Толкова ли не става супата със сухар за самостоятелно ядене

  • 1 425
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 428
Мами, още не мога да наглася трите манджи от кухнята кое кога да давам newsm78
Порциите са по 200гр и като добавя сирене и жълтък и стават към 230-240, което е съвсем достатъчно за едно ядене на Маги. Но се чудя супата и десерта кога да давам. Пробвах да давам супата сутрин със сухар, но Маги се мръщи, защото е свикнала със сладка закуска.
Основното ми притесниние е, че все пак към годинка мисля вечер да си хапва някоя по-лека манджа, а сладките леки закуски да останат за сутринта. Така, че ако сега я свикна да замени сладката закуска със супа, а след 3-5м направя обратното, ще е доста тъпо  newsm78 Притеснението ми е, че много се пише из форума, че едва ли не супата е все едно водица и детето не се засища с нея. Та се чудя, ако давам супата със сухар вечер, дали няма да си легне гладно детето  newsm78 Дали да не слагам по половин бурканче зеленчуково пюре  newsm78 или ще стане буламач и половина  newsm78
Ох, да взема да почне да си казва какво иска за ядене, че вече...

Вие какво мислите?

# 1
  • Мнения: 2 019
на мен супата от кухнята ми се струва доста малко и я давам на обед с пурето,а иначе се засища със супа и 2 сухара,но домашно приготвена,а кремчето го давам следобед

# 2
  • София
  • Мнения: 2 160
И аз го имам същия проблем. Отскоро сме на кухня и се чудя как да и давам супата newsm78......Засега съм на този режим:
8ч.- АМ
12-12.30ч- яденето от кухнята (слагам и 1 сухар в него)
14ч- плод
16ч - десерта (кисел, крем)
19ч. - супичката (без сухар)
21ч- АМ (230мл.)
Незнам дали трябва така, но това е положението #Crazy

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
И до сега моята вечеря най- често супа със сухар  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 235
Аз давам също супата със сухар, но в 6 вечерта, след това преди лягане яде кисело мляко или млечна каша.
При нас е така:
като се събуди - попара, юфка, овесени ядки
на обяд пюрето от кухнята + половината десерт
17,30-18 ч супата със сухар + малко плодово пюре
преди лягане кисело мляко
Не смея да й давам супа на последното хранене преди лягане, защото ми се струва че няма да я изкара цяла нощ.

# 5
  • Мнения: 799
Зависи от детето (възраст, апетит)
Моето (1г.) яде по следната схема:
закуска
обяд - основното от детската кухня, хляб (максимум половин филийка, повече не иска), плод или половин буркан плодово пюре (това от скоро)
следобяд - десертът от детската кухня, плод или другата половина от плодовото пюре
вечеря (към 20ч.) - супата от детската кухня, хляб (максимум половин филийка, повече не иска)
преди сън (около 21ч.) - 210 мл вода с 6 лъжички АМ и 5 лъжички каша Слънчо (бисквитена или зърнин) - общо 250 мл.

За момента, дори да не й стига супата, млякото оправя нещата. Не искам да прекалявам с вечерята, защото ще остане съвсем без млечно хранене.

# 6
  • Мнения: 1 668
Веси, според педито половината супа преди основното на обяд, другата половина преди млякото вечер. Аз лично давам Сутрин - грис, попара, каша, кисел с бисквити, на обед - супата със сухари ако е с месо или второто ако то е местно, следобедна закуска крема от кухнята и за вечеря - малко от постното и мляко. Останалото постно в мивката независимо дали е супата или второто - при нас единия ден супата е с месо, на следващия основното.

# 7
  • Мнения: 4 428
При Маги е абсурт да изяде половината супа и после да си хапне и основното или да изяде основното и половината десерт /пък и не искам да я уча на такава порочна практика с тези десерти след ядене/ Просто тя си яде на ядене по 240гр, което е грамажа на основното от кухнята с моите добавки и повече няма място детето  Laughing
Но и аз давам мляко преди лягане, така че днес ще пробвам да дам супата със сухар за вечеря, пък ще видим  Rolling Eyes

# 8
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
veselina_s_p, моят син е на годинка и месец. От доста време на обед яде второто и плод (или и десерта). Следобед яде десрета или друго подобно, ако го е изял на обед и вечерта понякога не иска да изяде цялата супа, дори без сухар. Мляко също не иска да прие преди ядене. Понякога вечер хапва и по няколко хапки от нашата храна. Явно не остава гладен, защото спи непробудно до 8 сутрита, е вярно е, че щом го облека отива на бегом в кухнята, но той си е лакомичък  Wink.

# 9
  • Мнения: 817
Напълно достатъчно и е с една филийка хляб или сухар колкото преценя. Еми тя не може да яде супа, че след това десерт или пък ядене, няма такова стомахче детето. Веднъж с много голям зор я накарах да хапне след супата и десерт, изяде 6-7 лъжички,  цяла вечер беше неспокойна, постоянно се въртеше и пъшкаше. Множко и дойде.

# 10
  • Мнения: 5 000
аз давам супата със сухар, но наобяд, не огладнява по-бързо отколкото с друго ядене Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз я давам вечер към 19:30 и към 22 пием около 140 мл АМ.

# 12
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
аз отскоро започнах да давам супата за вечеря.преди я давах за закуска вместо попара.основното давам на обяд а десерта със някакъв плод към 5часа.сега давам супата към 7.30-8 а преди да заспи й давам 180ам.така определено я засища повече.

# 13
  • Мнения: 46 508
На 9 месеца не даваш ли мляко преди сън  Thinking

Аз давам супа за вечеря, но домашна, гъста, почти като манджа, без сухар. Преди лягане си пие млякото и не е показвала признаци на глад  Peace

# 14
  • Мнения: 4 428
На 9 месеца не даваш ли мляко преди сън  Thinking

Давам  Grinning

Днес за севте дадох супата с 2 сухара към 19.00 и сега си пие и АМ, но не знам дали ще изпие цялата порция, защото ние го пием на две порции през 30 мин  Mr. Green Но май ще остана на този вариант - сладка закуска и солена вечеря  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт