Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

Габрово

Здравейте майчета!
Искам да ви попитам следното:
Синът ми е на 50 дни. На първата детска консултация педиатърката ни даде направление за ортопед. Там прегледаха крачетата на бебето на ехограф и доктора каза, че е абсолютно здрав. Но въпреки това профилактично ни препоръча да носи до третия си месец ортопедични гащи (с твърдо парче между крачетата).
Кажете ми на вас предписаха ли подобни гащи и какво мислите по този въпрос ?
Предварително ви благодаря   bouquet.
Цитирай

София

Вики беше на 1 месец когато ни пратиха при д-р Драганов във Военна болница.Гледаха го на ехограф и каза, че всичко е нормално.Не ни е казвал да носим такива гащи.
След като така е преценил носете ги, явно има причина и не е нещо сериозно.На братовчедка ми детенцето носи 3 месеца такива гащи и сега е добре.
Цитирай

плевен

Това не е притеснително, и на нас на 40 дни ни казаха да слагаме памперс и над дрехите още един да стоят по-разкарачени крачетата, правихме го и на следващия преглед всичко беше идеално. Не разбрах много за какво е, но нещо костите му били още меки, не съм сигурна. Успех Smile
Цитирай

гетото

За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.
Цитирай

Извини ме, но това не го разбирам-напълно здраво бебе да носи профилактично ортопедични гащички #Crazy....на твое място бих го завела на др. ортопед дори и без направление, но задължително да го прегледа с ултразвук.....
Цитирай

софия

Вики беше на 1 месец когато ни пратиха при д-р Драганов във Военна болница.Гледаха го на ехограф и каза, че всичко е нормално.Не ни е казвал да носим такива гащи.
След като така е преценил носете ги, явно има причина и не е нещо сериозно.На братовчедка ми детенцето носи 3 месеца такива гащи и сега е добре.
и ние бяхме при него и то доста късно, някаде в 4-ят месец.

да се върна на въпроса. Може би трябва да отидете пак на преглед за по сигорно.
Цитирай

Старата столица

За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.
Абсолютно подкрепям мнението Peace
Цитирай

Русе

на твое място бих отишла на втори специалист
Цитирай

Варна

Извини ме, но това не го разбирам-напълно здраво бебе да носи профилактично ортопедични гащички #Crazy....на твое място бих го завела на др. ортопед дори и без направление, но задължително да го прегледа с ултразвук.....
PeaceИ на мен не ми е ясно,защо трябва да носи такива гащи при положение,че нищо му няма на детето newsm78По-добре се консултирай и с друг ортопед Peace
Цитирай

ShockedПоредната глупост лекарска!Няма логика-щом е добре детето, кви ортопедични гащи! ooooh!
Цитирай

Плевен

И при нас ортопеда каза,че всичко е наред,но за ниакъкви гащи не е ставало на въпрос.
Цитирай

И на мен ми казха да слагам/профилактично/,но аз така и не ги послушах!Всеки решава за детето си-кое е по-добро!
Цитирай

Бургас и някъде на изток в Лондон

аз не мисля че при напълно здраво дете се налага да се носят ортопедични гащички.Вики има незрели кости и проблем с ракрача на крачетата ,но нашият ортопед ни препоръча гимнастика за да избегнем носенето на гащички.За един месец с гимнастика постигнахме това което се постига с носенето на гащички.За това мисля че във вашия случай са абслютно ненужни.
Цитирай
Zdravei, zadalgitelno napravete vtori pregled ,no pri dryg.Ako potvardi nosete gi.Bezobidni sa. Ako kage obratnoto , poiskai treti pregled i vzavisimost ot nego preceni. No v nikakav slychai ne prenebregvai tova koeto sa ti kazali.
Nash bebo beshe "100% zdrav"no az nastoivah za po-tochni izsledvania.Pritesniavashe me edna nestsandartna ganka.Smiataha che tarsia pod vola tele i taka do pochti 6ia mesec .Okaza se che imame problem i sme hvanali "poslednia vlak " Vmesto gashti nosihme shini.
Taka che za tvoe spokoistvie ,napravi kakvoto triabva.Dano da niama problem.Yspeh
Цитирай

София

На твое място бих дошла в София на консултация в Ортопедията в Горна баня. Не виждам смисъл да се носят гащички, ако всичко е наред при ортопедичния статус.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора