мечтата ми да живея в София

  • 31 242
  • 532
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Все по-често си мисля за варианта да се махнем от дълбоката провинция.Моите близки живеят в София и ми тежи,че съм сама.Сестра ми и нейното семейство отдавна са там.Майка ми се премести преди 3 г.Проблемът е че мъжът ми не иска и да чуе.Имам парцел тук от майка ми и мислим да го продадем и да вземе по-голямо жилище тук,но аз си мисля за София.Може нещо малко да е ,но там да е.Преди 2 дни се върнахме със сина ми от там и пак ме обзе тази мисъл с преместването.Какво да правя като мъжът ми не иска въобще и да говорим по този въпрос.Казва ми"Твоите роднини са там,но моите тук"Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не уточняваш къде сте.
Аз пък искам да се махна от София. От няколко години стана нетърпимо.

# 2
  • Мнения: 352
Гоце Делчев

# 3
  • София
  • Мнения: 2 835
Разбирам желанието ти, но все пак не може всички да живеят в София, нали така? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 545
Точно тази мечта не си заслужава да я преследваш със зъби и нокти ... да тука може би има много повече възможности, но ако във вашия град имаш работа приятели роднини ...Не си заслужава да участваш в лудницата наречена София ... Hug

# 5
  • Мнения: 46 438
Искаш да живееш в София или искаш да си при роднините? Аз мисля, че колкото по-далеч сте от тях, толкова по-добре ще се разбирате  Grinning

# 6
Аз от години имам тази дилема.Много добре те разбирам и не мога да се реша.Притеснявам се да преместя сина си в големия град,как да му намеря подходящото училище като нямам познати и информация,втори клас е.От друга страна възможностите за работа в провинцията са толкова малко.Повярвайте ми момичета,вече така ми омръзна да се притеснявам  и ядосвам с тази работа,че незнам докога ще издържа.Не харесвам София,но .............................?Бих се радвала на всякаква помощ и предложения.

# 7
  • Мнения: 149
Искаш да живееш в София Simple Smile
не може всички да живеем в един и същи град
бих те посъветвала да се замислиш защото тук може и да има повече възможности
но даи си сметка за цените на жилищата
търсенето на работа и периода в които ще си без такава,
ако доидеш тук пожелавам ти от сърце да намериш бързо и със добро заплащане  Hug
после се замисли за огромните задръствания от които не може човек да излезе поне 1 час
и то зависи от къде си тръгнал и на къде вървиш, може и повече от 1 час да откараш,
ужасната блъсканица в градския транспорт сутрин и вечер и постоянното дебнене някои да не ти открадне
я чанта я протмоне я телефон   Rolling Eyes
не че те разубеждавам, но ако все пак решите да доидете късмет  Hug Simple Smile

# 8
  • Мнения: 58
Преди десет години това беше и моя мечта. Сега съм в София. Вече виждам и отрицателните страни на големият град. (Гадният въздух--знаеш ли че съдържанието на вредните съставки във въздуха тук е 40пъти повече от тези в АЕЦ Козлодуй, че няма да си пусна дететосамо на училишето, което е на 50м от домът ми, защото от 2та входа вардят наркопласори, които виждам почти всеки ден докато я разхождам и т. н )Списъкът с опасностите в големият град може да е безкраен. Не че в малкият град такива няма, но като количество са пъти по-малко.
И да не забравяме,че възможностите за професионална реализация и за детето са пъти по- големи в София. Вече незнам кое е по-доброто-дали да живееш в София или не.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Никога пък не съм си мечтала да живея в София(то пък голямата работа).
  Сестра ми живее в Надежда, брат ми в Младост, ние бяхме в Люлин(сега Илинден) - ако си мислиш, че се виждаме много често се лъжеш. Растоянията и ангажиментите на всеки правят честите срещи невъзможни. Разбира се по-добре е от колкото в различни градове, но все пак не е като да се виждаме в малък град всеки ден.
 

# 10
  • Мнения: 773
 Освен другите неща които са ти казали имай впредвид и  това, че живота в София е в пъти по скъп от другите места. Нали се сещаш, че и за единия магданоз ми се налага да ходя до пазара. Да не говорим, че билета е 70стотинки. Например, ако сега почна работа за 300лв, разходите ми ще са по-големи от приходите. Билет, сандвич, кафе, вафла към кафето, такса за детска ясла, понеже няма да имам време да готвя ще приготвям разни бързи манджи, които неминуемо излизат по скъпо. на пръв поглед ти изглеждат все дреболии, ама като ги сметнеш си излизат добър разход. Тук ще се притесняваш за не по малко работи отколкото в Гоце Делчев. А пък и да не ти говоря колко скочиха цените на жилищата от нова година. ти си знаеш най добре, но първо пресметни плюсовете и минусите и тогава решавай. Проучи цените на апартаментите, шансовенте ви за работа, колко заплатена ще е и така нататък.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 356
София от години става все по-кошмарно място, а напоследък имам чувството, че положението се влошава с дни.
да отидеш на работа от Младост, примерно, до центъра, отнема вече около 1 час. с кола. която няма къде да паркираш. в градския транспорт не можеш да се качиш, ако успееш - пътят отнема час и половина. в едната посока.

детето ти няма да има къде да се запише на детска градина, най-вероятно. няма да има къде да играе, а и ти няма да смееш да го пускаш.

за каква "по-добра реализация" става дума? така или иначе, университетите в България са в големите градове. нека изкласи до университет, пък тогава София няма да избяга. да не мислиш, че в люлинското средно училище нивото е по-високо, отколкото в гоцеделчевското?

мисля си днес, как няма да е кошмарно и пренаселено в тоя град. от 20-те майки на кварталната детска площадка, с които съм говорила в последните месеци, НЯМА НИТО ЕДНА, която да е родена в София. всички са дошли в последните години и пускат ли пускат корени...

затова засадиха всички тревни площи с блокчета, тихата ни някога малка уличка не можеш да пресечеш  от потока коли, места в яслата и млечната кухня няма, и т.н. и т.н.
бай Тошо е знаел какво прави навремето, като е въвел жителството.

съжалявам, ако ще засегна някого, но както са казали и другите преди мен - е не може всички да живеем в един град, все пак!

# 12
  • Мнения: 13 172
Живяла съм и в София и в провинцията, и да Ви кажа -  в София се живее МНОГО по-трудно, отколкото в провинцията. Не може да се диша и в пряк и преносен смисъл. Всеки си мисли, че ще цъфне и върже като дойде тука, а после с ужас разбира, че столицата е едно голямо село и с нищо не се различава от по-малките градове, освен с това, че товари ежеминутно с неподозирани причини за стрес. Като гледам хората край мен - постоят малко в големия град, видят, че това си е България и не е това мястото за бягане от проблемите и айде в чужбина. Cry

# 13
  • Мнения: 1 403
Цитат
Вече виждам и отрицателните страни на големият град. (Гадният въздух--знаеш ли че съдържанието на вредните съставки във въздуха тук е 40пъти повече от тези в АЕЦ Козлодуй, че няма да си пусна дететосамо на училишето, което е на 50м от домът ми, защото от 2та входа вардят наркопласори, които виждам почти всеки ден докато я разхождам и т. н )Списъкът с опасностите в големият град може да е безкраен. Не че в малкият град такива няма, но като количество са пъти по-малко.
Напълно подкрепям radink
Аз съм от Бургас,  от 5 години живея в София. Ако знаете как искам да си живеем в Бургас Simple Smile По спокойно, по тихо  Crazy Вси4ко е разли4но, но пустата му работа Sly

# 14
  • при моите любими
  • Мнения: 2 511
София е мръсна, на моменти непоносима. Улиците са задръстени и хората забързани. Но за мен това е най- хужавия град и не бих го сменила с друг. Има толкова много неща да научиш от него, от хората и живота в него. Харесва ми най-вече, че като изляза да се разходя  не виждам само познати лица. Мисля, че това е най-големия недостатък на малкия град. Всеки те познава и ти познаваш всеки. Всеки знае какво си си купил от магазина, кога ядеш и кога си лягаш. Това за мен е най-големия кошмар, да ми е почти невъзможно да се запозная с нови хора и да науча нещо ново. Да не мога да не отида на театър, оперета , когато ми се прииска, изобщо свободата която ти дава гоелмия град е незаменима. Има достъчно добри и големи паркове, пълни със забавления за децата, както и детски градини и училища, който са на много добро и високо ниво и определено имаш избор, да решиш къде ще учи детето ти, а не по даденост, защото нямаш кой знае какъв избор в малкия град.
Не искам да звуча така, че не харесвам малкия град - напротив. Но определено само за почивка и отдих и то за не повече от седмица.

Общи условия

Активация на акаунт