Съботното издание на бон апети!

  • 1 052
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Много моля,ако някой в събота е записъл рецептата за каймяната торта на Панайот Панайотов да ми я даде.Благодаря предварително!!! Praynig

# 1
  • Мнения: 4 380
Бифтек "Мамбо № 7"
Гост: Панайот Панайотов, певец
6/1/2007
Списък на необходимите продукти:

1 кг кайма
1/2 кг кренвирши
300 г пушено сирене
1 ч. л. чубрица
черен пипер и сол на вкус

Начин на приготвяне:

 

1. Кренвиршите се нарязват на много малки парченца и се поставят в дълбока купа заедно с каймата.
 

2. Пушеното сирене се нарязва наситно, 1/3 от него се отделя, останалото се прибавя в купата.
 

3. Сместа се подправя с чубрица, черен пипер и сол на вкус.
 

4. Каймата се омесва добре, след което се прехвърля в йенска правоъгълна тава.
 

5. Сместа се разпределя равномерно в тавата и се пече около 30 минути в предварително загрята до температура 180 градуса фурна.

 

6. Готовият бифтек се поръсва с останалото пушено сирене. Нарязва се на филии и се сервира с гарнитура от картофено пюре.

# 2
  • Мнения: 49
xenia  ,благодаря ти! Отивам да я направя!   bouquet

# 3
  • Мнения: 4 380
И аз го бутнах току-що във фурната. Wink Само че добавих още неща. Към сместта от кайма, колбас и кашкавал добавих малко маслини и 2 с.л. майонеза. Сложих половината смес във формата, изсипах половин консерва с грах (беше останало и трябваше да я използвам) и покрих с останалото месо. Да видим сега какво ще се получи. newsm78

# 4
  • Мнения: 4 380
Не знам Кики при теб какво стана, но моето стана адски вкусно. Колбасите бяха пушени и грахта...просто като че винаги си е била част от тази рецепта...Не си представям...- това е интересното в това месо.



# 5
  • Мнения: 3 268
Лелее,супер е,още довечера ще го направя. PeaceМоже и аз нещо да добавя,като напр. кисели краставички

# 6
  • Мнения: 49
xenia,стана страхотно,аз прибавих царевица и гъби.Много го харесахме!Другия път,може да прибавя и грах.

# 7
  • Мнения: 293
Аз още на същата вечер  го направих  и стана невероятно!!!  bouquet
Браво за рецептата!!!!

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами то да взема и аз да го спретна....... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт