Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Млека за кърмачета, захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Здравейте, интересува ме колко е годно плодовото пюре след като се отвори, какъв е начинът за съхранение и кога плодовото пюре замества хранене? Благодаря ви много newsm53
Цитирай

София - Бургас

Ние се храним с Хип, на буркавчето пише, че е годно 3 дни след отварянето му.Съхранява се на стайна температура.Ако е топло времето, след отварянето му може и в хлад. да го сложиш, но после трябва да се притопля.Само зеленчуковото може да замести мляко.Плодовото се дава м/у яденетата като десерт.
Цитирай

На бурканчетата с пюре обикновено си пише колко им е годността. Отворено пюре се съхранява в хладилник. Моят син е на 10 месеца и все още 2 пъти в седмицата му давам плодово пюре сутрин или следобед като основно ядене.
Цитирай

София

Ако искаш да дадеш едно бурканче на 2 или 3 пъти, отсипи с чиста лъжица толкова пюре, колкото ще дадеш на детето, и останалото съхранявай в хладилник.
Плодово пюре не замества хранене.
Цитирай

София, Гео Милев

Ако искаш да дадеш едно бурканче на 2 или 3 пъти, отсипи с чиста лъжица толкова пюре, колкото ще дадеш на детето.

Peace
За да не попада слюнка в пюрето, което ще съхраняваш за другия ден. Аз лично, съм давала в деня, в който е отворено, на следващия и изхвърлям.
Цитирай

Белгия/София

Зависи от марката пюре, обикновено са 24 или 48 часа след отваряне, но съм купувала Семпер, които имат годност една седмица  Shocked
Като отвориш си отсипи една трета, което не дояде - хвърли. На другия ден половината от останалото и на третия ден - последното останало количество.
Когато плодовото е за захранване - не замества хранене. Аз давах малко и дохранвах с АМ. Когато обаче започна да изяжда по 150-200гр, тогава му го давах за следобедна закуска и замествах. Понякога давам сутрин и слагам вътре АМ и става за закуска.
Цитирай

Варна

Давай плодово пюре между храненията,но не му замествай едно ядене на детето.
Цитат
Ако искаш да дадеш едно бурканче на 2 или 3 пъти, отсипи с чиста лъжица толкова пюре, колкото ще дадеш на детето, и останалото съхранявай в хладилник.
И аз правя така,като го държа до 24 часа в хладилника Peace
Цитирай

Sf

Плодовото пюре не замества хранене, то се дава между храненията.Съхранява се в хладилника до 48 часа.Не трябва в него да попада слюнка, затова се отсипва колкото за храненето и другото се оставя в хладилника.
Цитирай

Бургас

Аз пък от 7-мия месец замествам следобедното хранене изцяло с плодово пюре! (давам 2 малки бурканчета на ХИП) И не мисля, че е неправилно! Редувам го с кашата. Когато на обед давам зеленчуково пюре, следобед давам каша. На следващия ден давам месно и съответно следобеда плодово. Детето ми изобщо не остава гладно (поне не издава такива признаци).
Цитирай

Плодовото пюре не замества хранене, то се дава между храненията.Съхранява се в хладилника до 48 часа.Не трябва в него да попада слюнка, затова се отсипва колкото за храненето и другото се оставя в хладилника.

Съгласна съм напълно, но с за съхраненито в хладилник до 24 часа...
Цитирай

Старата столица

Плодово пюре не замества хранене.
PeaceДа,така е.
Цитирай

София

48 часа след отваряне, като се съхранява в хладилник Peace
Цитирай

Бургас

Задължително в хладилник след отварянето! На някои пише, че се съхраняват до 24 ч, на други - до 48 часа, на трети - до 3 дни след отварянето.
Аз смесвам плодовото пюре с безмлечна каша, защото кашата е безвкусна и с плодовото пюре става по-добре.
Цитирай

Хасково

Никога не съм замествала хранене с плодово пюре- то е за захранване или допълнение. И на всяко бурканче пише за съхранението.
Цитирай

ГО

Аз пък съм замествала хранене с плодово пюре.Давам му цяло бурканче и 3 или 4 часа издържа без проблем.Не е бил гладен,защото когато е не му се седи насреща.Не мисля,че съм сгрешила или,че съм навредила на детето си или пък съм го ощетявала откъм храната.
Иначе пюре отворено каквото и да е има годност 48 часа в хладилник.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора