Ще го проговори ли този език

  • 1 216
  • 11
  •   1
Отговори
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
днес учителката на Моника срещнала сестра й в училище и я попитала дали вкъщи говори. наш'та казала, че да, много и жената иска среща с мен утре. там устата си не отваряла...аз имах съмнения за това, но си мислих, че ще се отпусне все някога. тръгна на испанско училище от септември, все трябва да схваща нещо newsm78
вкъщи игрите й повечето са на тукашния език.

моля, споделете вашия опит Praynig
с нас устата й не можем да затворим, а там само мълчала!

# 1
  • Мнения: 11 307
4 месеца не са малък период за свикване и научаване на езика от другите деца, но би трябвало скоро да се "отпуши" както се казва.
Според мен тя попива в момента и всеки момент би трябвало да се отприщи.
Ако много те притеснява, че там не говори, иди на логопед с нея. Да прецени къде са и проблемите - във владеенето на езика или в общуването с децата.

# 2
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
днес учителката на Моника срещнала сестра й в училище и я попитала дали вкъщи говори. наш'та казала, че да, много и жената иска среща с мен утре. там устата си не отваряла...аз имах съмнения за това, но си мислих, че ще се отпусне все някога. тръгна на испанско училище от септември, все трябва да схваща нещо newsm78
вкъщи игрите й повечето са на тукашния език.

моля, споделете вашия опит Praynig
с нас устата й не можем да затворим, а там само мълчала!

извини ме, не си спомням колко ти е голямо детето EmbarassedВъв всеки слу4ай, мога да се съглася с мнението на Вечерница, по всяка вероятност детето попива засега, ако е и срамежливо Ще му трябва пове4ко време. Като казвам срамежливо, имам предвид и деца, които в къЩи хи4 не изглеждат такива Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 363
Торнерос, мама от Дания с момиченце Оли, имаше подобен проблем в детската градина. Може да и пишеш на лични да видиш как са се развили нещата при тях.
Аз съм била същата, по думите на майка ми. Много срамежлива.

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Торнерос, мама от Дания с момиченце Оли, имаше подобен проблем в детската градина. Може да и пишеш на лични да видиш как са се развили нещата при тях.
Аз съм била същата, по думите на майка ми. Много срамежлива.
а сега как си?
помниш ли кога се 'отпуши' Laughing Wink Embarassed
тя и голямата ми е срамежлива, но пък бързо се отсрамва, на втория месец взе да се пробва да го говори испанския. тъй като ви чета май наистина ще е в това пусто чувство за срам причината.

feiam , на 3 г е , според мен е в прекрасна възраст за езика.

Вечерница, дано се оприщи, ако има такъв проблем с общуването с деца ще си е наистина проблем и не само за нея  Rolling Eyes Confused

благодаря ви за мненията  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 183
Хари4, преди около половин година пусках подобна тема. Моят пък от 20 месе4ен е по Плейцентровете, а и на градина запо4на да ходи, но едва няколко месеца преди 4-тия си РД се отпусна да говори. Не мисля 4е е проблем с общуването с децата. При нас, например, той си играеше, но без думи. Радваше се с тях, зака4аше ги, гонеха се ... но не им говореше.

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
голямата ми дъщеря тръгна на градина на три години. ходи там почти година преди да си отвори устата да говори там на английски. разбираше абсолютно всичко, играеше с децата, обаче не говореше. беше затворена до към втори клас. от тогава като започна да дрънка, не могат да и затворят устата...

# 7
  • Мнения: 1 184
Нашия случай е същия. Записахме я в училище с разширено говорене на арабски, за да научи езика. Учителката ми казва, че се опитвала да се включва, но много рядко. Иначе в къщи не мога да й затворя устата, но говори само английски и български.
Не се притеснявай. Както са казали и другите момичета, децата сега попиват. Освен това задачата им е по-тежка, тъй като трябва да се справят с повече от 1 език. Дъщерята на снаха ми например е проговорила едва към 5тата си годинка, а са й говорили само на един език. Всичко си е до дете. Ще се отпусне и твоята дъщеря, ще видиш  Hug.

# 8
  • Мнения: 1 630
Абе Хара,
Я не му се притеснявай на това слънчево дете.

С желание ли ходи на училище?
Какво разказва за училището?
Според мен след като си говори чудесно на български
 и стига да няма силно негативно чувство към езика скоро ще се отпусне
Остави и просто време
  bouquet

# 9
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Торнерос, мама от Дания с момиченце Оли, имаше подобен проблем в детската градина. Може да и пишеш на лични да видиш как са се развили нещата при тях.
Аз съм била същата, по думите на майка ми. Много срамежлива.
а сега как си?
помниш ли кога се 'отпуши' Laughing Wink Embarassed
тя и голямата ми е срамежлива, но пък бързо се отсрамва, на втория месец взе да се пробва да го говори испанския. тъй като ви чета май наистина ще е в това пусто чувство за срам причината.

feiam , на 3 г е , според мен е в прекрасна възраст за езика.

Вечерница, дано се оприщи, ако има такъв проблем с общуването с деца ще си е наистина проблем и не само за нея  Rolling Eyes Confused

благодаря ви за мненията  bouquet

виж, да ти кажа, мойта малката е то4но на толкова. в къЩи не може да и се затвори устата (говори на ит. , от време на време някоя дума на бг), ела да видиШ оба4е навън, или когато имаме гости  #Crazy. думи4ка не казва и то с хора, с които е свикнала, вижда и познава от новородена. В последните месеци 4ак запо4на леееко да се отпуска.
За мен, Щом говори на един език, проблеми няма, само време на времето и Ще подхване и другия. Не си създавай излиШни мисли.   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 017
Здравей, Хара,
в класа на моя син има едно момиченце, което миналата година беше така- много плаха и мълчалива в училище, даже до края на годината непрекъснато плачеше сутрин за майка си.
Беше на 3 години тогава. Тази година вече няма никакъв проблем.

Ще попитам майка и дали са правили нещо, до колкото си спомням тя говореше, че ще я води на специалист , но не знам дали го е направила. Май причината беше по-скоро че се притеснява от учителката. Нещо май се беше стресирало детето в началото и не си отваряше устата въобще да говори в каса.

Тази година обаче им смениха учителките(тук имат такава система- всяка година са с различни  деца  и различни учителки) и детето няма никакъв проблем- нито мълчи, нито плаче!

Твоята дъщеричка щом в къщи си говори значи няма никакъв проблем, просто е срамежлива и трудно се отпуска пред другите.

# 11
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
благодаря ти, Надин Simple Smile
но положението след като ви се оплаках се промени.
а даскалицата искала среща с всички родители, не само с мен...

дребната сякаш изведнъж взе да бъбри, пее песнички, отпусна се.
учителката и тя ме зарадва, каза че се е променила много. явно е изчаквала да понасъбере материал и така Laughing

благодаря ви още веднъж, повдигнах темата отново само с идеята  да окуража евентуално някоя разтревожена мама като мен

Общи условия

Активация на акаунт