Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хасково

Момичета кажете ми кое е правилното.Вече за втори път ми се случва детски педиатър да казва че кърма повече от 1 час не се държала и трябвала да се хвърли.Струва ми се идиотско след като прочетох следния материал:
Кърмата, която идва след 6 ден от раждането може да бъде съхранявана по един от следните начини:
На стайна температура:
При 15,5 градуса C – за срок от 24 часа
При 18,8 – 22,2 градуса C – за 10 часа
При 26 градуса – за срок от 4 до 6 часа

В хладилник:
При 0 – 4 градуса C – до 8 дни

Във фризер:
В камерата на хладилник:до 2 седмици. В отделна камера на хладилника – 3 - 4 месеца. Във фризер с дълбоко замразяване – 6 – 12 месеца.

На кое да вярвам?Защото аз досега се изцеждам и давам на бебка когато поиска/обикновенно или веднага или след 2-3-4 часа според зависи/тъй като понякога имам в повече отколкото изяжда и остава за другото хранене.Кажете ми вие как правите?Аз ли съм в грешка или тия доктори говорят пълни глупости?
Цитирай

бургас и морето

до колкото ми е известно кърмата се съхранява в хладилник до 24 часа, а ако държиш извън хладилник/независимо на 10,15,или26 градуса/ до 1 час -- все пак това е хранителен продукт ,ако е във фризер /да не те подведа/,но май беше до 2-3месеца
 извинявай,но може и да не съм разбрала,но нали изхвърляш недопитото мляко??
Цитирай

Хасково

Сутрин обикновенно имам повече кърма и изцеждам околко 180-240 мл.Тъй като бебка не яде от мен,цедя се и давам с шише.Та, изпива ми някъде около 120мл./всеки път е различно/и остатъка и го давам на следащото хранене.Тя обикновенно ми яде на 2 часа.В повечето случаи се цедя и давам веднага пресна ,пресна,но и другото правя.Преди лягане също се изцеждам и го давам когато се събуди.т.е.ако се изжедя кум 23.30 ,ще я дам към 2-3 часа защото тогава се събужда и през това време кърмата си я държа на стайна температура защото четох това и го смятам за правилно.Незнам вече греша ли,не греша ли?! newsm78Един казва едно,друг друго.
Цитирай

бургас и морето

кърмата се държи в хладилник на по- ниска темп,за да се предпази от микроорганизми,които при стайна темп. е по вероятно да замърсят млякото,а за остатъка не знаеш ли че се  изхвърля щом веднъж бебо е пил от млякото,
аз също изцеждам кърма и давам от шише,ако изкаш пробвай да  даваш около грамажа който пие по принцип и ако ти търси още да долееш и претоплиш  bouquet
Цитирай

София/ Баня Лука

И аз знам, че кърмата може да стои извън хладилник до 6 часа, макар че никога не съм я оставяла повече от 2, а пък през лятото я слагах веднага в хладилника. В обикновената камера на хладилника съм я държала до 3 месеца, а в тази за дълбоко замръзяване до 6 месеца. Доскоро правих пюретата с кърма, ама свършиха запасите вече.  Smile
Никога не съм имала проблем - повръщане, разстройство, обриви и т.н. Също така и аз понякога съм прибирала недоядената прясно изцедена кърма, но в това, което казва Ана намирам здрав разум- все пак предполагам, че влиза слюнка, а с нея и микроелементи.
Цитирай

Карлово

Аз спазвах следните срокове
на стайна Т - 8 часа
в хладилник - 24 часа
камера при -4 градуса - 3 месеца
фризер при - 18 градуса - 6 месеца
Цитирай

Хасково

Микки ти си като мен значи което малко ме успокоява SmileНо като се замисля и Аня е права
кърмата се държи в хладилник на по- ниска темп,за да се предпази от микроорганизми,които при стайна темп. е по вероятно да замърсят млякото,а за остатъка не знаеш ли че се  изхвърля щом веднъж бебо е пил от млякото,
аз също изцеждам кърма и давам от шише,ако изкаш пробвай да  даваш около грамажа който пие по принцип и ако ти търси още да долееш и претоплиш  bouquet
Но пък момичета не е ли също шишето с вода. newsm78Аз преварявам всеки ден вода и я слагам в шишето и цял ден си пием от там.По тая логика и водата значи е с бактерии.Незнам вече,кое е правилното.А и аз след всяко хранене стерилизирам шишетата.А и да ви кажа чесно не ме притесняват толкоз някоя или друга бакетрия колкото дали е качествена кърмата като седи на стайна температура/18-20 градуса/.
Цитирай

До хладилника, който обичам

Нищо й няма на кърмата на стайна Т - до 8 часа, стига да не е горещо, разбира се.
В хладилник поне 3 дена може да се съхранява (по-навътре от често отваряната врата). Дават срока до 8 дена в хладилник, но ако хладилникът не е много мощен, аз лично не бих държала чак толкова време. В хладилник докато се съхранява, може да се долива към старата кърма нова - само трябва малко да се охлади в хладилника преди да се долее.
Също по този начин (с предварително охлаждане) може да се долива към вече замразена кърма, само трябва долятото количество да не е по-голямо от вече замразеното, за да не го размрази.

Впрочем, ако има доброволец - предоставям материал от 7 страници за превод от английски точно по тази тема Smile
Цитирай

Хасково

Благодарности Бу  bouquet Значи не си храня детето с развалена кърма.То 2-3-4 часа е няма нищо.Олекна ми.По приницп си мислех че трябва да е така наистина защото като гледам кърмата нищо и няма и си е хубава,ама а де,някои педиатри си казват хвърляй/не че им вярвам много/В Хасково специално е трудно да си намериш добър детски педиатър.Хубаво че има такива форуми та можем да обменим информация и да си помогнем взаимно.А за тези 7 страници ще е добре някой ако може да ги преведе,ще бъде полезно за всички ни,защото съм убедена че не само аз съм незапозната какво трябва и какво не.
Цитирай

бургас и морето

svetlena,значи и ти си била права,макар,че аз не им вярвам на тия данни много и си карам по по-сигурния начинна/на възможно по-хладно/ ,за да не му докарам някакво разтройство или неразположение на детенце  bouquet
Цитирай

До хладилника, който обичам

а за остатъка не знаеш ли че се  изхвърля щом веднъж бебо е пил от млякото
Именно заради това е практиката и при пюрета и при мляко (кърма или АМ) да се отсипва в друго шише/купичка малко количество и при нужда - да се добавя още. За да може неизползваното количество да се прибере за следваща употреба без опасения, че ще се развият бактерии и т.н. Smile
Цитирай
az se izsejdam po 3 pati dnevno  po 400g. na ediniq pat i go sahranqvam v hladilnika predi hranene go zatoplqm newsm44 newsm10
Цитирай

София, Младост 4

Бу метни ако искаш тази статия да видя какво мога да направя. После ако нещо ще има редакция  Smile
Цитирай

Добре де... как така влиза слюнка в млякото на беби - малката дупчица на шишето позволява ли, как така ще се връща млякото със слюнка в шишето, плюс това вакуума допуска ли връщане?!?

Дано не звуча тъпо, ама съвсем логично ми се струва да не се връща слюнка... не зная може да бъркам...какво мислите?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.