Как да престана да бъда досадната мърморана?

  • 3 142
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 791
На моменти се усещам, в други не, но дори и да се усетя не мога да се спра!!! Embarassed
Все мрънкам за нещо - това трябва да се направи, това не се прави така, това се прави така, недей така, прави иначе ....... Усещам че прекалявам понякога ... Rolling Eyes
Съпругът ми е търпелив човек и си мълчи, но на няколко пъти ми е казвал че съм мърморица, от начало беше доста тактичен и аз си мислех, че просто се закача с мен, но в последствие се осъзнах. Искам да се променя преди да е станало късно - отношенията ни взеха да охладняват все повече и повече - чувствам се далеч от него, а и него от мен. Искам да си станем близки като преди, но явно е че трябва да престана да бъда мърморана - преди не съм била такава. Не  знам защо станах мърморица. Разбирам да съм свободна и да нямам ангажименти, та за това да мъморя, но до преди два месеца ходех на работа (бременна съм), карах курс и заработвах и в къщи на компютъра по нещо,сега продължавам да си работя в къщи на пс-то и чакам бебчо. Ако проблема беше от скоро бих разбрала, а най-вероятно и той, но въпроса е че това нещо е като лавина и продължава поне половин година от преди да забременея. Не мога да се справя!!! А и не знам как!
Помогнете ми, макар да съзнавам, че не е много удачно и подходящо, но се надявам поне на някой друг съвет как да се справя с това мърморене! Може би сега като се роди бебчо ще съм прекалено заета и уморена, и няма да имам време за мърморене! Не знам!

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 16:57 от contesa

# 1
  • Мнения: 1 919
Може би да броиш до 10 преди да се размърмориш за нещо и да премислиш дали си струва мърморенето.
Приеми че за някои неща мъжа ти няма да се промени колкото и да мърмориш и си мисли че няма нищо идеално.
Намери някакво разрешение ако можеш за нещата за които най често ти се случва да мърмориш.

# 2
  • Мнения: 3 447
Може би сега като се роди бебчо ще съм прекалено заета и уморена, и няма да имам време за мърморене! Не знам!
О, тогава ще се размърмориш още повече  Simple Smile Аз се размърморих, след като родих - заради еднообразието, заради затъпяването, заради усещането, че съм "извън живота", заради непрекъснатата работа на мъжа ми и това, че няма кой да ми помага... Предполагам, човек започва да мърмори, когато се чувства изчерпан и неудовлетворен по някаква причина. 

# 3
  • Мнения: 999
все едно описваш мен. и аз мърморя постоянно, за това как играе или как гледа детето, все искам да е така както аз го правя. знам че не съм права и пак продължавам Naughty.

# 4
  • Мнения: 329
Аз също съм така, но не за оправдание мое, но в много случаи съм права и мърморенето не е без основание. Често пъти казвам, че това не ми доставя удоволствие и да не се създават поводи за мърморене, но ефекта е краткотраен и много скоро някой се издънва,както синът ми ме нарича-кусурник. Критична съм и към себе си и може би в това се крие разковничето. Ти също казваш, че поемаш отговорности и едва ли мрънкаш от липса на работа, като някоя глезла, нали? Но раждането задълбочава нещата, аз имам две деца и станах взискателна и по отношение на тях, отглеждането и др.

# 5
  • Мнения: 6 167
контрол.
друго няма.
няма по-досадно нещо от жена, която непрекъснато дудне ( може би по-досаден е само мъж дуднещ).
аз имам такава склонност, но просто мисля. броя до 100.
гледам да не досаждам с битови неща ( чорапите къде са, защо това, защо онова... и тн).
гледам да не съм дребнава.

# 6
  • Мнения: 257
Я виж каква програма съм измислила за себе си, когато съм в подобни настроения:
1. Освен  нещата, които ме дразнят да започна да споменавам и тези, които ми харесват
2. Да наблегна  на вторите
3. Да се радвам и на най-дребните неща, защото те са най-важните и да го споделям с най- 
    близките си
Дано да ти помогне. На мен ми помага дори само като си представям, как го изпълнявам.
Хм, така написано изглежда малко маняшко...
 Peace

# 7
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Първо, както казаха преди мен, освен лошото, спомени и доброто. И второ, винаги търси и забавната страна - все ще има начин да го обърнеш на майтап и да кажеш същото нещо по много по-мек начин. Вкараш ли майтап в разговора нещата винаги са по-добре. Винаги! От начало е трудно, но после нещата тръгват много по-плавно, повярвай   bouquet

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
контрол.
друго няма.
няма по-досадно нещо от жена, която непрекъснато дудне...


 Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 676
И аз съм така! Да не те плаша, но като родиш мърморенето може да се превърне в нещо по-лошо...  Sad поне при мен е така...
Ще следя и аз темата, дано да имаме успех!

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Най-хубавото е, че го осъзнаваш като грешка. Това означава, че ще ти е по-лесно да го промениш. Аз дълго време не се замислях, че това е само в моя вреда, вярвах, че съм права. Напоследък се опитвам да не обръщам внимание на битовизмите. В крайна сметка забелязвам, че има ефект и това ме кара да се старая още повече.

# 11
  • Мнения: 791
Благодаря на всички за съветите!!! Ще се опитам да не обръщам внимание на "чорапите"  Grinning (т.е. на дребните неща) и да обръщам нещата на майтап - макар това да ми се струва много трудно - когато съм настоена критично съм като градоносен облак, може би и заради това съм толкова досадна. А за критичноста - да, критична съм и към себе си и то много. За мен е невъзможно да правиш нещо и да не го правиш както трябва. Всичко трябва да е изрядно и точно - наринципа съм "Като ще е гарга да е рошава". Например нямам нищо напротив ако синът ни си разхвърля играчките из цялата къща, но после ще трябва да ги прибире и то както са си били  Embarassed  Embarassed  Embarassed Сега като се замисля май доста прекалявам и трябва да му поотпусна края малко, да пооспокоя топката. Ще се опитам като ми тръгне някоя критика по езичето да преброя - дали до 10, дали до 100, не знам, до като ми премине мерака за критики.

А относно чорапите - едва ли има мъж който винаги си слага чорапите в кофата за пране   Mr. Green , но аз реших този проблем при нас още в началото на брака ни (е, частично, защото все още от време на време ги засичам някъде по земята) - просто не му вземах чорапите да ги пера, и ги оставях така да се въргалят по земята. Толкова много се дразнех, ама хапех устни и си траех, като остана няколко пъти без нито един изпран чифт чорапи и да го видиш как припка да ги събира  Simple Smile , сега ги захвърля, ама като се поусети и ги събира и ги слага в кофата за пране - иначе знае - или без чорапи или с тези от предния ден  Mr. Green Молко гаднярско, ама то иначе няма оправия! Май така трябва да стискам устни и за другите неща!?
Успех и на мен и на вас в бобрата с мъмренето!!!
Макар, че с двама мъже и трети на път, незнам дали ще мога да ги опитомя без мъмрене, но определено то (мърморенето) няма да ми е от голям плюс.
Чао!!! Ще докладвам - за сега един ден и една сутрин държеики езиче зад зъбки  Laughing

# 12
  • Мнения: 126
При нас  май е обратното и покрай него и аз започнах да мрънкам Rolling Eyes Съпругът ми май започна да замества родителите ми като репликите му са:
-не пий кафе без да си закусвала
-облечи се добре много е студено
-ходи на лекций
-чети за изпит защото...-изключи компютъра,тв и чети
-ето пак планове за кафе и срещи-когато ми звънне някоя приятелка-а той обича да си стои в къщи-не го разбирам newsm78
...и такива неща все едно съм дете-даже ми казва,че се дъжа като дете.
Иначе си ми е много миличък,но понякога прекалява в грижите си за мен Rolling Eyes
Но аз го приемам като загриженост,виж моите мрънканя го дразнят за това ги избягвам до колкото мога.Аз също ще следя темата за съвети Wink

# 13
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

А относно чорапите - едва ли има мъж който винаги си слага чорапите в кофата за пране   Mr. Green

Има, има.
В нас аз съм тази, която размята чорапи нляво- надясно.  Embarassed
По- кофтито е, че не ги виждам- гледам, а не виждам. Е, като ги видя, ги нося в коша за пране, но то не става лесно тази работа. Embarassed

# 14
  • Мнения: 109
  smile3505Мамчета много от рано тренирате за свекърви или може би за тъщи . smile3505

Общи условия

Активация на акаунт