Синдром на Кавазаки

  • 48 146
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 686
 Манка,Теди,как са дечицата ви?Надявам се лошото да отминава. Hug

# 46
  • Мнения: 314
Здравейте!Надявам се да сме добре но докато не направя ехото на сърцето няма да съм спокойна.
Дано всички се пооправим и отпуснем .Ще пиша след понеделник.

# 47
  • Мнения: 22
Здравейте,ние вече сме си вкъщи,бяхме в болницата,детето 4 дена без мен и 10 дена заедно.Сега продължаваме лечението 3X100асперин 3 антистенокардин 1 коорвитол и 2 нещо за стомаха забравих го а оставих рецептата да ми правят прахчета.При нас болестта е доста "разгърната" както се изрази Велковски,така че лечението ще е продължително.
А пием и антибиотик защото си мислят че всичко е тръгнало от бактериална инфекция,след 1 месец сме на контролен преглед,но ние след 10 дни ще ходим за епикризата от отделението и мисля да отида на частно при Велковски да я погледне.

# 48
  • Мнения: 186
Желая от сърце на всички ви дечиата да са здрави!
При нас, да чукам на дърво, тромбоитите най-сетне спаднаха в края на юни. Пиеше аспирин - по 75 мг. дневно, но го заболя стомаха и го променихме на 50 мг. през ден. Давам и .... ех, сега ми изхвръкна името на лекарство за болки в стомаха - половин таблетка вечер.
Сега е налично само една постоянна хрема. Има теория за алергия, в резултат на тежкото и продължително боледуване. Другата седмица ще вземем носет секрет. Ако е чист, ще го водя за иследване за алергии. Не може вече 1,5 месец да е все с хрема.

Аз си заформих една моя теория за този синдром на Кавазаки и тя е, че това всъщност е болест в резултат на тежко боледуване и силно отслабнал имунитет, НО болест, която отшумява. Всъщност всяка шарка - варицела, скарлатина, водят до увеличение на тромбоцитите (основния симптом, който отличава Кавазаки от скарлатина, защото другите се припокриват). Припомням, че при нас първата диагноза беше скарлатина - изключително рядко и за кратко появяващи се много бледи и почти невидими петна, двустранен остър конюктивит, силно напукани устни, постоянна и много висока - 39,5 Т., която не се влияе от нищо и повишени тромбоцити. Накрая почна да куца - реактивен артрит, обелиха се крачетата и тук вече се смени диагнозата - белене+ тромбоцити. Гърления секрет и AST-то не показваха скарлатина, но това не е 100%гаранция (гърления обикновено е отрицателен дори и при проблем, а AST не е точен критерий).
Гледах и един репортаж от някаква здравна конференция, на която се представяха най-новите данни сред децата, след варицела - покачвари се тромбоцитите и ставало опасно за сърцето. През същия този период, в който боледувахме ние, вие и други мои познати - март - май, всички сме с почти еднакви симптоми - петна, висока и продължителна Т., силна отпадналост на детето....
Някаква голявма гад е било това, което се вихреше като бактерия през този период и заразяваше наред.
В крайна сметка реакцията на всяко дете е според собствения му имунитет и физиология и според мен трябва да вярваме, че ще отшуми!

# 49
  • Мнения: 33
Здравейте,
моето дете сьщо беше диагностицирано синдром на Кавазаки. Слава на бога поне попаднах на добри педиатри в болницата, които веднага поставиха диагнозата, но и аз преди това се помотах по разни клиники, кадето ми бяха изписвани антибиотици, за какво ли не. На седми ден от както тя правеше висока температура отидох в спешното в болницата и там я приеха веднага/живея в Канада,здравната система тук е по-различна, но не по-добра, добрите специалисти  са в болниците, а по клиниките само може човек да си загуби времето. В болницата ми казаха, че добре сь Praynigм направила, че сьм отишла там и веднага запо4наха лечение с гамаглобулин и аспирин в големи дози. На втория ден от лечението вече нямаше температура и на третия ден ве4ерта си бяхме в кьщи. След една седмица се вьрнахме за да направим нови крьвни изследвания и кардиограма. Прогнозите са оптимистични, няма увреждания на сьрцето, но ще продьлжават да я следят още 3 месеца на всеки 2 седмици в болницата, през което време ще пие аспирин 80 мг на ден заедно с храната.
Какво да ви кажа, майки, най-лошото нещо е да ти е болно детето, затова се моля за здравето на вашите дечица, както и на моето малко момиченце, нека господ да ни помага и да ни дава сили.

# 50
  • Мнения: 88
Здравейте! Искам да ви попитам въз основа на какви изследвания се поставя тази диагноза. Къде са най-добрите специалисти? Единствено в трета градска ли. Синът ми за две години кара уж пета скарлатина и ние със съпруга ми започнахме да се съмняваме за тази болест, до сега нито едно от децата с които е бил в контакт не се е заразило. Живеем в не много голям провинциален град и като казахме на няколко лекаря за притесненията ни направо ни се изсмяха. До сега никога гърления секрет не е бил положителен, но съм склонна да се съглася тъй като винаги са му го вземали когато вече е приемал АБ. Ще бъда много благодарна ако някой ме насочи къде да отида и какви изследвания да направя.

# 51
  • Мнения: 186
Лъки 77, а температурата висока ли ви е и продължителна ли е? Защото това е един от симптомите - упорита и много висока Т., която почти не се влияе от медикаменти. Напукани устни, конюктивит, белене на крайници, високи тромбоцити, подути лимфни възли, червени петна, шум на сърцето .... мисля, че имаше още нещо като симптом. Според един от педиатрите - трябва да има поне 5 от тях, за да се постави диагноза Кавазаки. При нас отсъстваше само подуването на лимфните възли.
Вижте тромбоцитите в кръвта (виждат се при обикновена пълна кръвна картина)- при Кавазаки са високи. Важно е и да ви прегледа кардиолог - да се направи ЕХОграфия, а не кардиограма - т.е. да се види сърцето и кръвоносните съдове на монитор. Кавазаки е васкулитна болест - поразява кръвоносните съдове и при по-тежките форми се появяват аневризми. За щастие, според педиатрите, при които ние бяхме и имат наблюдения върху тази болест, тя се развива по-леко в Европеидната раса - т.е. при нас, и доста по-тежко при азиатците.
Не бързай да поставяш диагноза и да се шашкаш. Тук във форума всички даваме съвети или споделяме лични преживявания и така се плашат много хора. Важно е да отсяваме и да действаме трезво. Просто отидете при вашия педиатър и постави ребром въпроса и поискайте пълна кръвна картина.  За кардиолога ви трябва специално направление № 3А, за да ви видят на ехо. Успех и дано не е Кавазаки! Има още редица по-леки болести с червени петна.

# 52
  • Мнения: 88
Здравей, Lulova! Успях да се уговоря с д-р Велковски за 13.10 да ни приеме. иначе относно симптомите имаме висока температура вече пети ден, която до вчера се повлияваше за около 2 часа и пак се покачваше, все около 40 градуса. Лимфните му възли са подути доста. Иначе днес направихме и пълна кръвна картина и урина и изследванията са идеални. Изключиха поне инфекциозна мононуклеоза, имаме си и бонус конюнктивит и напукани устни .....
Благодаря ти все пак. Надявам се на 13-ти да си отдъхна.

# 53
privet na vsichki maiki
tozi mesec na 1.11.2009 moiata dashterichka zapochna s visoka temperatyra na vtoria den zapochnaxa obrivi pokrii se i liceto ot obriv neznaexme kakvo e
Na tretia den doktora po kravnata kartina zapodozria neshto no izchakvaxa da badat sigyrni sas tochnost tai kato dashteria mi ne beshe sas vsichki palni simptomi
nie jivem v ispania i taka govoria za ispanskite lekari kogato ystanovixa che e kavazaki zapochnaxa vednaga s glamaglobolin 3banki i visoka doza aspirin samo glamaglobolina stryva 1500evro no tyk ne go spestiavat kato v bg
tova e lechenie koeto darjavata otpyska spodeliam tova tai kato cheta mnogo ot foryma che ne sa iskali lekari v bg da biat glamaglobolina a tova e nai vajnoto za tozi sindrom i za sarceto
sega prodaljavame s pregledi exografi na sarceto i kravna kartina
dano vsichki deca s tova zaboliavane se opraviat barzo jelaia go ot sarce

# 54
  • Мнения: 1 380
Здравейте,
и ние прекарахме това заболяване.
Хванаха го на 5-тият ден висока Т.Съвсем в началото.Всичко започна с подуване на лимфен възел от дясно на вратлето.До вечерта вече беше вдигна Т. На 3-тия ден започнаха да избиват пъпки, а на 4-тия вече цялото тяло се покри с ужасни петна.
Имаше и фасиалис(подуване на лицето).На 5-тия ден получи реактивен артрит. Тогава стана и диагностицирането и лечението.
Биха на детето "Имуноглобулин" и пи високи дози аспирин.
Бяхме и на преглед при д-р Велковски от 3-та градска б-ца.
Той каза, че има леко възпаление на някакъв съд, но нещата били в норма и обратими. Praynig
Януари сме пак на контролен преглед.
Сега ни е 13 ден след вливането  на Имуноглобулин-а, но се питам и другите ли деца са станали по-раздразнителни от обикновено и изпадат ли в нервни кризи?
Сега сме в под остър период и доколкото прочетох, излизането от кризата трае 1-3 месеца.....
Боли я коремчето, според лекарите от нерви, а не от аспирина.
Не знам възможно ли е?

Последна редакция: вт, 22 дек 2009, 08:31 от sladkish4e

# 55
  • Мнения: 4
Здравейте, искам и аз да се включа в  темата за кавазаки, защото ние  го караме в момента. Лошото  при нас е, че бяхме при д-р Велковски и той ни откри изменения в лявата аневризма с 4,9мм, което много ме притесни. Лекуващата ни до последно ни успокояваше, че при нас до това няма да се стигне, защото ние караме"много леко кавазаки" и ние някак го бяхме приели, а д-р Велковски ни каза, че това неможе да не са го видели (ние се лекувахме в болницата по детска педиатрия - София). Сега направо съм смазана. Иначе пием 3*250мм аспирин, корвитол 2 пъти и ренитидин за коремчето. Моля ви кажете дали това наистина може да се прибере и до какво може да доведе, ако не се прибере. Ако има майки с неприбрана аневризма моля да ми споделят как са техните деца(ние сме на 2г и 7м), имат ли някакви затруднения и т.н.
Благодаря ви предварително!!!


# 56
  • Мнения: 1 380
gerygery моето детенце е почти на вашата възраст, но се разболя по-малка.
Не е била с аневризма, но януари, когато последно бяхме при Велковски, каза, че все още има от ляво възпаление но е под 2мм.
Четох за други деца, дето са имали аневризми и след продължителен прием на аспирин и са се оправили. Peace
ИМА НАДЕЖДА!!!
Късмет мила.
Ако искаш пиши на Л.С.
Аз само да кажа, че на нас пък ни откриха алергия към аспирина и очичките и вътрешната страна на ръцете се подуват.
Сега приемаме и хомеопатични препарати.

# 57
  • Мнения: 1 380
Гледам, че никой не е писал, дали децата са оздравели.
Ето аз ще кажа, че на 01.04 бяхме пак при д-р Велковски и възпалението на лявата камера на сърцето го няма вече.
Детето е напълно излекувано!!!
Спираме аспирина. Party
Контрола, чак април 2011г.
Късмет на всички болни дечица!!!

# 58
  • Мнения: 186
Сладкишче, поздравления! Да ти е жива и здрава принцесата!
И моят Хари го болеше стомаха, но категорично от аспирина, защото не го вкараха в болница и не му вливаха нищо.
Лошото е, че реактивния артрит все се обажда лекичко, когато се заиграе повече и ми е много мъчно, но казват, че около 7-8 годишна възраст ще отшуми.

# 59
  • Мнения: 1 380
Сладкишче, поздравления! Да ти е жива и здрава принцесата!
И моят Хари го болеше стомаха, но категорично от аспирина, защото не го вкараха в болница и не му вливаха нищо.
Лошото е, че реактивния артрит все се обажда лекичко, когато се заиграе повече и ми е много мъчно, но казват, че около 7-8 годишна възраст ще отшуми.
Благодаря!!!
Искаш да кажеш, че сте лекували Кавазаки в домашни условия??? Thinking
Мен така ме бяха  наплашили, че ако не е болница ще оплескаме нещата, че бях на ръба на нервна криза, при положение, че бях и бременна в 6-ти месец....
При Кал няма остатъчни болежки от артрит, сега и стомаха не я боли.Дано така да продължава...
Lulova желая ти много късмет и Хари да не го боли нищо повече!!!

п.с Гледам детенцето ти е русо и светлооко, моето също, а уж болестта засягала цветнокожи!!! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт