Как да се преборя с шоколада?

  • 554
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Ужас! Имам сттрахотен проблем. Няма как да обясня на родителите на съпруга си, че шоколада не е полезен за дете на година и осем месеца. Още повече, че им казах как беба направи алергия от една каша с шоколад. Какво мислите за даването на шоколад на такава вэздраст?

# 1
  • Мнения: 2 818
Ами разкажи им за алергията по-подробно... разкажи им подробно как може да се отрази на детето даването на алерген при наличие на алергия. Кажи им, че вместо шоколад могат да носят/дават плодове - пресни/сушени... А иначе аз шоколад почнах да давам чак след 2г и то много рядко и по-малко... сега давам когато й се дояде, но в разумни количества и то когато не се очертава основно хранене или сън.

# 2
  • Мнения: 177
Това се и опитвам да обясня - да й дават по-добре плодове, а не такава храна, която не й е полезна за нищо друго освен да беснее. Алергията така и не сме 100% сигурни дали е от шоколада или от продукта, който го съдържаше. Факт е, че след като го спрях и пъпчиците й изчезнаха.
Дали има някакви препоръки от специалисти, които да указват от коаква възраст употребата на шоколад е разрешена?

# 3
  • Мнения: 3 161
Не ти трябват специалисти, ти сама знаеш, че не е добре детето ти да яде шоколад. Просто им кажи, че педиатърът категорично е забранил даването на шоколад преди 3 г (примерно) и че препоръчва да се замени с пресни плодове.

# 4
  • Мнения: 1 382
Твърдо против съм даването на шоколад и има същите проблеми със свекърите, коне с капаци отвсякъде...незнам, нашите са такива, че не разбират от дума и си правят каквото си знаят като ме няма  #Cussing out  #2gunfire

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Аз съм против, сега покрай Коледните празници свекитата пак го снабдиха с обилни количества шокита, после аз трябва да го гледам как се мъчи от запек. И аз помолих да не подаряват сладки неща, а вместо това плодове, ама кой ли те слуша... Rolling Eyes за това аз започнах да подарявам на племенниците на мъжа ми и на бъдещата етърва (тя балерина, та се радва поне) само плодове, та дано се усетят. ooooh!

# 6
  • Мнения: 177
Твърдо против съм даването на шоколад и има същите проблеми със свекърите, коне с капаци отвсякъде...незнам, нашите са такива, че не разбират от дума и си правят каквото си знаят като ме няма  #Cussing out  #2gunfire

именно и аз за това говоря! егати - преди като не е имало и сега - ДАЙ! а и си мислят, че трябва да си сверявам часовника с тях и да ги питам  - няма да я бъде!

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
аз мисля, че трябва да уважават решението защото ти си майката на детето, иначе аз давам на малкия по парченце веднъж на няколко седмици, след като стана на годинка, знам че не е полезен, но аз съм маняк нашоколад и той така иска като види, че понякога просто му давам.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Моя син има алергия към някои шоколади и шок.десерти и затова в повечето случаи ги замествам с бял шоколад.Така хем си хапва ,хем няма червени бузки.Е това не се спазва от всички,но поне с него сме се разбрали и което му кажа,че не е редно не го яде.

# 9
  • Мнения: 3 447
Мдаа... и мойто го захраниха с шоколад тия дни  Confused Дойдоха гости, които освен че носеха шоколади за детето, за нула време успяха да ги разопаковат и да му ги набутат в ръцете (и устата), докато аз им закачвах палтата  Rolling Eyes Не знам аз ли съм сбъркана нещо, но смятам, че е редно преди да дадеш на малко дете каквото и да е, първо да питаш майката дали може. Ама май само аз така си смятам...   

# 10
  • Мнения: 854
Аз непрекъснато повтарям, че детето е с алергии и дори и да не беше пак нямаше да яде шоколад и вече рядко му се подаряват шпколадови истории. А когато има такива, ги хапваме с татито Simple Smile Вчера за първи път опита шоколадово яйце и пусто много му хареса Rolling Eyes Добре, че принципно е фен на солените неща и още не се е научил да граби в магазина и от сладките. А това пък да му набутват в устата без да питат е абсолютно недопустимо. Ама моето е проклето и не дава друг освен мен да го храни с каквото и да било, тъй че при нас няма шанс да се получи нещо такова Laughing

# 11
  • Мнения: 3 506
Сама си казала - няма как да им го обясниш. Няма и как да се пребориш с шоколада. Трябва да се пребориш със себе си и достатъчно твърдо да обясниш, че не желаеш на детето да се дава шоколад. Здравните аргументи вече си изложила, на следващия етап излагаш аргументи, които ще им подействат, напр. "Ако не се съобразявате с изискванията, няма да виждате детето." Ако не се виждате много често е по-лесно - настояваш хранителните продукти, които носят, да минават през теб. После даваш това, което решиш.
Съжалявам за острия тон, той е защото от такива простотии си патя повече от три години и още на моменти не мога да се преборя със себе си...... Sad Синът ми направи дерматит след подобна изцепка на свеки и повече от година се борихме с последствията......

# 12
  • Мнения: 2 897
Не ти трябват специалисти, ти сама знаеш, че не е добре детето ти да яде шоколад. Просто им кажи, че педиатърът категорично е забранил даването на шоколад преди 3 г (примерно) и че препоръчва да се замени с пресни плодове.

Съгласна съм Peace

Аз от сега съм дала да се разбере,че шоколад до 3-4 годишна възраст минимум няма да му се дава.Надявам се да няма разногласия.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Яж го ти. Дават шоколада, ти отчупваш на детето едно малко парченце и за него няма повече. После си го излапвате с баща му. У нас няма да стига до баща му, аз съм насреща. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт