Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 ян. 2007, 20:52 ч.

Моля, дайте съвет за цеденето след кърмене

• 310
  • 7
  •   1
Отговори
Здраветей, мили мами, имам бебче на 3 седмици, така че кърмя от съвсем скоро и не съм спец по въпроса и затова имам нужда от съвет. След всяко кърмене се цедя - и двете гърди. Майка ми ме съветва да не цедя поне гърдата, от която ще кърмя след три часа.  И започна да ми се струва, че на бебчо му е трудно да суче - сякаш, кърмата не тече лесно.

Освен това получавам болки в едната гърда след всяко цедене (да не говорим колко време ми отива в цедене 7 пъти на ден!). Днес ходих на мамолог и той ме посъветва идзобщо да спра да се цедя и да регулирам по този начин отделянето на кърма. От това се плаша, че няма да произвеждам достатъчно кърма за бебчо и че ще стои гладен. Моля, като опитни кърмачки какво ще ме посъветвате?

# 1
Потърси информация в Кърмаческия форум, там има повечко мами с опит. Аз лично изцеждах само в началото след болницата, докато отпуша каналчетата и отнема напрежението в гърдите. След това бебка свърши останалото.  baby_neutral

# 2
Първо !честито бебче да ти е живо и здраво!Аз родих преди 6м. и като теб имах същият проблем-имах много кърма наложи се непрекъснато да се цедя защото гърдите ми ставаха на камък,но това е грешка тъй ката така не може да ти се регулира кърмата.Цеди само тази гърда от която си го кърмила просто ако е останала още да я до цедиш-подходи внимателно при мен не можа да се регулира гърдите ми станаха ужасно твърди и се наложи да спра да го кърмя но на теб желая успех

# 3
Аз мога да кажа какво аз съм правила и продължавам да правя,а това колко е правилно не зная.  Аз по принцип не се изцеждам когато гърдите са ми спокоини,а само когато са ми много напрегнати и не ми е приятно. Детето като сучи само си регулира количеството кърма за следващото кърмене. А по принцип то постепенно си увеличава необходимото количество кърма, а не изведнъш за да се получи изведнъш недостик на кърма. А ако евентуално не му стига кърмата бебчо се слага по-често на гърдата и за няколко дни всичко се коригира. Аз не я кърмя под час, когато тя си иска тогава,но постепенно тя си създаде режим на около 3 часа и половина.

# 4
Честито бебенце и браво, че кърмиш!
Правилно те е посъветвал мамологът. Спри да цедиш и ще си спестиш много време и неприятности.
Ако имаш голямо свръхпроизводство, може да ти е трудно да спреш изведнъж. Тогава го направи плавно или просто цеди само ако имаш проблеми - препълване, бучки, напрежение или болка. И дори тогава не цеди докрай, а само малко, колкото да облекчиш. Ако имаш бучки, не е лошо да загряваш гърдите преди кърмене (с горещ душ или компрес) и леко да ги масажираш, докато бебето суче, по посока към зърното.
Най-важното е обаче да кърмиш толкова често, колкото бебето поиска - ти не споменаваш дали спазвате режим. Майките, които кърмят по режим много често имат проблеми с количеството кърма я в едната, я в другата посока. Ако кърмиш на поискване, включително през нощта, може да си сигурна че няма да ти намалее кърмата, а винаги ще е точно толкова, колкото е нужно. При мен е така вече две години, а и доста други примери ще се включат предполагам.  Simple Smile
И накрая, предполагам, че темата ще ти я преместят в кърмаческия форум, ако имаш още въпроси, питай, ще ти помагаме.

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 21:25 от basilisk

# 5
Аз не се цедя. Така има точно толкова кърма от колкото има нужда бебо. Ако чустваш гърдите си прекалено напрегнати си прави топли компреди и цеди само толкова колкото да се облекчиш, но в никакъв случай до край. На бебо може да му е трудно да суче от препълнени гърди. Може да направиш един топъл компрес преди кърмене и да изцедиш 10 мл. Така ореолата на гърдата ще е по- лесна за засмукване. Това е от мен. Успех! А, и слагай бебо да суче по- често за да ти изпразва той гърдите Simple Smile

# 6
Благодаря за бързите отговори! Кърмя бебока средно през три часа - вкл. и през нощта - 1, максимум 2 пъти. Сега съм по-оптимистична, че нещата ще се наредят както природата го е замислила, а не все да се притестявам, че изцеждам цялото му следващо ядене.  Всъщност, аз цедя, не защщото кърмата ми е много, а защото кърмата не ми идваше, и в болницата ми казаха да цедя, за да стимулирам. Явно съм прекалила!    

# 7
Честито бебенце!
Виждам, че вече си открила отговорите на въпросите си; basilisk чудесно е обяснила. Пожелавам ти дълго да се наслаждаваш на кърменето. Ако имаш други въпроси или някакви проблеми не се колебай да споделиш!
Успех!   bouquet

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт