Панаири.....

  • 3 178
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 353
  Много исках да се въздържа от отговор в тази тема, но предположението, че взимаме заплати направо изби рибата! Това може да хрумне само на човек, който наистина не ни познава!

# 46
Със сигурност бях груб. Наистина заплатите бяха само предположение. Или да кажем: "съмнение". Но пък фондацията си има и "други" разходи, в страни от същинската благотворителност, нали?
Лошото тук беше, че веднага тръгнахме на нож едни срещу други. Никой не се опита да вникне в доводите на другия. Тъй като вече ми мина беса, породен от опитите да бъдем изкарани циреи на гърба на ДБМ и още повече да бъдем сплашвани по комедиен начин, съм готов тук или, ако искате, в отделна тема да обсъдим нещата. Само кажете.
Но не тръгвайте пак със "счетоводството". Моля всеки да си каже довода, все едно по-горното не съществува. Макар, че трудно ще ми е да подминавам големите букви...

Отново съжелявам за тона. Ако това ще ви успокои, повече няма да пиша във форума, но смятам, че по принцип дължим обяснения един на друг.

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 09:00 от Таткото на Ива

# 47
  • Мнения: 4 195
Със сигурност бях груб. Наистина заплатите бяха само предположение. Или да кажем: "съмнение". Но пък фондацията си има и "други" разходи, в страни от същинската благотворителност, нали?
да и тези разходи защо си мислите, че ще тръгнем да се жалваме че са ни в повече - да ви се жалвам ли, че за да имам газ в колата за да ида до някой дом не съм имала пари и за едно кафе, да ви обяснвам ли, че за да купя торта на едно дете за РД-то в Перник, не купих на собственния си брат подарък за рождения ден, или да ви обяснявам, че за да иам визитки, взех пари на заем - им али смисъл, бихте ли ми обяснили - дори ме е срам да ви пиша тези неща, защото съм гонаправила с чистто съзнание, че го правя за най-голямото ни богатство - децата, и че бих го направила още хиляди пъти. Но при положение, че повечето от нас се лишават неимоверно, за да могат да стигат до децата, вие да ми казвате че злоупотребяваме - много се извинявам но аз, като морален и бъдещ официален член на ДБМ съм изключително обидена, наистина. Така, както обидихте Движението през последните 2 седмици - защото движението сме всички ние - знайни инезнайни вам хора - наистина насъбра много горчилка, наистина. И съжалявам, че станах свидетел, на толкова грозни изпълнения не само тук, наистина. Сериозно се замислям, да продължа да съм част от невероятните хора, с които движението ме събра без да пиша повече в този подфорум Cry

Лошото тук беше, че веднага тръгнахме на нож едни срещу други. Никой не се опита да вникне в доводите на другия.
. Моля всеки да си каже довода, все едно по-горното не съществува. Макар, че трудно ще ми е да подминавам големите букви...

Отново съжелявам за тона. Ако това ще ви успокои, повече няма да пиша във форума, но смятам, че по принцип дължим обяснения един на друг.
аз също съжелявам за тона - от името на цялото ДБм и съм убедена, че трябва да има диалог - и то не тук, а очи в очи да поговорим. Истината е, че с писане, винаги ще има нещо недоизказано, недоразбрано или криво разбрано - риска на това, да работиш във форум..................

# 48
Ами да! Явно трябва очи в очи. Защото явно пак не се доразбираме. Под "други" разходи съм нямал пред вид отклоняване на суми. Единственото ми питане е относно разходите на организацията като такава - наеми, сметки, евентуално заплати на външни хора и т.н. и съответно от къде се реализират. Наистина не ви познавам като организация, така че простете любопитството ми.
Снощи си дадох сметка, че отговаряйки рязко на двама-трима души (плюс клакьори) обиждам нещо много по-голямо. Не съм искал. Приемете го като ответна реакция.

P.S. Така се случва, като спиш до добър човек... Сутринта винаги е по-мъдра от вечерта. Надявам се достатъчно от вас да са спали добре и да не им е все още вечер...

# 49
  • Мнения: 4 195
неее сутрин ми е вече:)
"Други разходи" - пример - счетводител - без заплащане работи, оформяне на документи за лиценз - без заплащанени ги обработиха.........все без заплащене ни помагат хората, явно сме достатъчно нахални  Laughing

# 50
  • Мнения: 2 249
не знам дали трбва да отговарям на въпросите-защото те пак са форма на недоверие и би трябвало да се зададът ако има съмнение преди да се направи базар и преди да решите да работите с нас-а не след това-но...понеже истината е печално проста...ще ви я кажа-сигурно няма да й повярвате ама..истина е
нямаме офис-защото не жеаем да отклоняваме 10% от дарения както се прави в други фондации-на нашите дарения пише 100% от дарението отива за децата-това може да ви го каже всеки получил документ от нас или всеки от софия който ни познава-срещаме се като вас-по заведения,по домовете си...нямаме разходи за заплати на външни хора,защото нямаме външни хора-Роси тича и по домове и по институции и си налива гориво със собствени пари-въщото правят и другите момичета,същото правя и аз-само че сега с пари от мъжа ми щото съм в майчинство.....всички вадим пари от собственият си джоб за да купим храна или пюрета или мляко за самотни майки на който сме приели да помагаме защото в нашият устав пише че се помага на деца от домовете ан ен ан самотн майки,но ние искаме да го правим....искаме да сме изрядни и към устава ни и към счетоводството ни-колкото и да ви бърка в очите тази дума-защото така ни е казала нашата счетоводителка-и ние я слушане-искаме всич1ко да ни е наред-защото ни проверяват разите институции,които ни дават разрешителни и лицензи.....
и за всичко това.....може да попитате момичетата в софия-можехте да го направите много отдавна
да-дано един ден дойде време в което да можем да си позволим офис,за можем да си позволим заплати за да се отдадем на 100% а не да търчим в почивките между работата си и децата си -дай боже-тогава съм убедена че ще сме много по-полезни и креативни-но....докъто даренията ни са на добра воля от познати и от такива които ни вярват в рамкие на 10-20 лв-не можем да си позволим да отидат за друго освен за децата
така ок ли е бяснението???

п.с ако и вашите срещи не са в офис ,който плащате а по кафетата,ако и вие давате от собствения си джоб за бензин и не отклонявате пари от даренията-тогава защо ви е трудно да го повярвате че и други го правят?????????

# 51
  • Мнения: 11 306
След като тона е малко по-спокоен от вчера и Мерелин не ми "крещи", мога да попитам на какво основание - т.е. къде черно на бяло пише, че приходите от тези пазари, минали под егидата на ДБМ с цел разпространение на идеите и целите на движението (в случая), трябва да се превеждат в София?
Когато е било подметнато (нарочно позлвам този израз заради начина на процедиране), че парите ще се дават на София, не е станало дума затова, че ще бъдат върнати обратно, което предизвика негативната реакция.
Оттук нататък си помислете за в бъдеще дали ще можете пак така - с недомлъвки, да си вършите работата.
Знам, че жертвате много, затова се и включих с такъв хъс и аз оттук. Но не това е начина - организира се среща, представят се документи, нещата се подписват. Пито-платено. Чисти сметки - добри приятели.
Сега отзад панаира да се извинявам, няма да стане. Щетите са нанесени и на двете страни. Но... когато се желае разпространение на една идея не само в София, а и в провинцията, то нека това да бъде направно юридически изправно, за да не се стига до подобни цигански изпълнения.
Вината си е ваша, че това изискване не бе подплатено с документ.

# 52

п.с ако и вашите срещи не са в офис ,който плащате а по кафетата,ако и вие давате от собствения си джоб за бензин и не отклонявате пари от даренията-тогава защо ви е трудно да го повярвате че и други го правят?????????

Можело значи и спокойно да говорим.
Да! Ние точно така процедираме. И точно така работим. До сега почти всичко, което сме правили е било с наши средства и за наша сметка.
 Както и преди казах, всички приехме, че сме рамо до рамо с ДБМ като кауза. Не като фондация със счетоводство. Кауза за доброто на децата. Даже не за доброто, а опит да се намали злото, причинено на невинните. Затова за мен и другите не беше проблем да използваме флага на тази кауза, а имено - ДБМ. Поне не мислехме, че е проблем.  Но ние въпреки, че се чувстваме част от тази кауза никога не сме били членова на фондацията. Съответно ДБМ е приела да работи с нас. Надявам се някой от УС да потвърди това. По-скоро сме се чувствали равноправни партньори. И никой, повтарям, никой не се е постарал да изясни следствията от това партньорство. От четиримата души, с които поддържате контакт от Стара Загора, единствено Лалка имаше идея, каво искате, но и тя не можа да обясни. "От София искат парите, пък после щели да ги върнат". На вас как ви звучи това? Толкова ли ви беше трудно да влезете в темата и да кажете с две приказки - "щом ще го правите от наше име, искаме това и това". И ние вече ще си решаваме. Как ще се представяме, от чие име да говорим и т.н.
Панаирите стават, защото не си говорим. Но ако бяхте дали ясни условия, ние щяхме да дадем ясен отговор още преди базара. След като не сте направили така, че правилата ви да стигнат до такива като мен, значи не сте свършили работата си. И не можете да се сърдите, че когато на мен и на още 10 човека нещата се изясняват (след базара), вдигаме глас.
Става ми ясно, че това не е за първи път. Значи нещо ви куца комуникацията. Ако се постараете в тази насока, уверявам ви, че няма да има повече обидени. И резки думи също.
Хубаво е, че си правите устав. Но имайте пред вид, че този устав ще е само и единствено за вашите членове. За партньорите ви е няколко страници напечатан текст. И ако искате въобще някой да работи с вас като равноправен пратньор, постарайте се предварително да уреждате отношенията. А не после да крещите и да чукате по масата.
 Въпросът ми за разходите на фондацията не трябва да ви обижда. Напротив! Щом всичко е ясно и чисто можете да го показвате. Другите също ще го прочетат.

# 53
  • Мнения: 6 243
Искам само да допълня нещо.
Мерелин постави един въпрос по-горе - защо, след като на нас тези условия не са ни харесали, сме премълчали и сме се възползвали от името на ДБМ, а сме постъпили не според изискванията на Движението. Обяснението е просто.

Когато започнахме да организираме Базара, вие ни предложихте съдействието си и ние с готовност приехме. ДБМ носи чудена идея и за нас е чест да сме част от това движение - като партньори. Нека е ясно, че тук базар можеше да се организира и без документите на ДБМ. Проведения на 18.12. базар в сградата на Окръжен съд стана възможен без тези документи - с разрешение на председателя, на "честна дума", заради факта, че той познава мен и Таткото на Ива и ни гласува доверие.

Проблемът дойде от това, че ние пуснахме писмото до Община Стара Загора, получихме утвърдителен отговор и едва след това се появи краткия постинг на Лалка, цитиран от мен по-горе, касаещ връщането на парите. Когато внесохме в Община - Стара Загора искането, никой от нас не беше наясно, че това ще ни обвърже и с ъс задължението да пратим впоследствие тази сума по Вашата сметка.

Впоследствие Лалка не пожела да обясни кога, как и с кого е разговаряла. Факт е, че тя беше поела от наше име ангажимент и ние се постарахме достойно да го изпълним: касовите ордери, които вие ни изпратихме, бяха попълнени и изпратени, а парите, посочени в тях - преведени в сметката на Движението. Останалите приходи от базара не са фиксирани в счетоводни документи на ДБМ. Те представляват дарения от частни лица на частни лица. Дали тези пари ще се преведат по сметката на Движението, не е наше задължение, а евентуална възможност. Но след получените обиди - будали, съскащи хорица... аз лично не съм съгласна. Дарение се прави от добра воля, не по принуда. А на този етап добрата воля доста се поизпари.

Кога и кой представител на ДБМ е коментирал с Лалка въпросът с парите, за никой тук не е ясно. Аз лично намирам за неправилно това, че тези важни въпроси са били уреждани чрез ЛС. Това е нещо, което следва да се каже от самото начало, да се напише ясно в темата, а ние ще решим, ще го приемем ли или не. И ако беше казано от начало, нямаше да се породи недоверието, че някой се опитва да направи нещо зад гърбовете ни.

Това го пиша заради всички хора, които участват в Движението на Българските майки, не заради членовете на Управителния му съвет, защото на тия - вторите, написаното им е известно, но въпреки това не се поколебаха да обиждат. И най-грозното - да се отправят съмнения и намеци, че събраните от нас пари няма да отидат там, за където за предназначени.

Аз лично пожелавам успех на членовете и на доброволците на ДБМ. Запазвам симпатия към идеята, но оставам с резерви относно мениджърите ви.

# 54
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Цитат
   Zdraveite,
   V posledno vreme imam jelanie da pomagam na organizaziata, za koiato razbrah estestveno ot foruma. Tezi razpravii obache malko me pritesniavat  i obarkvat. Zelta na vsichki Vi, organizirali bazarite i v drugite gradove e edna i sashta, a pak nakraia se okazva che se razminavate. Dvijenieto dosta e sbarkalo tezi niakolko godini, che e rabotelo na DOVERIE, no pone se opitvat sega vsichko da stane cherno na bialo s chlenove i t.n.  Mislia che tova e edinstvenata im greshka, za drugi ne moga da tvardia zashtoto ne gi poznavam. A Vie, skapi spodvijnizi ot Stara Zagora, kak mislehte che se pravi Blagotvoritelen bazar bez OTCHETNOST. Po vsichki zakoni ( ne sam jurist no takiva ima) , vsiako levche koeto chovek izkara triabva da se opisva. Ako se opitvame da zaobikolim darjavata, tova e drug vapros  Sad  Ako vie ste napravi razhodi triabva da si gi poiskate, ako ne ste reshili da gi darite, a togava mogat da vi dadat pismo che ste darili dadenata suma, za da si oblekchite pak danazite. I kak mislite da darite parite na domovete ako ne si vzemete dokument za darenie ot tiah, zashtoto pak togava niama da znaete kakvo praviat s darenieto Vi. A pak ako Vi dadat ot domovete takav dokument, ZA KAKVO STE GO IZPOLZVATE  newsm78 newsm78  Taka che i dvete strani aiko ste se obarkali kato ste misleli che na DOVERIE se pravi neshto seriozno i prodaljitelno. Ako iskate na vsichki da vi e dobre, da ne vi pognat danachni i da hodite po sadalishta, triabva vsichko da e na HARTIA, daje i na komputera dokumenti na pomagat v niakoi sitoazii 
    Uspeh na vsichki zashtoto iavno Iskate da pravite dobro, samo che go pravete kato mislite 10tina krachki pred tezi koito iskat da zloupotrebiavat s Daritelski akzii!!!!!     bouquet  bouquet  bouquet Peace Peace Peace

   Здравеите,
   В последно време имам желание да помагам на организацията, за която разбрах естествено от форума. Тези разправии обаче малко ме притесняват  и обаркват. Целта на всички Ви, организирали базарите и в другите градове е една и саща, а пак накрая се оказва че се разминавате. Движението доста е сбаркало тези няколко години, че е работело на ДОВЕРИЕ, но поне се опитват сега всичко да стане черно на бяло с членове и т.н.  Мисля че това е единствената им грешка, за други не мога да твардя защото не ги познавам. А Вие, скапи сподвижници от Стара Загора, как мислехте че се прави Благотворителен базар без ОТЧЕТНОСТ. По всички закони ( не сам журист но такива има) , всяко левче което човек изкара трябва да се описва. Ако се опитваме да заобиколим даржавата, това е друг вапрос  Sad  Ако вие сте направи разходи трябва да си ги поискате, ако не сте решили да ги дарите, а тогава могат да ви дадат писмо че сте дарили дадената сума, за да си облекчите пак даназите. И как мислите да дарите парите на домовете ако не си вземете документ за дарение от тях, защото пак тогава няма да знаете какво правят с дарението Ви. А пак ако Ви дадат от домовете такав документ, ЗА КАКВО СТЕ ГО ИЗПОЛЗВАТЕ newsm78 newsm78
Така че и двете страни аико сте се обаркали като сте мислели че на ДОВЕРИЕ се прави нещо сериозно и продалжително. Ако искате на всички да ви е добре, да не ви погнат даначни и да ходите по садалища, трябва всичко да е на ХАРТИЯ, даже и на компутера документи на помагат в някои ситоазии 
    Успех на всички защото явно Искате да правите добро, само че го правете като мислите 10тина крачки пред тези които искат да злоупотребяват с Дарителски акции!!!!! bouquet  bouquet  bouquet Peace Peace Peace

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 12:18 от Бу

# 55
  • Мнения: 6 243
Уважаем/а Karol&Erik,
Кой твърди,че нямаме отчетност. Приходите от Базара са документирани като дарения. Но не на организация, а на нас като частни лица. Ние имаме отчетност за всяка похарчена стотинка, получена от нашите симпатизанти. И тези хора дори и за миг не са си позволявали да отправят упреците, които тук се изказаха от други хора, също занимаващи се с благотворителност. Може би защото знаят какво всъщност правим.

Не отчитаме само това, което ние лично сме вложили - като парите за материали, които купихме на децата от Дом "Незабравка", за да изработят сувенирите си, парите за материали, които ползвахме ние самите, разходите за бензин за транспорт... Времето и трудът естествено също струват пари, но са безвъзмездно отдадени от всички нас.

Естествено, че Домовете изготвят протоколи и свидетелства за дарение. Копия от тези документи могат да се видят - след сканирането им - публикувани в нашите отчетни теми. Отделно, че на всяко събиране периодично се запознаваме с извлечението от банковата сметка и уточняваме какво и за къде ще се тегли от нея и как ще се разходва. Това не са неща, които представляват проблем за нас като неформална група от майки и бащи и не е нужно да влизам в подробности тук, във форума. Защото в повечето случаи набраните суми са дадени от нас самите - от това, което Старозагорските майки получават като майчински, между другото. Мисля, че няма какво повече да се каже.

# 56
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062


Когато започнахме да организираме Базара, вие ни предложихте съдействието си и ние с готовност приехме. ДБМ носи чудена идея и за нас е чест да сме част от това движение - като партньори. Нека е ясно, че тук базар можеше да се организира и без документите на ДБМ. Проведения на 18.12. базар в сградата на Окръжен съд стана възможен без тези документи - с разрешение на председателя, на "честна дума", заради факта, че той познава мен и Таткото на Ива и ни гласува доверие.

Проблемът дойде от това, че ние пуснахме писмото до Община Стара Загора, получихме утвърдителен отговор и едва след това се появи краткия постинг на Лалка, цитиран от мен по-горе, касаещ връщането на парите. Когато внесохме в Община - Стара Загора искането, никой от нас не беше наясно, че това ще ни обвърже и с ъс задължението да пратим впоследствие тази сума по Вашата сметка.


  Ne Vi poznavam i neznam kak deistvate! Ne iskam da Vi obidia ili obvinia!  No koia darjavna instituzia dava prava NA DOVERIE!!!! i tova sashto ne e pravilno, kolkoto i da Vi poznavat , a v po-malkite gradove tova e razbiraemo . I ako imate dokumenti kakvi sa problemite da se otchetete pred Dvijenieto s koeto ste rabotili?  I ako ne biahte obvarzani s Dvijenieto  shtiaha li da Vi razreshat meropriatieto OFIZIALNO?  newsm78

Пиши на латиница!!! Ползвай Кредор !!!

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 18:47 от Хера

# 57
Явно тук отново не се разбираме. Най-вероятно защото не пишем на латиница.
 Без намек за обида ще кажа, че в нашия малък град "Движение на Българските Майки" не е познато. Името нищо не значи. Така че едва ли може може да се предполага, че името е спечелило общината за базара, въпреки желанието за противното на управителния съвет. А Окръжен съд - Стара Загора пък хич!
 Както се разбра по-горе, даренията са от частни лица за частни лица. В случая срещу стоки, направени с ръчен труд от нас и от децата от домовете. А ние съответно като частни лица правим дарения на домовете. Но даренията не са финансови. Със събраните пари се закупуват нужни за домовете неща, като списъкът е предварително съгласуван с директорите на домовете.


Цитат
I ako imate dokumenti kakvi sa problemite da se otchetete pred Dvijenieto s koeto ste rabotili?

Ключовата дума тук е съюзът "с". "С", а не "ЗА".

P.S. Наистина ли мислиш, че когато го правим ние или хората, които са купували сувенири от нас, мислим за намаляване на данъците?

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 18:38 от Таткото на Ива

# 58
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062

Poneje tonat ti ne mi haresva, ne mislia sled tova mi pisanie da pisha poveche tuk!(1) Koito iska i na LATINIZA shte me razbere!!!!!
   (2)  Dvijenieto moje i da ne e poznato v Stara Zagora ama e ofizialna instituzia s koiato darjavata moje da si izmie razete kato Vi e dala RAZRESHENIETO na DOVERIE !  (3) KLUCHOVATA  duma tuk e ZAKON !!!!!!!!!   

    I oshte vednaj VI JELAIA uspeh i kolkoto po-malko se zaiajdate shte Vi e po-lek jivota !!!!!!!!!!     bouquet  bouquet  bouquet

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 15:14 от Хера

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
1. Aко толкова държиш на закони и правила иди прочети тези на форума, където изрично е написано, че писането на Кирилица е препоръчително. Има и Кредор, ако не знаеш как се работи с него, научи!
2. Досадно е цитирането на цели мнения и то по няколко пъти, на никой не му е приятно да скролва чаршафи, които вече е чел.
3. Едно и също мнение публикувано 2 пъти е само излишна работа за модераторите.

И аз не се заяждам, само отбелязвам недостатъци, както правиш и ти  Wink

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 10:11 от yosarian

Общи условия

Активация на акаунт