39 градуса температура...

  • 21 784
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 255
Лора днес е неспокойна и кисела.
Одеве измерих температурата . 39 градуса  Sick .
Сутринта имаше 37 и след кърменето и дадох панадол.
Говорих с педиатърката. Каза да и взема Ефералган - свещички.
Преди малко и сложих, като преди това пак измерих и показа 38 градуса. Унесе се.
 Bulb  Дали е от никнене на зъбки  Confused: . Досега нямаме зъбче и се чудя  Thinking  ooooh!

# 1
Ако не помогне Ефералгана /на моето дете му помага/ и е пак толкова висока, можеш да дадеш Аналгин /капки/.Той има много добър ефект. И непременно давай течности - обезводняването при висока темп. става много бързо!

# 2
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
По мое мнение неможе да се вдигне толкова висока температура от никнене на зъб. Може да се повиши леко до 37,2- 37,3 но чак 39 не вярвам. Висока температура се вдига от силно зачервено гърло и от сливици. Мери и я редовно и за смъкване можеш да правиш компрес от оцет и вода  на кръчетата.
Леко оздравяване, дано е нещо безобидно

# 3
  • Мнения: 1 214
Здравей!
В никакъв случай не давай аналгин на толкова малко бебе,особено без консултация с педиатъра.
За оцета също не съм съгласна-малко е бебето.Може да направи алергична реакция.

Ей,боже кви са тия хора как тъй ще те съветват без да знаят за какво става дума? Shocked

Свещчките гги редувай с ефералгана ,не ги давай заедно.
Компресите се правят само  с вода 2 градуса по-ниска от тази на бебето.Хладкият душ много помага ако видиш ,че температурата се вдига още -не забравяй-2 градуса по-ниска/достатъчно е /Компресите слагай с мокри чорапки на ръчичките,крачетата и челцето.
Пиши ако има още нещо,ще помагаме

# 4
Цитат на: PrincesaDundesa


Ей,боже кви са тия хора как тъй ще те съветват без да знаят за какво става дума? Shocked

    Става дума за висока температура,която трябва да се свали!

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не ще да е от зъби таз Т!  Neutral Face
Не искам да съм лош пророк, но ми мирише на гадният вирус от който започваме да се съвземаме вече. Утре на всяка цена на лекар и пак пиши как сте?
Поздрави и лека вечер  Simple Smile !

# 6
  • Мнения: 5 255
Сега я приспах  Sleeping .
Свалихме температурата, със една свещичка ефералган по препоръка на педиатърката.
Госте, все пак това с аналгина наистина е силно...
Одеве при смяна на памперса вече беше 37 градуса  Praynig .
Като цяло е кисела и гледа каквото докопа да го захапе.
Говорих с педиатърката и я помолих утре да се разходи до нас, за да погледне и гълтото - да го изключа като вариант.
Попитах я възможно ли е такава висока температура при никнене на зъби.
Отговори ми, че след като съм свалила температурата бързо не е вирус и е напълно възможно да е от никнене на зъбки.
Това е за сега от мен  Tired .

PrincesaDundesa, благодаря и на теб, но не разбрах кое да редувам  Thinking Свещичките са ефералган, а сутринта дадох панадол.

Шани, какъв е тоя вирус ?

# 7
  • Мнения: 1 077
Няма невъзможни неща. Зъбът е повод да е по-податлива към вируси и други неразположения. Страннота е как ВСИЧКО минава, щом пробие зъба. А Т, дали е от зъб или не, се сваля по един и същи начин.
Ида вдигаше температура с първите резци.
Хрема - с кътниците.
Отит - с първия кучешки.
Трети кучешки - възобновен кожен вирус...
Не казвам, че зъбите са причина...но е далеч от съвпадение...
Ако се оправите за ден-два и не поддържа непрекъснато висока Т и е иначе жизнена, изчакай със заключенията.

Ако все пак упорито не пада след прием на Панадол, може в къс интервал след Панадол да сложиш И свещичка Ефералган.

Щом си я приспала - Ок. Лично аз като разбудя през нощта, ако ми се стори неспокойна и по-топла от вечерта,  давам Панадол. Ако е зъб, които предстои да пробива, трябва да се справите с Т за два дни...

# 8
Цитат на: mam@
Сега я приспах  Sleeping .
Свалихме температурата, със една свещичка ефералган по препоръка на педиатърката.
Госте, все пак това с аналгина наистина е силно...
  Понякога температурата е много трудно да се свали,а при толкова малки деца е препоръчително да се направи бързо! Естествено,че не е наложително да се дава Аналгин веднага,а след като се опита с другите антипиретици и охлаждане с компреси!Но /от личен опит го казвам и то не само с моите две деца - такава ми е работата/ Аналгинът винаги действа - просто понякога се налага - децата са склонни да вдигат високи температури. А когато човек се налага да го използва често вижда,че не е толкова страшен - напротив, но...да не се случва!..Бързо оздравяване!.. Stuck Out Tongue

# 9
  • София
  • Мнения: 13 203
Цитат на: mam@
Отговори ми, че след като съм свалила температурата бързо не е вирус и е напълно възможно да е от никнене на зъбки.
Това е за сега от мен  Tired .

PrincesaDundesa, благодаря и на теб, но не разбрах кое да редувам  Thinking Свещичките са ефералган, а сутринта дадох панадол.

Шани, какъв е тоя вирус ?



 Shocked  Shocked  Shocked  е какво е това дето е казала педиатърката... Shocked  Shocked  Shocked
Александра сваля Т за около 1 час... Винаги е била с вирусна или бактериална инфекция... Това според мен не може да е критерий дали е вирус или не. Тая работа на око не става!

PrincesaDundesa иска да каже да не даваш едновременно панадола и ефералгана, а да ги редуваш през 4 часа, защото и двете съдържат парацетамол и давайки го едновременно го предозираш. Аз лично имам изпитано средство за Т над 39 вдигната вечер Нурофен през устата + свещичка ефералган. Давам ги едновременно. Нурофена не съдържа парацетамол, а ибопруфен и лично аз съм по-доволна от него. Обаче това ти не можеш да го прилагаш на толкова малко дете, освен ако не ти каже лекар, че може. Аз го правя по съвет на педиатърката. Не ми се е налагало често да чукам на дърво, но е действало безотказно! Освен това предимство е, че може да се дават на 2 часа. Примерно в 12 панадол, в 14 нурофен, в 16 панадол и в 18 нурофен... не ми се е налагало да го правя досега, но си е вариант ако детето не сваля Т.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мони изкара една ангина през септември - температурата й беше над 39 градуса. Смъкнахме я нацяло за 1 час с Нурофен. След няколко часа отново се покачи, но до 37,5 градуса. Така се задържа няколко дни - ту се качваше, ту падаше.
Не отдавай на зъбките такава висока температура! Най-добре лекар да прегледа детенцето!

# 11
  • Мнения: 1 214
Цитат на: Vache

PrincesaDundesa иска да каже да не даваш едновременно панадола и ефералгана, а да ги редуваш през 4 часа, защото и двете съдържат парацетамол и давайки го едновременно го предозираш. Аз лично имам изпитано средство за Т над 39 вдигната вечер Нурофен през устата + свещичка ефералган. Давам ги едновременно. Нурофена не съдържа парацетамол, а ибопруфен и лично аз съм по-доволна от него. Обаче това ти не можеш да го прилагаш на толкова малко дете, освен ако не ти каже лекар, че може. Аз го правя по съвет на педиатърката. Не ми се е налагало често да чукам на дърво, но е действало безотказно! Освен това предимство е, че може да се дават на 2 часа. Примерно в 12 панадол, в 14 нурофен, в 16 панадол и в 18 нурофен... не ми се е налагало да го правя досега, но си е вариант ако детето не сваля Т.


Vache e права точно това исках да кажа.Учудва ме че педиатъра не ти е обяснил,че и свещичките съдържат парацетамол и може да се предозира.Относно Нурофена -детският е за деца над 6 месеца ,а вие сте вече на толкова нали?
Айде,  сега ще пиша и за аналгина Mr. Green

# 12
  • Мнения: 1 214
Цитат на: Anonymous
Цитат на: mam@
Сега я приспах  Sleeping .
Свалихме температурата, със една свещичка ефералган по препоръка на педиатърката.
Госте, все пак това с аналгина наистина е силно...
  Понякога температурата е много трудно да се свали,а при толкова малки деца е препоръчително да се направи бързо! Естествено,че не е наложително да се дава Аналгин веднага,а след като се опита с другите антипиретици и охлаждане с компреси!Но /от личен опит го казвам и то не само с моите две деца - такава ми е работата/ Аналгинът винаги действа - просто понякога се налага - децата са склонни да вдигат високи температури. А когато човек се налага да го използва често вижда,че не е толкова страшен - напротив, но...да не се случва!..Бързо оздравяване!.. Stuck Out Tongue

Първо бебето е малко и никога не са му давали аналгин-може да получи алергична реакция и няма да описвам по-нататък картинката
Второ-пишеш капки ,ане пишеш колко-ампулата не е малка,не ми се мисли от предозиране какво може да стане
Трето-аналгинът се използва за съвсем краен случай,когато са изчерпани всички останали възможности.А и честно да ти кажа по-бързо,лесно и ефективно е да пъхнеш детето под душа отколкото да му тикаш тая горчилка в устата,от която на всичко отгоре може и да повърне
Четвърто-39 градуса не е толкова висока температура,че да даваш аналгин.От 39.5 се дава
 Айде, да не дава господ да вдигат децата ни такива температури

# 13
  • София
  • Мнения: 39 740
съвсем възможно е да е зъб, Дияна почти всички зъби през предните два горни резци изкарваше с 39, че и малко отгоре. Но най добре е да се види от лекар, не по телефона

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow mam@, как сте?  Rolling Eyes
Говоря за вируса с висока Т, кашлица, понякога хрема и бързо влошаване на положението ако не се вземат спешни мерки!

И аз не мога да разбера защо мешате няколко вида препарати за сваляне на Т. Аз ползвам само един вид(Ефералган с щерката и Панадол със синът) и го давам на 4 часов интервал. Вискота Т я свалям за около 40-50 минути. Веднъж завих щерката в мокра хавлия и свалих много бързо високата Т и след това тя 2 часа се тресеше от студ - побърках се. Сега не правя тез експерименти.
Като друго средство с/у висока Т знам и престой на детео във вода. Да се облива в коритото до сваляне с 1-1.5 градуса на Т.

П.П: капки (1-2-3) течен аналгин могат да се дават като средство за понижение на висока Т, но на малко бебе май не се дава. На 3-4 и нагоре годишно знам, че може.

Общи условия

Активация на акаунт