за отрицателната енергия на някои хора

  • 8 336
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 521
Имам нова колежка. Изключително конфликтна личност, простачка (сори, но това е думата) и се изживява като най-великата във фирмата. Тя ми е подчинена по принцип, но засега я търпя. Лошото е, че излъчва много силна отрицателна енергия и всеки разговор дори и "добронамерен" от нейна страна ми струва ужасно главоболие и световъртеж. Стигнах и до доктор. Досега в живота си не съм се срещала с подобно чудо. Дори не вярвах, че има такива хора докато не го изпитах на собствен гръб (глава). За да не ме обвуните в пристрастие ще кажа, че и другите ми колеги се оплакват от същото. Моля, кажете как да й противодействам. Чесън ли да нося на врата, да варя билки ли?!  Crazy Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 5 289
Позната работа,имах и аз една позната,която много споделяше с мен,особено за личните си проблеми.След всеки разговор с нея имах главоболие,накрая просто странях от нея и избягвах разговорите ни.А има хора пък,които просто си излъчват отрицателна енергия и това си е,усещат се някак дори и от две приказки.Незнам какво да те посъветвам,понеже вие сте колежки и е неизбежна срещата ти с нея,просто ограничини до мининимум контактите ви и говори с нея само когато се наложи.Офф и аз незнам,гадна работа,вземи си ако щеш и светена вода и сутрин преди работа се напръскай,вечер също,а и след работа задължително трябва да си взимаш душ,за да отмиеш един вид отрицателната енергия от себе си,все пак се срещаш с много хора.Това е съвет от моя приятелка екстрасенс.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 392
Това си е чист енергиен вампир, мен ако питаш.
И билки, чесъни и др глупости според мен няма да помогнат.
Ако действително създава подобна атмосфера, неизбежно ще се стигне до конфликт с някой, а редовните конфликти водят до уволнения в повечето случаи.
Теб те съветвам да се опиташ да стоиш на дистанция и да комуникираш в делови-телеграфен стил с нея, докато нещата не поомекнат.
Успех!

# 3
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
 newsm78 newsm78 newsm78
Дръж я по-далече от теб, ако можеш. Имах такъв случай в работата ми, беше ми продавачка.
Издържах я точно 10-на дни и хайде................ smile3513
Горе-долу 10-на дни не можах да дойда на себе си Angry

# 4
  • Мнения: 521
Аз съм ограничила до минимум общуването си с нея, но все пак се налага. Достатъчни са само няколко секунди и аз ставам като працал! Все нещо трябва да може да се направи.

# 5
  • Мнения: 1 404
Преди да излезеш сутрин се концентрирай и си представи,че си обвита в стъклена капсула и нищо лошо-мисъл,поглед,реч,не може да проникне през нея,усети се защитена и сигурна,ще ти помогне.Ако искаш повече,може на лични Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 818
Може всъщност да не е толкова конфликтна личност, а просто да се чувства застрашена на новото място и да реагира така...особено, ако си се знае каква е и че винаги на ново място хората не я харесват.  На отрицателната енергия се реагира с положителна  Wink , но от разстояние.... т.е. мисли  си за нея хубави неща, а ако не можеш - не мисли за нея. Защото хората реагират според очакванията ни, макар и неизразени и понякога неосъзнати от самите нас. Така че ако си представяш, че просто й трябва време да "разцъфне" и да покаже наистина какво умее и що за човек е, тя ще може по-лесно да "разцъфне"  Представи си, че хората са изначално добри Peace

П.П. Аз лично съм голям темерут при нова обстановка, да не говорим понякога какво простотии ръся и се чудя после от къде ми идват.... и доста хора не ме харесват първоначално...

# 7
  • София
  • Мнения: 2 271
Чувала съм за хора, с така наречените "лоши очи", които причиняват главоболие на други хора. Но не съм много убедена в това. Въпреки, че баща ми има един колега, който от време на време предупреждава хората да си измият очите, за да не ги заболи глава, защото имал лоши очи...
Според мен главоболието ти се дължи на напрежението, което изпитваш от присъствието и, понеже не я харесваш, а ти се налага да я търпиш.
Пробвай да приемеш факта, че заради работата трябва да разговаряш с нея  и може да я понесеш по-леко. Peace

# 8
  • Мнения: 7 837
Всички сме енергийни вампити по някакъв начин. Човек може да точи енергия от теб, дори и на пръв поглед с доброжелателни неща. Някои не се усещат, други го правят целенасочено. Дали ще са конфликти, оплаквания, мрънкания, драми, радости, резултатът  е един и същ. Дали ще е в трамвая, форума, офиса, все едно...
Всеки път ме приемат с насмешка, като го казвам... Обмена на енергия е постоянен. Въпросът е, не как да сенаучиш да точиш, а да се пазиш...

# 9
  • Мнения: 521
Тя като дойде при нас на работа тръгна с рогата напред. Обясняваше колко е велика и само подскачаше на място. Ние всички се скарахме с нея сериозно и тя усети че така не бива. Сега аз (привидно) се държа с нея мило и добре (без да преигравам, за да не се усети). Мисля и си и положителни неща, не се самонавивам, щото само това остава, но нещата отиват на по-зле. Аз по принцип си се чувствам защитена ама с това същество не мога да се справя засега. Затова пуснах темата тук-белким помогне нещо Simple Smile

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 443
Обмена на енергия е постоянен. Въпросът е, не как да сенаучиш да точиш, а да се пазиш...

И как да се научим да се пазим,Кейси?

# 11
  • Мнения: 39
И според мен начинът е да я изолираш напълно. Имам предвид да намалиш контактите си с нея до минимум и другото, което според мен може да я срази е да я изслушваш и да и се усмихваш лекичко! Намери къде и е слабото място и направи така да стане твоето силно

# 12
  • Мнения: 293
Чесън ще помогне  Mr. Green

Извини, не можах да се сдържа Crazy

Не тр, мисля, точно нито да се изолираш, нито да се стараеш да бъдеш мила с нея. Допуснала си я вече да те "отрови"... Аз съм успявала да се изолирам от такива хора, но не мога да го обясня.. Просто в един момент престава да ми пука - без скандал, без рязка промяна в поведението ми.. Но не само минимум контакти, ами и минимум мисли за нея.. Ако ме разбра.

За слаби места не знам - понякога, особено в работата, се чувствам виновна - защо еди-кой си не си е свършил работата (при мен случаят е, че аз не съм му казала да си я свърши)
Това с вината минава, точно ако се сетиш, че никой не е безгрешен. Но не се втелясвай на таз тема, дребнавата злоба ще навреди само на теб.

# 13
  • Мнения: 2 897
Всички сме енергийни вампити по някакъв начин. Човек може да точи енергия от теб, дори и на пръв поглед с доброжелателни неща. Някои не се усещат, други го правят целенасочено. Дали ще са конфликти, оплаквания, мрънкания, драми, радости, резултатът  е един и същ. Дали ще е в трамвая, форума, офиса, все едно...
Всеки път ме приемат с насмешка, като го казвам... Обмена на енергия е постоянен. Въпросът е, не как да сенаучиш да точиш, а да се пазиш...

Абсолютно съм съгласна Peace
А лошото е,че не мога да се науча как да се пазя... Tired

# 14
  • Sf
  • Мнения: 808
Дисертация и доброволни съвети раздавам по тази тема Simple Smile

Избягвайте контакт с подобни хора. Или се опитайте да ги спечелите на своя страна Simple Smile Не ги гледайте в очите, ако можете, скръстете си ръцете, за да предпазите енергията си от "източване". - аз така се предпазвам Simple Smile

И не им се връзвайте, слушайте ги с половин ухо и не се натоварвайте излишно със словоизлиянията им.

Правете им комплименти. Първи започвайте с добра дума и ще видите как ще започнете да ги обръщате на своя страна Simple Smile

Ако се сетя още, ще се включа Simple Smile Ама си имат и те свойта цака  Wink

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 17:29 от кросамая

Общи условия

Активация на акаунт