Даренията на инвалид...................

  • 1 017
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
следва ли да бъдат декларирани от инвалида някъде и имали някакви последствия за него

# 1
  • Мнения: 175
Не,не трябва да бъдат декларирани,ако са до 10000лв.За какви последствия питаш?

# 2
  • Мнения: 261
Има ли вероятност да го лишат от социални плащания и от облагане с данък?

# 3
  • Мнения: 1 558
Има, защото може да надвиши критерия за доходи.

# 4
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Не  Naughty
В данъчната декларация пишеш дарение за закупуване на лекарства и лечение и няма никаква вероятност да го лишат от социални плащания  Hug

# 5
  • Мнения: 288
Може ли да ми обясните кой може да прави дарение - физическо или юридическо лице? И каква е отстъпката за него от дължимия данък?
Благодаря.

# 6
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Аз съм правила дарение - физическо лице съм и всичко зависи от стойността на дарението.
Миналата година направих дарение от 600 лв. и ми опростиха данъци за около 120 лева.
Ако те интересува подробно мога да видя точните суми и самото попълване на декларацията.
Изисква се да отидеш в данъчното и да подадеш:
1. Вярно попълнена декларация.
2. Копие от решението за ТЕЛК на инвалид - първа, втора или трета група
3. Декларация, подписана от теб и инвалида, че сте съгласни с направеното дарение.
И отиваш само ти да го подадеш - него не го водиш  Hug

# 7
  • Мнения: 181
Здравейте,
запитах в друга тема, не съм видяла тази, за което се извинявам - има ли установен формат на декларацията или е свободен текст? И не са необходими каквито и да било други документи, заверени в НАП до края на 2006?
Благодаря!

# 8
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
.. да използвам темата в същия дух ...
А някой правил ли е дарения на социално слаб?
Доказва ли се с някакъв документ този факт или просто дарението е насочено към него ???

# 9
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Дарението се доказва д подписаната декларация от двете страни - ти, че му даваш, а той, че приема  Peace

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
това го знам Wink
въпросът ми е с какво се доказва, че този човек е социално слаб
колкото и инфо да изчетох - нищо не намерих

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 21:09 от Ян Бибиян

# 11
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
С бележка за доходите - той ще е безрботен и ще вземе такава от социални грижи или от Дирекция Бюро по труда, трябва да няма къща на негово име и мисля че това беше само  Confused

# 12
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
никъде няма изискване да е безработен, нито пък да е регистриран в социални грижи или да отговаря на изискванията за отпускане на социлана помощ - това е проблемът ...
освен това може и да е просто пенсионер Wink
ако има някоя мама от НАП да каже ....  Embarassed

# 13
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Договор за дарение
на основание чл.225 от ЗЗД

Днес, ......., в град ......., между:
....................................................ЕГН.........., л.к.№......, изд.на........от...........
от една страна наричан по-нататък ДАРИТЕЛ
И
....................................................ЕГН.........., л.к.№......, изд.на........от...........
наричан/а по-долу за краткост НАДАРЕн, инвалид по смисъла на чл. 28, ал.1 от ЗОДФЛ се сключи настоящият договор за следното:
1.ДАРИТЕЛЯ дава сумата от........левана НАДАРЕНИЯ.
2.НАДАРЕНИЯ приема с благодарност сумата, посочена в т.1 от настоящия договор от ДАРИТЕЛЯ.
3.Всички спорове по договора ще се решават между страните чрез преговори и допълнителни  писмени споразумения в тяхна полза , а при непостигане на съгласие по законов ред от компетентния съд.
4.За неуредените в настоящия договор въпроси се прилагат общите разпоредби на гражданското законодателство в Р България.

Този договор се състави и подписа в два еднообразни екземпляра, по един за всяка от страните.

ДАРИТЕЛ................................                                                         НАДАРЕн..........................
Дата                                                                                                Дата
ГРАД.................                                                                               ГРАД................

# 14
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Това е договора за дарение, сега ще напиша и разписката, с която се доказва, че дарението е получено  Hug
До седмица очаквам отговор от местното данъчно дали от тази година искат документ от банката, че е преведен банков превод по сметката на лицето с увреждания  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт