Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора
ЗДРАВЕЙТЕ, МАМИ!
МОЛЯ ВИ, НЯКОЙ АКО СЕ СБЛЪСКВАЛ С БОЛЕСТТА  "ЛАРИНГИТ" ДА МИ ОБЯСНИ НАЙ-ЧЕСТО ОТ КАКВО СЕ ПОЛУЧАВА?
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДЕТЕТО  ДА Е АЛЕРГИЧНО  КЪМ  НЕЩО И ЗА ТОВА ДА Е ПРЕДРАЗПОЛОЖЕНО КЪМ ПОЯВАТА НА ТАЗИ БОЛЕСТ?
И АКО- ДА, НА КАКВА ВЪЗРАСТ МОГАТ ДА СЕ ТЕСТУВАТ ДЕЦАТА ЗА АЛЕРГИИ? И КЪДЕ? СИНЪТ МИ Е НА 2ГОД. И 2МЕС. И ВЕЧЕ 3 ПЪТИ МИ БОЛЕДУВА ОТ ЛАРИНГИТ И МНОГОКРАТНО ОТ ГНОЙНИ АНГИНИ.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

mmm,da poznata istoriq.Nie sa6to pravim laringiti.Polurava se ,ako ste pili ne6to studeno(makar,4e se pazim).MOJE DA E I OT ALERGIQ,PRI NAS MAI E OT TOVA.TESTOVE ZA ALERGIQ SE PRAVQT SLED 5 GODI6NA VAZRAST.NIE PRAVIHME NA KAKATA,IDVA LEKAR OT SOFIQ V GRADA.KAKVI LEKARSTVA VI IZPISVAT?
Цитирай

под звездите

Виж тук:http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83061010.htm
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83062010.htm
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

найстина ларингита не е за подценяване,както и пи6е в страни4ките които си дала.Благодаря и аз ги про4етох с интерес.Аз първият път не занех,4е е толкова сериозно и го заведох на третия ден.Тогава лекарката ми обясни,4е мойе да влезем и в болница,защото не съм го завела веднага.Биха ни инжекции.От тогава щом забележа,4е гласа из4езва веднага го водя на лекар.
Цитирай
БЛАГОДАРЯ ВИ, МОМИЧЕТА ЗА БЪРЗИТЕ ОТГОВОРИ!
ИНФОРМАЦИЯТА ОТ ЛИНКОВЕТЕ МИ Е НАИСТИНА В ГОЛЯМА ПОЛЗА.
ЛЕКУВАМЕ СЕ СЪС СЛЕДНИТЕ ЛЕКАРСТВА:
-МАКРОПЕН /ОТ КОЙТО ВЕЧЕ 5 ДЕНА НЯМА ЕФЕКТ И ДЕТЕТО ПОДДЪРЖА 38 ТЕМПЕРАТУРА/
-ДИМЕКС-/СИРОП ЗА КАШЛИЦА, КОЙТО НИ ГО ИЗПИСВАТ ЗА ПЪРВИ ПЪТ/
-ПЕРИТОЛ-/ТРИ ДЕНА/
-ЕРИУС-/ДНЕС ЩЕ ГО ПИЕМ ЗА ПЪРВИ ПЪТ/
-КЛЕМБУТЕРОЛ.
ДНЕС ЩЕ ГО ЗАВЕДЕМ ДО УНГ ДА МУ СМЕНЯТ АНТИБИОТИКА.
БЛАГОДАРЯ ВИ ОЩЕ ЕДИН ПЪТ!!!
Цитирай

И моята дъщеря беше с вирусен ларингит преди 3 месеца,тя е с трета сливица,положението беше много тежко.Започна изведнъж с лека кашлица,после с темп.39,8,която свалихме много трудно,приеха ни по спешност на инхалации през ноща,изписаха антибиотик-цефзил и инжекции-амикацин,3-4 дни денонощно правихме инхалации в стаята с различни билки и кашляше непрекъснато и повръщаше от храчките.И така около 10 дни,пиеше много сиропи вкл.противоалергични-ериус,кларитин:сиропи за кашлица-синекод,проспан,и какво ли не.И накрая  да кажа,че изобщо не трябва да се подценява тази болест,защото е доста опасна.Ако искаш опитай с едно бабино лекарство,то поне за малко облекчава-мед,зехтин,ракия-в равни количества,пр. по 3с.л от двете и 1 с.л ракия (защото е за малко дете,)дава са по 3-4 пъти на ден, но моята дъщеря го искаше и по 6-7.
Цитирай
БЛАГОДАРЯ ТИ, fior ЗА БАБИНАТА РЕЦЕПТА ОЩЕ ДНЕС ЩЕ Я ПРОБВАМ. ПОНЕ НЕ Е ЛЕКАРСТВО, ЧЕ ИМАМ ЧУВСТВОТО, ЧЕ СЕ ВЛОШАВА ОТ ТОЛКОВА МНОГО ХИМИЯ!
ВИЕ КАК СЕ ПРЕДПАЗВАТЕ ОТ ТЕЗИ ЗАБОЛЯВАНИЯ?
Цитирай

Какво имаш предвид под"предпазване"?Ако питаш за имуностимулатори и пр.-пили сме много-Ликуид фор кидс,цитросепт,респивакс(и сега го пие още),лимфомиозот,и това всичко сме го изпили от м.март до сега.Опитахме и с някакво хомеопатично прахче,което се дава еднократно,но при всичко това сме все  още болни.
Цитирай
НИЕ ТЕЗИ ИМУННОСТИМУЛАНТИ НЕ СМЕ ГИ ВЗЕМАЛИ.
ДВЕ ЗИМИ МУ ДАВАМ "РИБОМУНИЛ", НО НЕЩО НЕ СЪМ ДОВОЛНА ОТ НЕГО. УСПОРЕДНО С НЕГО СЪМ МУ ДАВАЛА "ИЗОПРИНОСИН", "ЕКСБЕРИТОКС N" И "МУЛТИСАНАСТОЛ".
МОЖЕ БИ ТРЯБВА ДА ПРОБВАМ С НЕЩО ДРУГО?
БЛАГОДАРЯ ТИ, ЧЕ СЕ ОТЗОВА НА ПИТАНЕТО МИ!
Цитирай

За нищо, есберитокс го пропуснах но и него съм давала преди.Желая ви скорошно оздравяване!
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

nie za laringita piem prednizolon(pie se po shema opredelena ot lekarkata)Erius i Humeks(za suha ka6lica,za6toto nie nqmahme hra4ki) a Prospana e na bilkova osnova,no pri dete s alergiq,koqto ne se znae ot kakvo e ne go davam.$esto izpisvaha na kakata(druga lekarka) Prospan a tq e sas senna hrema,taka,4e sega s malkiq ne smeq i toi mi pravi nqkavi alergii mai ot tova e i laringita ni.Tova lqto go ujili osa,opredeleno e alergi4en kam tqh.Az pitah za nqkakvi imunostimulanti,no lekarkata mi kaza po-dobre da ne davam.Vsi4ki lekarstva minavat prez 4erniq drob(ako ne se laja mai taka mi kaza) i nqmalo smisal da go tovarim otsega.Na kakata davam respivaks
Цитирай

София

Относно ларингита трябва да бъдете много упорити.Направете на детето инхалации от лайка три пъти на ден.Да спи в стая без сух въздух.Да има овлажнители.Също така 1 лъжица мед и 1 лъжица синапено семе смляно го разбърквате и го давате сутрин на гладно.
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

ние май сме алерги4ни към меда.Знае6 ли друга рецепта?
Цитирай
Здравейте мами,моето дете е същиа проблем със ларингита във момента взема Ergizin (противоалергично)по половин хапче всяка вечер и се чувства по добре.Също така проспан и коларголови капки
Цитирай

Zaragoza-España/РазГраД

проспана е на билкова основа.За съжаление дъщеря ми има сенна хрема и затова не смея да го давам на малкия  Sad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора