За скуката...

  • 1 465
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте,мами! От днес съм в болнични - 45 дни преди раждането и честно да ви кажа ме обзема ужас при мисълта, че няма какво да правя. До този момент бременността ми беше лека и ако зависи от мен щях да продължа да ходя на работа. По принцип съм доста деен човек и ми е трудно да стоя на едно място. Всичките ми приятели и познати са на работа по цял ден и аз се чуствам като в безтегловност. Как е/беше при вас в този период.

# 1
  • Мнения: 5 026
Ами аз като си седях вкъщи от 5 месец питаш ли ме  smile3514 - бях излудяла от скука. ВСе пак малко време ти остава-забавлявай се, разхождай се, почивай си

# 2
  • Мнения: 155
Така се чувствах през първите дни на болничния и аз. До преди това работех на много бързи обороти и изведнъж...като в стоп кадър! Но после влезнах в нов ритъм. Спях до късно, разхождах се много. Започнах да пазарувам за бебето. После започнаха и страховете и притесненията и не ми остана време да скучая. При мен помогна може би това, че беше лятото и можех да съм навън по-дълго време.

# 3
  • Мнения: 2 757
Аз по това време вече трудно ходех та ми беше добре да си стоя в къщи. Седях тук и четох за бебета и мами по цял ден. Успокой се и си почивай максимално, спи колкото можеш, ако не ти пречи бременността. Аз не спах много и после именно поради недоспиване не можах да родя. Не можеш да си представиш колко е важно сега да събираш сили за раждането и след това - тези 45 дни не ти ги дават случайно, имаш нужда от тях дори и да не я съзнаваш за сега.

# 4
  • Мнения: 150
И аз и двата пъти се чувствах ужасно. И аз работя много и когато излязох в болнични не знаех какво да правя - особено първия път. Този път още докато работех си измислях неща, които оставях да бъдат направени, когато си остана в къщи, така че да не се чувствам излишна и в безтегловност. Хубавото е, че с мъжа ми работим на едно място и сега мога да работя и от къщи /той ми дава "домашно"/. Иначе напълно те разбирам. Откакто открих форума тук си запълвам скучните и празни дни и ми е много по-спокойно. Използвай времето наистина за почивка /въпреки че аз така и не можах да се насиля да си почивам/.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 823
Почивай си,излизай с приятелки,спи до късно,гледай ТВ и т.н.Както се казва наслаждавай се тези дни,защото като се появи малкото човече ще ти бъде трудно да правиш тези неща които изброих.

# 6
  • Мнения: 131
И при мен беше същото , но после си нагласих нов режим и някак си времето мина. А като започнах да ходя и да пазаря за бебенцето разни неща и тях да приготвям ..и така Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 3 064
Почивай си,излизай с приятелки,спи до късно,гледай ТВ и т.н.Както се казва наслаждавай се тези дни,защото като се появи малкото човече ще ти бъде трудно да правиш тези неща които изброих.


Абсолютно! Не съм скучала нито миг, излязох в отпуск 5-ти месец.

# 8
  • Мнения: 1 101
Аз нямах търпение да дойде този момент, за да се отдам на мързелуване, подготовка и мисли за бебето. Работата ми беше доста натоварена. Този месец и нещо от бременността, когато бях болнични беше най-спокойния и щастлив период за мен. Спях до късно, обикалях магазините и пазарувах, излизах на разходки, гледах филми и се ровех из форума.

Мързелувай, забавлявай се и спи! Аз ако знаех, че бебето ми ще е от тези, които нощем се будят през час....сигурно по цял ден щях да спя Laughing

# 9
  • Мнения: 5 362
Много добре ми се отрази!Грам скука не съм усетила.Виждах се с приятелки,излизах постоянно,правех каквото си искам с една дума(за разлика от сега Wink)
Така че,наслаждавай се на последните дни,които ще прекараш,както си решиш,защото после като се появи бебчо всичко остава на заден план Grinning!

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
и аз изпадам в ужас, че от 25 .01 трябва да съм болничен. Ужасът е от скуката.  Затова съм решила да поработя 2 седмици повечко и точно преди да вляза в девети месец да си остана вкъщи.
Малко трябва да си почини все пак човек, че после с бебчо пак ще е натагадък работата  Wink

# 11
  • Мнения: 3 695
На мен никак не ми беше скучно, защото си намирах разни неща да върша - училище за бременни, дипломиране, пазаруване за бебето, четене, много разходки навън, изобщо всичко, което ти е приятно и бременността го позволява.

# 12
  • Мнения: 2 498
И двете ми бременности бяха тежки и плътно 9 мес. пазех само леглото така, че знам до болка какво е скука....а ти щом се чувстваш добре излизай и пазарувай за бебчо.....

# 13
  • Мнения: 1 382
При мене нямаше скука, въпреки че не работех през цялата бременност. Всичко ми беше интересно Simple Smile Леко бременеене до края , не остава много   bouquet

# 14
  • Мнения: 999
на мен ми беше супер, защото ме караше само на сън. гледах само тв. и списания и не съм излизала много, много защото всички ме дразнеха/хормони/  Close, и все ме питаха "хайде няма ли да раждаш вече" все едно зависи от мен.

Общи условия

Активация на акаунт