още на 79кила-егати сериала, нито артистите се сменят нито формите им
Хади тържествено обещаване-за кой ли пореден път давано Rolling Eyes
Малко да смаля се, малко да разкрася се
че май месец иди-видя го в миража
да намалява по-бърже багажа-мазен и омразен

# 2
  • Мнения: 818
Честита ни нова серия/тема/.Пожелавам на всички слабеещи тук и не само тук здраве и повече трайно свалени килца.

# 3
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
С наведена глава след празниците се присъединявам и аз...

За промяна на кг и форми не ми се говори, ще гледам да набера малко вдъхновение, че да пиша, щото сега ме е срам...

След като преди 2 месеца свалих 5 кила и после качих 2 от тях... сега пак ще пробвам да свалям... До момента никога не съм успявала да постигна резултат с тази диета, но и не съм я спазвала стриктно...

Менюто днес до момента:
09:00 Чай с малко мед (ама наистина съвсем малко на върха на лъжичката)
10:00 кафе
10:30 1/2 кофичка кисело мляко с ленено семе и пшенични трици по 1 лъжица
13:00 200 гр извара с половин буркан стерлизирани домати
15:30 малко орехи сурови, ама не знам колко грамам - около 1 кафена чашка...

Мисля за вечеря пилека пържола и салата от ряпа и моркови...

Тони, успях да се откажа от млякото в кафето...  Заслугата е поне наполовина твоя  Hug

# 4
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Ехеее Иги ти се появи бре-айде забравяй всичкото там тъпкане -остава в старата година, ей го нова тема-ново начало, сирьозност да та споходи-и аз много се отпуснах, качих 4кила, много ми утесня една сладуреста пола-по цял ден рива и хленча
Ужаст съм
Менюто засега е добре-а не обичаш ли извара с мариновани краставички, ореха е добре-трябат омеги,ама кафена чашка колко е-то кафени чашки хиляди модели
Нищо, ще оправям в движение.
Аз днес обходих всички линкове и си опресних матриала, в почивните дни и при спайдърите бях-малко информация прясна да ми доди в главата.
Забравил съм ескимосите, последо като свърши буркана и не купих нови-ама утре съм на хапотеката
Айде, на курс съм таз вечер-ще се намърда късно

# 5
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
А по колко Ескимо 3 пиеш на ден?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 5 193
По 6 капсулки след млечна или месна храна-сутрин след млякото с лена, или след пържолата-тогава се усвоява най-добре-като попадне в такава среда

# 7
  • София
  • Мнения: 461
Здравейте, слабеещи дами!
от дост време ви следя, чета и все се навивам да почвам и аз да слабея.
от вчера съм на НВД, само че без млечни, преди време карах така 4 седмици и свалих 7 килограма. дано сега успея да се повталя, че скоро ще почна да се търкалям   Cry
като ви чета се надъхвам, надявам се да ми служите за стимул и за пример.
пожелавам успех на всички ви и се надявам скоро да се отчета с добри резултати!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Неска съм добре, като за първи ден. Ядосвах са и намерих диетичен шчеколад, 2 гр въглехидрат, даже 1 грам, че 50 гр ометох. Ма гадно е, не го яжте друг път..
Кафе, смески за закуска, малко пилешко филе - къмто 60гр, зелева салата, суджук 30 гр.. Пия вода. Не съм пил вода напоследък и наделеблях. Срам и позор, смокини и черници!! Sick
За вечеря ще пържа калкан обаче. Лошо!! Колко да изям от него, а?  Crazy
Ще видим, мож се идосвам нещо, ако ми са пляска таз шафрантия у тиганя и дан го изям пък, нега скучай сам у паницата...
Много почвам да готвя когат съм диетичен.. Ама не моя ям сготвеното. Рибена чорба, супа топче,.. А спанак си варих! Дояде ми се. Таз седмица ще ям много спанак, брокола и зелета. Много яко!
И домашен сунджуци имам - пирфуктно! Party
Пийвам и Центрум, все пак, както и Ескимоса. Га ще отслабна . идея нямам.. Свиня майка.  #Cussing out

# 9
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Хамчи рибоците ги мятам на оребрен тиган-нямаш ли туй тиганено чудо-стават раирани рибити-като на скара, пък и от Семейството на Тефлон-Барабон-сичко сам прай, сам са пиче, сам са мий сам стои ф шкафа-сичко муй супер. Днес съм си купил пилешки гърде  и кат са прибера по късен доб ще ги метна на тоз оребрен тефлон и ще ям с китайско зели салат
Утре са надявам да нямам изненади и помръдна кантара
Хайди,
Последно повикване-молим всички пътница да се качат на експресен влак №9999, който ще отпутува от 8ми коловоз секи момент

# 10
  • Мнения: 818
да дам и аз отчет:
сутринта-цедено кисело мляко с лен/туй мляко дали не му слагат нишесте newsm78/,после 1 яйце преди обяд
обяд-риба печена на фурна с крьгчета лимон,трушийка домашна
след обяд-глад ма гониши ей-1 шепа орехи сурови
по-кьсно следобед-1 кюфте телешко+задушени гьби и лук/ама кат изядох кюфтето свеки каза че имало и настьрган картоф вьтре/
вечеря-пилешки крилца/пьржени/ и пак трушия
Туй то.Утре наново.

# 11
  • Мнения: 4 806
Що не взема и аз да списвам в тази темичка? По - точно, що все я заобикалям, като този режим спазвам? Та така.
Днес малко късничко почнах да дъвча, затова калориите са малко.
Ядох: телешки език (150гр - 350 ккал, щото е задушаван в масло)
          сметана Роса 30% (50 гр - 150 ккал)
          сурови орехи (20гр - 150 ккал)
и така май ще приключа.
Утре пак.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Добрах са и до вас-обилно съм се навечерял,а за още храна са оглеждам
Ето сига днес какво погълнах, но сметки няма, че съм хадски заморен-
много наука,много дебати-ще са политизирам някой ден #Crazy
Закуска
горчив нес, 1/2коф.кис.мляко+1с.л.триц-ма гадни тез трици, лена баш си остава най-хубав
Обяд-1малка кофичка биволско мляко, както и 1крема сирини
след туй Глад
Вечеря-2пил.пържоли на райета,салата от китайскот зеле-3листа+1кис.краставиц+къри и малко наръсен лен в салатата
Още искам, много съм гладен, а вече няма режимни неща
Бамбине как аджеба го ядеш туй цедено мляко. Аз много го обича, купих си-Роса, обаче не мога да го разбъркам лена в него-много гъсто бе, иначе съм пробвал малко цедено и малко нецедено мляко с лен и натрошени орехи-ммуцава работа

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мхмх, Тонимире, калкан майка! Трябо се изпражи с вкусно оливо, не е вкусно печен - ще  получа развод, ако понеча да препичам таз божия твар.  Laughing
Ананасов ми купил и скаридки и  ги опържил даже. Карай, чувствам се добре все пак. Много ми е леко, колкото и да тъпча нисковъглехидратие. Всъщост съм ограничил значително количествата, ко беше то да ядеш всеки ден като за последно.. Изрод..
Добре съм, интусиаст съм, обачи не моя са понасям, усещам отвсякъде натрупани нови мазнини, тряба ги преборвам и да са обичам пак. Тюх! Crazy

Утре имам спанак сварен, рибешки консерви имам в резерв, орехи, грейпфрут и смески.. Пак забравих да смеля лен, а сабахлян много е мързеливо и шумно да го цъкъркам...Нищу, ще ми дойде акъля.. Не, няма мисля за утрешното ядене, лягам да са заспивам, че не мога си почина вече 1 месец, а идват нови лекции и нови очни и хади пак.. Ох, ъх! Тирулиру - пийти вода и не яжти мармалад!!

# 14
  • Мнения: 433
здравейте...аз само чета и се записвам във всички теми,НО се спирам тук.фенка съм на tonimirka-много красиво това момиче  Crazy а и харесвам волята й за спортуване.така че идвам при вас.четох и в спайдър-а за НВД и тук много теми прочетох.ще се постарая и аз така да се храня,че да разкарам 4-5 кг.само имам един въпрос-къде да го търся това ленено семе? и китайско зеле също не намирам-като питам в плод и зеленчука ме гледат ей така  Shocked и казват че нямат.днес не го броя защото ядох само на вечеря руло стефани,но от домашна кайма и съм много доволна.много въпроси имам,ама с времето ще ви тормозя..не сега от началото...

Общи условия

Активация на акаунт