Смятате ли, че цената и марката са равни на по-високо качество?

  • 3 346
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
По-скоро не...живеем в България все пак и се съмнявам че марковото наистина е марково...но със сигурност има и изключения Peace

# 16
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
ако не е менте определено марките държат на качеството дори и да е произведено в Китай или Индия.
конфекцията, дори и известна марка вече се произвежда навсякъде.
бутиковите неща на известни дизайнери не могат да се сравняват с тях. и за това една дреха на Версаче е хиляди долари. Wink

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 За доста български марки мога да кажа, че си заслужават парите - преборили са се за име и сега им се изплаща по един или друг начин.
За чуждите нищо не мога да кажа, защото не купувам такива.
Става дума за дрехи. За техника не се решавам да давам определения. За машини за производството не ви интересува, иначе бих се изказала Wink

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 14:23 от ДЕ ВАня

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Добре, а в случаите, когато цената е фантастична само, защото е прикрепена към маркова стока? Примерно - гледаш, гледаш, и отникъде не ти излиза сметката как въпросното нещо може да струва ТОЛКОВА много?
Да, например съм разглеждала бельо (прашки) за близо 200 лв.  #CrazyС колкото и пари да разполагам мисля, че никога няма да си ги купя. Не ми е понятно как 3 парченца плат ще струват толкова.
Но пък има маркови някои неща, които колкото и да са скъпи, бих се навила да ги имам. Сещам се ракета за тенис на корт.  

# 19
  • Мнения: 14 489
За доста български марки мога да кажа, че си заслужават парите - преборили са се за име и сега им се изплаща по един или друг начин.
За чуждите нищо не мога да кажа, защото не купувам такива.

интересно ми е кои са тия български? би ли споделила, защото аз от нищо българско не съм доволна.

# 20
  • Мнения: 27 524
Обикновено да. Не е задължително, много често има евтини стоки, които са с прекрасно качество и обратното. Но това са по-скоро изключения. Не робувам на марки и цени, но ако мога, предпочитам да изчакам с покупката и да е нещо хубаво. Но разграничавам добре качество и снобизъм  Wink
Българските обукви са страхотни, някои дрехи също. В H&M тук понякога си купувам дрехи и са произведени в България  Simple Smile

# 21
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дика, Флавия, Фадо ми идват на ум. Диел също.

# 22
  • Мнения: 3 091
Много моля да ме извините, но за нищо, купено от тук не мога д асъм сигурна, че е марково, оригинално... Пълно е с ментета. Ако се пазаруват маркови стоки от Европа - да, гаранция е за високо качество. И на всичкото отгоре там цените са дори по-ниски newsm78

# 23
  • Мнения: 7 110
В България има ли изобщо нещо наистина марково?Всичко е правено в Китай или в България.И аз обичам да си купувам по нещичко от така нар. маркови,ама като си ида у дома,всичко е правено в Китай.В чужбина е различно,там съм влизала в маркави Гучи,Булгари,Ескада,в други като Диор и Валентино не посмях да вляза...И техниката вече е менте
Псулютно и аз мисля така.

Даже навремето тук имаше и тема откъде мога да си поръчам маркови етикети  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 293
не за всичко, не за всичко.. За дрехи - ако си ушия джиджана рокла, тя нито ще ми е по-скъпа от марковата, нито по-малко качествена (не си шия сама).

Иначе.. и аз мисля, че евтиното излиза скъпо, но аджеба, защо да купувам пералня Миеле, там за кви кинти бяха, щяла да ми е доживот, ха, през живота си да си купя макс 2-3 перални за половината от цената й, все ще се опера и с тях Laughing

А сега точно.. гласувах, че не пазарувам, Бу, питай ме за части за колата само  Crazy


Обувки, обувки. Тук няма компромис. А най- ме е било яд, че няма обущари, които да ти изработват модели по поръчка..

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
За това говоря, Ламелита.
Предпочитам да платя 70лв. за една блузка на Дика, за която съм сигурна, че е направена както трябва, отколкото 170 за носеща нечий етикет, за който не съм убедена, че е истински.

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

интересно ми е кои са тия български? би ли споделила, защото аз от нищо българско не съм доволна.
Не съм ДЕ ВАня, но веднага се сещам за българско вино, кисело мляко, детски дрешки и обувки.

# 27
  • Мнения: 4 555
Не. Зависи предимно за каква стока става въпрос, както и какви са ми изискванията към нея.
Определено не правя спонтанни и необмислени покупки.

# 28
  • Мнения: 2 700
Не. Особено пък за цената.
И тук не говоря само за БГ. ДЕ Ваня ме подсети как се калкулират цените при големите фирми за производство на машини например, които произвеждат "марковите" си машини в Тайван, но ...
Цената може да бъде някакъв индикатор, но не и гарант за качество.

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всичко у нас е произведено в Китай  Mr. Green

....така че държа на качеството, но не се доверявам на марката.....

Общи условия

Активация на акаунт