Първолачето езици учи, в ЕС трябва да сполучи

  • 13 985
  • 289
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 671
Старите теми:

Въпроси за ученическите пособия и вълнения разни
Първолачето на мама, втора седмица подхвана!
Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.
Буквички и цифри смело пишат вече малките ръчички
Плюс и минус, А, Б, В, учи нашето дете
Първолаче смело крачи напред към трудните задачи
Дядо Коледа очаква пак, нищо че е първолак


И в духа на заглавието на темата да се похваля, че моето първолаче днес има Excellent по английски Laughing
Добро начало на училището след тази ваканция. Желая го на всички първолачета!


Цитат
Може да не стигнем до Алпите, но ще ви призова на съвместно-първолаческо-форумско мероприятие.
То времето се стопля 

Давай ден и час, Вили Grinning

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 22:24 от Моли Уизли

# 1
  • ново
  • Мнения: 5 952
Браво Моли  Simple Smile
Ние ваканцията я изкарахме общо-взето в пътуване между Шипково и Троян. На ски /шейни Laughing/ така и не отидохме, но се надявам скоро да се поправим.
За следващата ваканция вече съм замислила една почивка, дано не се обърка нещо  Praynig
Днешния учебен ден беше голяма радост за Стели, беше и домъчняло за приятелчетата.

# 2
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Здравейте, чета ви редовно, но нали съм от майките, които няма общо взето с какво да се похвали. Вече сме до буква З. Ваканцията доста го притиснахме и надявам се още да напредва.
Дано. Някой питаше за ваканция имат два дни мужду първия и втория срок.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 180
Моят първолак вече чете свободно, решава задачки /с условие, със скоби/ до 20, пише на английски и чете /думички и кратки изречения/. По писане буквите ги взимат разбъркано, но още не са взели всички. Малко е зле с диктовките. Между двата срока ще имат 5 дена ваканция - най-вероятно ще го изпратя на ски, организират ги от училище. Миналата зима изкара курса и беше много доволен. Дано да навали хубав сняг до тогава!

# 5
  • Мнения: 1 492
Да ни е честита новата темичка. Много хубаво заглавие Grinning

Нищо ново и при нас. Детето питаше за още ваканция, ама няма.
dorothy, ние сме доста назад спрямо вас, едва на буква Д и числото 10.

# 6
Здравейте, на нас утре ще ни е първия учебен ден след ваканцията. Следващата е срочната от 08.02.2007 г. – 11.02.2007 г. вкл. ама то доста малко.
И аз съм на линия за среща  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 168
 Здравейте! И аз не съм претоварвала особено сина си с учене през ваканцията-само няколко кратки диктовки (за които имах малко по-широк диапазон на действие,защото са до буква "З" Wink ) и домашните,дето ги отупахме едва последните дни.Иначе той нямаше търпение да свършва вече ваканцията и тръгна с голям кеф вчера.Мен ,ако питате обаче...искам ощеее! Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте и от нас!Починахме добре!И сега отново със задълженията.аз лично не съм го натоварвала толкова,оставях му да попише,почете и посмята,но връщайки се от работа,не винаги всичко беше изпълнено WinkИначе той ходеше на английски и плуване,така че не му беше съвсем сбодно,но определено усети колко е хубаво да си поспива до обяд и да не ляга рано Simple SmileИ честно и на мен ми беше по-лесно!Хайде и късмет

# 9
  • Мнения: 826
Кой умник от Нова телевизия реши да излъчват епизодите на "Междузвездни войни " в неделя от 22,15  #Cussing out
Детето само се чуди как да ни прикотка да го оставим да ги гледа.  Thinking newsm78
Ама аз съм твърда  Naughty Отсвирих го да спи още в 21,30.
Горкото човече! Твърдо съм му обещала да "свалим" всички серии и да ги изгледа в приемливо време.
Вие към колко си лягате? /децата имам предвид/ Аз искам най- късно в 22,00 да е в хоризонтално положение, че иначе сутрин и с кран не можем да го вдигнем  Tired

# 10
  • Мнения: 1 492
Мацки, да ви питам само раздадоха ли ги тия прословути маратонки от помощите за първи клас? Нали дадоха анцузите и якетата, а обувките не бяха готови. Какво стана, някой знае ли?

# 11
  • Мнения: 998
Здравейте и от мен  bouquet
Много се надявах да караме ски през ваканцията, ама снегът ни подмина нещо. Та си я изкарахме по домашному, с малко учене за развлечение и накрая го изпратих моя юнак за 4 дена при баба му в провинцията малко да смени обстановката.
Слава Богу поне Междузвездни войни не ме врънка да  гледа. Но и да врънкаше - в никакъв случай не бих го оставила толкова до късно. При нас до 21ч трябва да е в леглото.Само в петък и събота му разрешаваме до по-късно. Късното лягане наистина му се отразява зле - става раздразнителен и ревлив.

# 12
  • Мнения: 1 258
Разглеждах едни снимки и видях това:
http://images.dpchallenge.com/images_challenge/610/446539.jpg   Wink

и се присетих за първолашката ни тема,че съм я забравила,откакто я подновихте.

Вчера в училището на Лора са им раздавали лентички:"Не сте сами",а в час на класния са коментирали кой какво знае за сестрите в Либия.Лора взела активно участие с коментари,които аз дори не подозирах,че знае.

После се чудих дали е съвсем правилно,детето ти да се върне със закачена лентичка на ревера.Все пак това е някакъв сериозен избор,позиция,която на този етап се прави от родителите.В случая каузата е такава,но пък въпросът е принципен.

# 13
  • Мнения: 1 937
 Grinning Тук съм.

Добре дошла на Анитка.

Ками, за обувките може да каже Гери.


# 14
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте момичета!И при нас стои проблема с  късното лягане,все го слагам по-раничко ,но........ Той пак си заспива към 23 часа.Уж е изморен ,спи му ,се и пак не заспива!А сутрин ставането му е трудна работа.
Това с лентичките е, знам ли ,и на мен му се струва,че те немогат да осъзнаят същността на нещата,поне на този етап и не мисля ,че е необходимо!

Общи условия

Активация на акаунт