Наистина се нуждая от success stories на лечение с хомеопатия

  • 23 167
  • 105
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 282
Здравейте,
от тези съм, които вярват, че хомеопатията лекува. Проблема е там, че напоследък само с вярването си оставам. Преди години изчетох доста и се заредих с ентусиазъм, а за първи път отидох при класически хомеопат, когато се наложи да лежа за задържане. Тогава към другите лекарства той добави хомеопатия, с думите: накрая ще ти се роди голямо, здраво бебе. Така и стана, роди се голяма и жилава мома Simple Smile Трудно е да се каже дали без хомеопатия щеше да стане така, но останах с убеждението, че ми е помогнала много.
Иначе сме се лекували (аз и каката) с променлив успех, вирусите рано или късно си минават, но обикновено бавно и трудно. Наложи се да сменим доктора, а в същото време се оказа, че имам сериозни проблеми с щитовидната жлеза, а бебето има атопичен дерматит. Сега сме при нов лекар, започнали сме лечение, засега не забелязвам ефект. Знам, че трябва да мине време, но все повече се обезсърчавам, или се съмнявам в лечението... знам ли, може да не е определено правилно лекарството. И с краткотрайните болежки е същата работа - и аз, и бебето не сме се оправили от последния вирус вече повече от 20 дена. Всякакви мисли ми минават през акъла. Лошото е, че не мога да си позволя дълго отлагане на хормоналналното лечение и срока за постигане на резултати (каквито и да е, само да са в положителна посока) наближава края си.

Така, оплаках се на воля. Сега много ми се иска някой да сподели хубави резултати от хомеопатично лечение. Особено ако е при Кремена Хаджиева във Варна Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 700
Нямам богат опит с хомеопатията, защото да чукам на дърво, рядко боледуваме.
За твое успокоение мога да кажа, че дъщеря ми развиваше в продължение на 3 години алергична кашлица (вероятно свързана с някакви полени, защото се явяваше в края на пролетта), за която кашлица забравихме миналата година, давайки й превантивно Пумон хистамин.
Като превенция съм ползвала хомеопатични препарати и при риск от вирусно заболяване - една Нова година хората, с които се бяхме уговорили да се събираме, не бяха счели за необходимо да ни предупредят, че са адски болни и прекарахме меко казано ужасно сред сополите и киханията им. Бях убедена, че ще ги последваме, но взимайки Инфлуенцинум и Йодум прескочихме трапа.
Ами това е от мен.

# 2
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Цитат
Наложи се да сменим доктора, а в същото време се оказа, че имам сериозни проблеми с щитовидната жлеза, а бебето има атопичен дерматит. Сега сме при нов лекар, започнали сме лечение, засега не забелязвам ефект. Знам, че трябва да мине време, но все повече се обезсърчавам, или се съмнявам в лечението... знам ли, може да не е определено правилно лекарството.


Мога да ти препоръчам моя добър приятел от Варна и истински Класически Хомеопат:
                         Д-р Иван Джеджев, Класически Хомеопат,
                       тел: 052/ 690145  и мобил: 0887 766982 

                                                                    - Поздравете го от Александър Hug

# 3
  • Мнения: 2 282
Благодаря и на двама ви. Но за жалост никой не отговаря по същество на въпроса ми... (ще взема да преименувам темата:)
Алекс, наистина не смятам да сменям лекарите си като носни кърпички, избрала съм моята след доста разпитване, но ти благодаря, ще го имам предвид.

# 4
  • Мнения: 417
Аз лекувам децата си /на 6 и 5 години/ с хомеопатия от повече от година. За този период не са пили никакви други лекарства, освен тези от хомеопата. Не давам витамини, имунуностимулатори. Смятам, че се справихме с два вида "коки", дузина вирусни заболявания, конюктивит, бронхит и децата се чувстват добре. Посещават детска градина.  Аз също се лекувам така от сериозно заболяване на щитовидната жлеза и имам подобрение.

# 5
  • Мнения: 175
И при кой хомеопат се лекувате ще споделиш ли???? #Crazy

# 6
  • Мнения: 31
Привет!
С хомеопатия лекувам голямата си дъщеря (на 3.5 год) от 2 години, а малката ( на 8.5 мес.) от раждането.Много съм доволна.От септември месец имам много неприятен кожен проблем с ръцете.Бяха целите червени, подути, почти нищо не можех да правя с тях.Пак заложих на хомеопатията.В момента са доста по-добре, но кожните проблеми са много упорити и трябва голямо търпение.Аз обаче имам вяра и се запънах като магаре на мост, въпреки че много хора ме убеждаваха да се лекувам по традиционния начин.Трябва да се въоръжиш с търпение и да имаш пълно доверие на доктора.Задължително обаче търси класически хомеопат.
Конкретно на въпроса ти - не съм се оправила напълно, но дали традиционната медицина би ми помогнала повече...
Желая ти успех!

# 7
  • Мнения: 2 282
Благодаря ви!
Да споделя - засега съм много доволна от резултатите. За 1 месец сме докарали с поне 25% по-добри резултати. Демек при норма на TSH до 5, миналия месец моя беше 20, а сега е 15. За мен това е страхотен резултат, много ми е интересно със стандартно лечение за колко време щях да го постигна...

# 8
  • Мнения: 1 529
Eгати ефекта!!Взех и аз да се замислям да си лекувам яйчниците с хомеопатия....

# 9
  • Мнения: 98
момичета излагате  се..............
мислите си че никои не чете тука
да не ви е ...............стенвестник.......... това
хомеопатията е основана на плацибо ефекта-аз много им се кефя и като група-даже искам да споделя че съм ходила на концерт.билета беше 25 долара
та на въпроса за износа и вноса на  магданоСа на баба Фроса аз имам да кажа следното- това е измама
прочетете-разреждания,глупости ,
магии

там няма дори и грам материална субстанция


скучно ми тука отивам да видя кое име се разиграва сега

# 10
  • Мнения: 5 500
mamasita, ако нямаш намерение да пишеш нещо съществено по темата по-добре ти недей се излага, че си смешна!
Сигурно 7-месечния ми син имаше силната вяра, че като вземе хомеопатично лекарство и зелените му гурели ще секнат на секундата! А, какво ще кажеш! Трябва много да е бил умен тогава, макар да проговори едва на 2 1/2 г? Гений направо!
А пък стафилококовата инфекция на малкия ми 10-дневен син, дето в болницата го наблъскаха в АБ и гнойните рани се скриха навътре, след 2 дни пак изкочиха с още по-бясна сила! Сигурно и той имаше силна вяра в плацебото, че още след 2-3 дни имаше подобрение след прилагане на хомеопатията? А, сега какво ще кажеш?
Ами гениални деца имам!
Облаче, разбрах въпроса ти, така е, понякога трябва много време да мине, понякога не! Понякога се започва с по-ниска потенция, след това се дава висока, зависи от много неща! Човека непрестанно се променя, така се променя и лекарството му.
Аз съм при д-р Кремена Хаджиева и щом съм при нея вече 6-7 години значи има защо!

# 11
  • Мнения: 3 161
И мен ме вълнува темата.

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз се записвам ...... трябва да кажа, че съм по- скоро скептична ........ но ми е интересно ....харесва ми идеята за паметта на водата

# 13
  • Мнения: 98
mamasita, ако нямаш намерение да пишеш нещо съществено по темата по-добре ти недей се излага, че си смешна!
Сигурно 7-месечния ми син имаше силната вяра, че като вземе хомеопатично лекарство и зелените му гурели ще секнат на секундата! А, какво ще кажеш! Трябва много да е бил умен тогава, макар да проговори едва на 2 1/2 г? Гений направо!
А пък стафилококовата инфекция на малкия ми 10-дневен син, дето в болницата го наблъскаха в АБ и гнойните рани се скриха навътре, след 2 дни пак изкочиха с още по-бясна сила! Сигурно и той имаше силна вяра в плацебото, че още след 2-3 дни имаше подобрение след прилагане на хомеопатията? А, сега какво ще кажеш?
Ами гениални деца имам!
Облаче, разбрах въпроса ти, така е, понякога трябва много време да мине, понякога не! Понякога се започва с по-ниска потенция, след това се дава висока, зависи от много неща! Човека непрестанно се променя, така се променя и лекарството му.
Аз съм при д-р Кремена Хаджиева и щом съм при нея вече 6-7 години значи има защо!




        но аз точно това целя и безда пиша в лилав ЦВЕТ
искам да съм смешна,а това което си казвам категорично затавам зад него а твоятя реакция е малко  безпардонна ,ако семя така да се изразя........ти как мислиш?????????/?
имам е-маил които отварям всеки ден схще ти отговоря винаги,със здраве.

пс-стоя- заставам- е и аз бъркам

# 14
  • Мнения: 5 500
Не разбрах къв ти е проблема, пиши и ти в лилаво като ти харесва  Mr. Green
Нямам намерение да ти пиша на мейла, не се хабя излишно  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт