Спане по гръб

  • 1 659
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте Heart Eyes
Чувала съм,че не било добре за бебето,когато майката спи по гръб.
Но какво по точно не знам.
От кой месец нататък,бременната трябва да избягва спането по гръб?
Аз съм в 4тия и няколко дни.
Благодаря ви bowuu

# 1
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз съм чувала, но не мога да се сетя точно защо не беше много хубаво- мисля, че за да не притиска много, защото като легнеш по гръб и цялата тежест пада навътре (леле как го обясних) Blush Аз съм спала настрани, тъй като по гръб ми беше адски неудобно, но пък познавам бременни които спят само по гръб и не им пречи! Peace

# 2
  • Мнения: 7 723
Сигурна съм, че като напредне бременността ти, и да искаш да спиш по гръб- няма да можеш- много тежи. Поне при мен така беше.
Бременните трябва да спят на дясно, за да не притиска плода сърцето.  Peace

# 3
  • Мнения: 1 896
Просто матката с водите и бебето почва много да тежи и притиска някакъв основен кръвоносен съд. Това предизвиква дискомфорт и у майката и у бебето. За мен беше много гадно от около 6-тия нататък, ставаше ми лошо по гръб. Мисля, че сама ще разбереш, когато почне да ти става неприятно.

# 4
  • София
  • Мнения: 10 858
При мен е много странно.
С първата бременност ми беше абсурд да седя по гръб. Веднага ми ставаше лошо, не можех да дишам.
Сега, с тази  бременност, когато съм будна също ми е невъзможно да лежа по гръб, но нощем се събуждам и съм точно в тази стойка - по гръб. И не ми е зле. В 7 месец съм.

# 5
  • Мнения: 999
Сигурна съм, че като напредне бременността ти, и да искаш да спиш по гръб- няма да можеш- много тежи. Поне при мен така беше.
Бременните трябва да спят на дясно, за да не притиска плода сърцето.  Peace
точно така съм спала през по голямата част на бременноста ми. А как ми се искаше да си легна по корем.

# 6
  • Мнения: 4 546
имам колежка, бременна в девети месец. тя казва, че е спала само по гръб, защото като легне настрани се започвали едни бясни ритници  Laughing и докато не се обърне по гръб - няма мира  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 14 133
Аз лежах последните няколко месеца само по гръб. На една среда бебчо ми натежаваше и не ми беше удобно. Спи, както ти е удобно!!!!

# 8
  • Мнения: 5 026
Аз лежах наляво, че като легнех по гръб ми се втвърдяваше корема.

# 9
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
В напреднала бременост не е хубаво да се спи по гръб, а на лявата страна. Но моето бебче ми дава да спя само по гръб, тъй като като легна на страни ме рита. А съм вече осми месец. Така ,че спокойно!!!

# 10
  • София
  • Мнения: 5 744
всичко е много индивидуално
по принцип се препоръчва да се избягва, защото наедрялата матка притиска голямата куха вена и може да предизвика прилошаване, но на мен честно казано така ми беше много по-удобно и никога не ми е ставало зле, спи както ти е удобно Peace

# 11
  • Мнения: 640
Последно на ляво или на дясно е хубаво да се спи, че нещо и тук май се разминават теориите...  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 5 744
Последно на ляво или на дясно е хубаво да се спи, че нещо и тук май се разминават теориите...  newsm78
аз знам, че на лявата страна

# 13
  • Мнения: 131
Препоръчват да се спи на лявата страна заради майката а не заради бебето. Казват ,че като спиш на ляво органите ти получават повече кръв. Това е . Иначе спиш на която страна ти е удобно.

# 14
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви милички, все пак получих известна информация Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт