Куклен театър

  • 651
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Здравейте,
зимата, предвид по-ограничените занимания през почивните дни, доста често водя дъщеря си на куклен театър - или в салона на Гурко, или на Янко Сакъзов. И не мога да не споделя учудването си от броя зрители. Миналата седмица например на представлението "Кой има магарешки уши" (тази пиеса и "Хензел и Гретел" са ни любимите) имаше не повече от 25-30 деца. Може би проблемът е и популяризирането, тъй като и сайтът им не е пуснат на търсене (www.sofiapuppet.com), и все пак Ви препоръчвам да водите децата. Е, не всички представления са прекрасни, но има и наистина чудесни, с истински декори, професионални актьори и атмосферата на театър. Лично за мене тези представления са несравними с куклените театри по детските центрове за забавление...
Приятно гледане!

# 1
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
   С удоволствие бих ги водила,но съм страшно ограничена от към време.След като цяла седмица съм била на работа и у дома е чистено,недоизчистен през почивните дни се занимавам само с това,за забавленията им отговаря таткото.Тази седмица ще му препоръчам да ги отведе/коя ще е постановката?/.
   От друга страна в детската градина два пъти в месеца има куклен театър,така че не са съвсем лишени от това удоволствие. Peace

# 2
  • Мнения: 463
Не съм с такива впечатления. Може би защото ходим само събота или неделя, но салона (обичам този на Гурко) е почти пълен винаги. "Магарешките уши" се играят отдавна, може това да е причината.

# 3
  • Мнения: 183
Водихме Ели да гледа "Боризмейко", но тя се изплаши и никак не й хареса.Предпочитаме да я водим в пица Хът, защото може да стане и да дойде при нас когато пожелае.

# 4
  • Мнения: 78
Е ние сме може би от тези 25-30, който ходят редовно на театър в събота и неделя.Наистина е хубаво,намерете 2 часа и водете децата си.  261uu

# 5
  • София
  • Мнения: 6 146
Моята дъщеря много се впечатлява от филмчета с куклени герои, та и аз съм решила да я заведа на куклен театър скоро. Дори преди малко точно това обсъждахме с таткото. Но съм чувала, че има представления за "най-малките", т.е. по-кратички и с повече действие. Знаете ли кои постановки са такива?

А какво има в пица хът?

# 6
  • Мнения: 148
А можете ли да ми препоръчате представление за дете на 2 г и 9 м.? Предварително благодаря  bouquet
и 1 въпрос към ел:
Предпочитаме да я водим в пица Хът, защото може да стане и да дойде при нас когато пожелае.
В коя пица Хът и за какво става въпрос?

# 7
  • Мнения: 183
В пица Хът на бул.В.Левски, срещу спортната палата, всяка неделя от 11:15 ч. има куклен театър и след това забавляват децата- дават им да рисуват, балони и т.н., а през това време ние си обядваме на спокойствие.

# 8
  • Мнения: 2 232
Тъкмо щях да пускам и видях тази тема:
Бихте ли ми казали тези представления на Гурко от колко часа са сутрин и кои дни?И къде другаде можете да ни посъветвате да заведем нашият 3 годишен малчуган-така, че да му хареса и не се изнерви.  bouquetДосега не сме го водили Embarassed, но вече твърдо сме решили събота-неделя да ни стане навик.

# 9
  • Мнения: 1 455
Надя и ние миналата седмица бяхме на тази постановка,участваха Мая Бежанска и един актьор от Сблъсък,който аз много харесвам (културовед Гъмов).Наистина беше страхотно,въпреки,че преди това като ходих на предните постановки нещо не ми харесаха,а и детето едва издържа до края.Ще отида и на тази "Хензел и Гретел" да я видиме.Моите впечатления са,че идват доста хора,ние бяхме на последните редове и в залата имаше доста хора.

# 10
Чудесни представления има и в театър 199.Там гледахме чудесно представление Храбрият шивач.

# 11
  • Мнения: 78
В пица Хът на бул.В.Левски, срещу спортната палата, всяка неделя от 11:15 ч. има куклен театър и след това забавляват децата- дават им да рисуват, балони и т.н., а през това време ние си обядваме на спокойствие.
Това ми хареса като идея Peace

# 12
  • Мнения: 28
Ние сме от редовната публика на куклените театри. Определно препоръчвам постановките на театър Ариел. Един от салоните се намира на Лидице и Шипченски проход. Там след като свърши представлението децата могат да отидат на сцената, да погалят куклите. Още по- горещо препоръчвам театър 199. Там се прекрасни представленията. И на двете места се пълнят залите. В Младежкия театър дъщеря ми беше разочарована от това, че Пипи и Том и Аника са толкова големи хора.

Общи условия

Активация на акаунт