Въпрос за гнойна ангина?

  • 5 377
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 666
Въпросът ми е свързан по- точно с профилактиката на гнойната ангина - как предпазвате децата си от това заболяване за тези които имат големи сливици и са предрасположени към чести гнойни ангини големият ми имаше този проблем и накрая го решихме радикално махнахме и трите сливици сега малкия започна да ми прави ангини та ми се ще да опитам нещо нетрадиционно за да не се стигне до операция

# 1
  • Мнения: 4 053
разписвам се,
защото и на мен ще ми е интересно да разбера повече,че и ние го имаме този проблем-честите ангини  #Cussing out

# 2
  • Мнения: 2 751
Въпросът ми е свързан по- точно с профилактиката на гнойната ангина - как предпазвате децата си от това заболяване за тези които имат големи сливици и са предрасположени към чести гнойни ангини големият ми имаше този проблем и накрая го решихме радикално махнахме и трите сливици сега малкия започна да ми прави ангини та ми се ще да опитам нещо нетрадиционно за да не се стигне до операция
Калоян миналата година имаше всеки месец гнойна ангина и беше постоянно на АБ.
Сега като започне да ми покашля и лекарката каже, че има зачервено гърло, веднага започвам да го мажа с йодасепт-течност.
3-4 пъти на ден .
Вече 3ти път се спасяваме от АБ  Hug
Или пък още преди да съм отишла на лекар, започвам с нишадър в гърлото.

# 3
  • Мнения: 2 751
Забравих да добавя, че все пак и нас ни чака операция на 3тата сливица.
на 31ви януари.  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 666
kalli кажи нещо повече за тези лекарства на каква основа са и в аптеките намират ли се - лично аз а първи път ги чувам

# 5
  • Мнения: 2 751
kalli кажи нещо повече за тези лекарства на каква основа са и в аптеките намират ли се - лично аз а първи път ги чувам
Ами Йодасепт-най-обикновен разтвор на йодасепт, много популярен, намира се навсякъде.
Аз го мажа по препоръка на джипи-то.
Но все пак, ако искайте, съветвайте се.
 newsm78
РЕдувам на 3 часа йодасепт с Тантум верде.
Знам обаче, че при гной е по-ефикасно мазане със сода.
Не съм пробвала още.  newsm78

# 6
И аз ще следя темата.Ние сме на същия хал.Това за Йодасепта става ли при 2год.деца защото Тантум-верде май е за след 5-год.възраст.

# 7
  • Мнения: 764
А как точно става мазането с йодасепт.Кали,може ли да напишеш по-подробно!

# 8
  • Мнения: 2 751
И аз ще следя темата.Ние сме на същия хал.Това за Йодасепта става ли при 2год.деца защото Тантум-верде май е за след 5-год.възраст.
Tантум верде му пръскам отдавна, той е на 2,9 год.  newsm78
Лекар ми го е предписал

# 9
  • Мнения: 2 751
А как точно става мазането с йодасепт.Кали,може ли да напишеш по-подробно!
Поливам си пръста и бъркам в гърлото докъдето стигна  ooooh! newsm78
Гадничко е, но няма как. Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 570
И моят син (той е на 3 г.)миналата год. от февруари до септември направи 5 ангини. Септември започнах да му давам бронховаксон. Не знам дали от него, но досега не е боледувал. От време на време му протича нослето, но за два-три дни с промивки с физ. разтвор и капки се оправя.
Иначе често мажа гърлото с дактарин - усетя ли, че дъхът му започва да се променя, веднага почвам да мажа гърлото. Може би и това спасява положението.

# 11
  • Мнения: 2 751
И моят син (той е на 3 г.)миналата год. от февруари до септември направи 5 ангини. Септември започнах да му давам бронховаксон. Не знам дали от него, но досега не е боледувал. От време на време му протича нослето, но за два-три дни с промивки с физ. разтвор и капки се оправя.
Иначе често мажа гърлото с дактарин - усетя ли, че дъхът му започва да се променя, веднага почвам да мажа гърлото. Може би и това спасява положението.
Да, и на Калоян бронховаксона го задържа на поърхността, както и разни промивки на носа и ала-бала...
Но при него те само го поддържат на някакво ниво.

# 12
  • Мнения: 511
аз лично направо извадих и трите сливици на баткото,като гледам малкия е тръгнал по неговите стъпки чакам да стане на определена възраст и те на кучето.а за мазането не съм съгласна защото може да стане беля.един доцент ми обясни че в повечето случаи самата гнойна ангина протича и с определен брои стафилококи,а самите сливици са силно кръвоснабдени,и ако случайно се спука кръвоносен съд по тях ,кръвта се заразява със стафилококи и може да стане една дето е по добре да не става.за гаргара може но обтриване не.все пак това е въпрос на мнение и който изка го прави.

# 13
  • София
  • Мнения: 276
а за мазането не съм съгласна защото може да стане беля.един доцент ми обясни че в повечето случаи самата гнойна ангина протича и с определен брои стафилококи,а самите сливици са силно кръвоснабдени,и ако случайно се спука кръвоносен съд по тях ,кръвта се заразява със стафилококи и може да стане една дето е по добре да не става.за гаргара може но обтриване не.все пак това е въпрос на мнение и който изка го прави.
На мен също докторите са ми казвали, когато има гной да не се мажат, защото много лесно се нараняват и инфекцията тръгва в кръвта.

# 14
  • Мнения: 2 751
На мен също докторите са ми казвали, когато има гной да не се мажат, защото много лесно се нараняват и инфекцията тръгва в кръвта.
Ами, аз му мажа гърлото, едва ли стигам до сливиците  Shocked
Но братовчедка ми маха гнойта със сода-вярно е опасно, но темп. мигновенно изчезва е след няколко часа няма помен от ангина  newsm78
Опасно е, и аз съм чувала така, но...знам ли... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт