От кога до кога се смята за колко време съм родила?

  • 2 476
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 255
Цитат на: Valeria
Аз контракции нямах, или поне не ги усещах, защото цикъла ми преди да родя беше адски болезнен и тези болки от контракциите ми се сториха като пощипване.
Водите изтекоха в 7ч. вечерта, а раждането започна в 7ч. сутринта. Лекарите ми казваха ето сега имаш контракция, аз обаче им казвах в грешка сте искам да стана да пия вода, ама не дават Wink
Усетих раждането чак когато ми започнаха напъните и по-точно когато имах напъни, а не ми даваха да се напъвам Close
В 9.05ч. се пръкна госпожицата с цялото си великолепие.
И май аз си смятам раждането от 7.30 до 9.05.
Обаче незнам дали е така Rolling Eyes

Чета и все едно аз съм го писала, е само часовете са различни.Ама абсолютно така - изтекаха ми водите и не ме боля чак до напъните.

# 31
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Валерия , Кари ставаме три. До момента на напъните не усеща почти никаква болка. В 21ч. на 03.05.04г. ми се плиснаха водите, и бях вече с 5см разкритие в 02ч на 04.05.04г. родих с три напъна и без разкъсвания. Аз го броя от плисването на водите

# 32
  • Мнения: 307
Хм....не ми се струва 4е е от първата контракция, защото може и цяла седмица да си ходиш с контракциите преди да родиш.  В болницата ми казаха, 4е като полу4иш пълното разкритие от 10 см (ве4е ти е изтекла водата) запо4ва раждането, със самото напъване тоест запо4ва раждането.  ПОне със епидурел когато е е така....аз от контракциите нищо не по4увствах слава богу, само си ги гледах на монитора и като видиа 4е идва....и напъвам .....така ме инструктираше акушерката ми:))4е и бебето не беше никак малко....да живее напредналата медицина:)!!

# 33
Както може би знаеш раждането се състои от фази> първата е с контракциите и разширяването на шийката, втората напъните и третата плацентата...следователно раждането е от началото на първата фаза, но обикновено жените разговорно го водят от момента, в който е започнало да им е дискомфортно.
Лекарите имат така нареченото декларирано раждане, т.е когато има 4-5 см разширение или е изтекла околоплодната течност...

# 34
  • Мнения: 6 206
Аз броя откакто видях зор - към 14 часа докато родих 18:35. Четири часа и половина, мога да повторя скоро смятам. Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз имах леко болезнени контракции 2 дни преди да родя. Ходих 2 пъти до болницата и ме връщаха. Първата по-силна контракция получих през нощта в 00:30. Просто нямаше как да я сбъркам, беше съвсем различна. Постъпих в болницата в 5:00 лятно часово време, баш тогава смениха времето  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green . Родих в 11:18. Лично аз броя, че съм родила за 10 часа  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 772
водите ми изтекоха (или по-точно започнаха да изтичат, че то спиране нямаше) към 16:30, а бебо се появи в 03:30 сутринта и аз като цяло броя тези 11 часа, пък после започвам да обяснявам - в 17:30 бях в болницата, 2 см разкритие, без контракции, но те започнаха скоро - към 18:30 - 19 и т.н... Всъщност бях с планирана епидурална упойка, която ми я поставиха към 2 ч, така че мога да броя и оттогава, но пък я поставиха по-късно от обичайното, защото конкракциите ми не излизаха при слушането на тоновете, а бяха болезнени от около 23 ч. горе-долу, та и аз не зная коя фаза колко точно продължи...

# 37
  • Мнения: 433
Моите контракции започнаха в нощта след земетресението. Родих на другия ден в 17ч. със секцио. Броя от първата контракция.

# 38
  • Мнения: 516
В 1.30h през ноща ми изтекоха водите,след което близо 4ас несъм по4уствала никаква контракция.Имах време да се изкъпя и да се посмея с мъжът ми,заради хавлията м/у краката ми-то нямаше спиране на тези води-намокрих целият апартамент Embarassed
Отидохме в болницата,в 3h ме  вклю4иха да следят тоновете на бебето и в 7.41h родих Laughing
Смятам,4е раждането ми е продължило в този интервал м/у 3-7.41h...тоест близо 5 4аса.

# 39
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Контракциите ми започнаха в 7 сутринта на 23 и родих в 3.20 през нощта вече 24. Болеше ме доста през цялото време и от самото начало контракциите си ми бяха на 6 минути, та аз си броя около 20 часа раждане, като големия зор беше до 5 см които получих чак в 12 вечерта, след това бях с упойка която не ме хвана много много, ама това е друга тема...

Общи условия

Активация на акаунт