Синдром на Кавазаки

  • 48 145
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Burgas
  • Мнения: 12
За повече инфо ICQ 390055312

# 16
  • Мнения: 686
bibadi,благодаря,че писа.Явно е много рядко заболяването.
Засега и мойто момиче е добре,като изключим това че често боледува, все я лепва някой вирус.Вие от къде сте и къде ви лекуваха и с какво?Ходители още на прегледи?Аз се чудя до кога трябва да ходим на профилактични прегледи.Моля се всичко да е минало и занапред да няма никакви проблеми.
Успех и на вас.

# 17
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Пожелавам много здраве на всички дечица и кураж на майчиците !!!! А каква е причината за заболяването? Може ли да се предпазят децата преди да е стигнало до тук ? Вирус,бактерии,или нещо генно е ?

# 18
  • Мнения: 686
Не се знае каква е точно причината.Има няколко предположения,но нищо със сигурност.Най-вече се предполага ,че е нещо свързано с имунната система.Не е заразно.
Благодаря ви за пожеланията.

# 19
# 20
  • Burgas
  • Мнения: 12
Лекуваха ни с имуновенин

# 21
  • Мнения: 3 360
Vqqra,bibabi ,marytodorova ! Да са ви живи и здрави дечицата и никога да не изживявате повече това! Praynig

# 22
  • Мнения: 10
Здравейте мами,
и моята дъщеричка се разболя от тази гадна болест, но за щастие вече е по-добре. При нас симптомите бяха доста неспечифични, например нямаше обрив. Изживяхме голям кошмар, но слава богу вече мина, това което е най-важно да запомните е да заведете детето в детската педиятрия до центъра по хигиена, там е единственото в България отделение специализирано за лечение на това заболяване и лекарите са голями специалисти, ако се окаже че не е това те са достатъчно интелигентни и ще ви пратят в друга болница. Най- лошото е че отделението беше пълно с деца които са лекувани в инфекциозна болница за скарлатина и така нататък и времето което са загубили там може да се окаже решаващо при аневризмите на сърцето. Така че ви съветвам, когато има нещо което ви съмнява първо отивайте там. Друго много важно нещо е да не се отказвате в никакъв случай от гамаглоболина, защото прекъсва инфекцията и намалява драстично риска от увреждане на сърцето, проблема е че е много скъп и болницата не може да си го позволи, ще трябва да си го платите сами, дозата е 2гр. на кг от теглото на детето, при нас за 15кг. излезе 2900 лв., като взехме от вносния който е малко по-скъп, но много по-пречистен и без странични ефекти. Пожелавам ви най-искрено никога да не ви се налага да се вслушвате в съвета ми, тъй като няма нищо по-лошо от това да ти е толкова болно детето. Ако някой иска повече информация може да ми пише на   e-mail - nazope@gmail.com

Поздравявам ви: мама Надя

# 23
Здравейте, докато се рових в нета за болестта на Кавазаки открих едно много пълно, а може би и най-пълното обяснение на български в интернет пространството, ЕТО ТУК може да прочетете какви са симптомите на болестта, как протича, как се лекува и какви последствия би могло да има, дано съм бил полезен.

# 24
Заболяхме през лятото на 1999 година. казаха че сме 4-ти случай регистриран в Б-я

Imunna nedostatychnost  ,tyi kato deteto Vi e bilo lekuvano s antibiotici i to dylag period za koeto moga da vi garantiram ,che probiotichnata sreda mu e narushena .Imeno poradi tozi fakt to e s chesti i povtariashti se infekcii kato dobavim simtomimite na bolesta sa:

Silno zacherviavane na ochite
Zacherviavania na stomacha,grydniat kosh i genetaliite
cherveni napukani ustni
nadebelen ezik pokrit s bial sekret
zacherveno drazneshto gyrlo
Zacherveni dlani i stypala

Po vreme na vtorata faza ot vtorata sedmica  na zaboliavaneto kogata i temperaturata se pokachva kojata na krakata i dlanite zapochva da se beliat.Moje da pokaje simptomi kato muskulno-skeletni bolki,diaria,povryshtane ili bolki v korema.Deca zasegnati ot tozi sindrom sa predimno pod 5 godishna vyzrast. Temperaturata se podyrja v period ot 5 dena

Lekuva se s gamma globulin (chisti antitela), a asperina se predpisva za da se namali riska ot syrdechno-sydov problem ,no se lekuva i holistichno s Gama globulini



Kavazaki syndrom se proiaviava epidermalno,uralno i afectira limfnite vyzli

# 25
  • Мнения: 686
 На какво попаднах:
http://izvesten.com/content/view/212/1/
Тези хора имат ли си напредстава какви ги пишат и колко майки ще уплашат.
Не съм чела някъде синдрома на Кавазаки да е свързан с припадъци.
Някой може ли да ми даде разумно обяснение на това?

# 26
  • Мнения: 1 710
Ще променя малко заглавието на темата - дано това не ви притесни, ако има проблем - пишете ми.

# 27
  • Мнения: 686
Ще променя малко заглавието на темата - дано това не ви притесни, ако има проблем - пишете ми.
За което благодаря.
Темата  е отдавна и ще е добре да се промени заглавието.

# 28
  • Мнения: 186
Здравейте! От днес и моето съкровище Хари е с тази диагноза.  Cry  Cry  Cry През следващите дни ни предстоят кардиологични прегледи. За съжаление при нас забавянето е с повече от 21 дни ....
Благодаря ви за тази тема! Помогнахте ми изключително много! Ще се включа пак да докладвам.

Кратка история до момента:
- 6.03.2009 - хрема и температура.
- 9.03.2009 - диагноза остър бронхит + АБ Клацид за 7 дни.
- Очевидно нещо е било сбъркано, защото на 31.03.2009 започва температура 39 - 39,5. Предписаха ни Изопринозин и Вит. С
Температурата си продължаваше. От време на време се сваля с Нурофен/Панадол/Хексалгин за 1-2 часа и пак се качва или пък въобще не се повлиява и се налагаха ледени чаршафи. В гениталиите и по трупа избиваха червени петна, които изчезваха за по-малко от час. Езикът - тъмно червен с бели петна.
- 2.04.2009 - двустранен много остър конюктивит с гной.
- 3.04.2009 - свръх отпадналост, диагноза - скарлатина + АБ Аугментин. Понеже беше събота ми беше обяснено, че няма време за гърлен секрет и други изследвания, а и вече е 5 ден с висока Т, така че по-добре направо да се почва АБ.
- 7.04.2009 - температурата е все още 39 - 39,5, но започва да се качва по-рядко след лекарствата; детето ми беше зле този ден и отидох при друг педиатър. Той пусна сериозно количество кръвни изследвания. Силно напукани устни, които се цепят в ъглите. Няма подути лимфни възли, гърлото е само леко зачервено, но преглъща много звучно и често си прочиства гърлото с ръмжене.
- 8.04.2009 - кошмарни резултати - СУЕ 59, при норма 15, С-реактивен протеин 55, при норма 5, повишени левкоцити, понижен хемоглобин..... и почти всичко останало извън норми в някакви по-ниски стойности. Каза ни, че след като AST е под 200, това значи че не е скарлатина, но е някаква много остра бактериална инфекция. На въпросите ми какво е, откъде е, .... т.н. каза, че не може след толкова време и без да е проследил от началото да каже. Вечерта сина ми започна да куца с дясното краче.
- 9.04.2009 - преглед при нашата педиатърка - няма зачервявания и подувания на ставите, всички са еднакви по размер, гъвкави са .... Реши, че детето ходи така от умора, дори каза, че не вижда куцане и може би ходи патраво от неудобни обувки. Даде направление за ревматолог, което да използваме само ако се влоши. На хилядите ми въпроси дали да не ходим в болница, каква е бактерията, отговаряше, че може да гадае и да ме плаши, но за сега не вижда причина да го прави. Обаче явно размисли и се обади около 1 час по-късно - трябвало още на другия ден да отидем. Препоръча ни Лисички - педиатър - ревматолог. Не знаеше къде работи и го издири след няколко минути.
- 10.04.2009 - 7-ми ден антибиотик. Д-р Лисички постави диагноза реактивен артрит и предписа Волтарен 25, 3 х 1/2 таблетка. Откри и шум на сърцето. Температурата вече изчезна.
- 12.04.2009 - кихане, носа потече. Без никаква Т.
- 13.04.2009 - нова температура - 38. Педиатърката ми се накара, че съм си позволила да го изведа за първи път, че и дори да общува с хора. Изнежения организъм и нисък имунитет е приел някакъв вирус. Естествено ми се прииска да умра от чувство за вина .... Температурата не се повтори, но хремата остана.
- 14.04.2009 - взехме нови кръвни изследвания в нашето ДКЦ и те щяха да са готови на другия ден. Педиатърката ни препоръча да отидем пак при Лисички. Той го прегледа и каза, че вижда подобрения, но да му занесем изследванията, когато са готови.
- 15.04.2009 - резултатите: някои стойности се бяха подобрили много леко, не все още далеч от нормата, други се бяха влошили. Лисички назначи нов преглед на 21.04.2009 и каза, че можем да говорим и за болница. Аз бях "За" с 2 ръце.
- 17.04.2009 - нови кръвни изследвания в Цибалаб, защото педиатърката се притесняваше, че лабораторията в нашето ДКЦ не е много редовна.  СУЕ - намаляло на 35, С- реактивен протеин - намаляло на 21. Педиатърката каза да се поотпусна малко, защото явно болестта отшумява.
- 18.04.2009 - нови петна по езика.
- 19.04.2009 - установих, че пръстите на краката се белят страхотно - сякаш цялата кожа е решила да се отлепи наведнъж цялата и то в дебел слой. На ръцете - нищо.
- 21.04.2009 - Тромбоцитите се увеличаваха във всяко отделно кръвно изследване. Според педиатърката ни - било от това, че много му стискат пръстчето като му взимат кръв, но за всеки случай "след време ще видим и това". Лисички постави диагноза - синдром на Кавазаки. Забелязах в кабинета, че 3 от пръстчетата на ръцете също започват да се белят. 

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 23:41 от Lulova

# 29
  • Мнения: 686
 Съжелявам,че се е наложило да се сблъскате с това.
 Но от 6.03 до сега Кавазакито трябва да е преминало.Темп. и другите характерни симптоми за болеста са в парвите 10дни.После остава беленето ва пръсчетата .И трябва да се наблюдава сърцето,да няма усложнения.Три месеца след това се пие асперин,за да се предпази сърцено.
 Ако има болки в крачетата и отказва да ходи,това е артрит,който е временен и ще отшуми.
 Моя съвет е да заведете детето поне при двама детски кордиолога да прегледат сърцето,като се има в предвид,че не са взети навременни средства за предпадването му.Препоръчвам ви доцент Томова.
 И,също е много важно да се наблюдават стойностите на тромбоцитите.Вече би трябвало да са се нормализирали.
 Успех.И дано да нямате никакви усложнения.

Общи условия

Активация на акаунт