Ортопедичен преглед на новородени ?

  • 2 750
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте майчета!
Искам да ви попитам следното:
Синът ми е на 50 дни. На първата детска консултация педиатърката ни даде направление за ортопед. Там прегледаха крачетата на бебето на ехограф и доктора каза, че е абсолютно здрав. Но въпреки това профилактично ни препоръча да носи до третия си месец ортопедични гащи (с твърдо парче между крачетата).
Кажете ми на вас предписаха ли подобни гащи и какво мислите по този въпрос ?
Предварително ви благодаря   bouquet.

# 1
  • Мнения: 3 069
Вики беше на 1 месец когато ни пратиха при д-р Драганов във Военна болница.Гледаха го на ехограф и каза, че всичко е нормално.Не ни е казвал да носим такива гащи.
След като така е преценил носете ги, явно има причина и не е нещо сериозно.На братовчедка ми детенцето носи 3 месеца такива гащи и сега е добре.

# 2
  • Мнения: 1 382
Това не е притеснително, и на нас на 40 дни ни казаха да слагаме памперс и над дрехите още един да стоят по-разкарачени крачетата, правихме го и на следващия преглед всичко беше идеално. Не разбрах много за какво е, но нещо костите му били още меки, не съм сигурна. Успех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 959
За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.

# 4
  • Мнения: 2 498
Извини ме, но това не го разбирам-напълно здраво бебе да носи профилактично ортопедични гащички #Crazy....на твое място бих го завела на др. ортопед дори и без направление, но задължително да го прегледа с ултразвук.....

# 5
  • Мнения: 999
Вики беше на 1 месец когато ни пратиха при д-р Драганов във Военна болница.Гледаха го на ехограф и каза, че всичко е нормално.Не ни е казвал да носим такива гащи.
След като така е преценил носете ги, явно има причина и не е нещо сериозно.На братовчедка ми детенцето носи 3 месеца такива гащи и сега е добре.
и ние бяхме при него и то доста късно, някаде в 4-ят месец.

да се върна на въпроса. Може би трябва да отидете пак на преглед за по сигорно.

# 6
  • Мнения: 5 362
За енти път се възмущавам от тези профилактични ортопедични гащички,които ги изписват на деца без проблеми.Ми защо да не даваме и лекарства на децата си ей така профилактично,че може да се разболеят.
Конкретно по темата никога не изписвали на децата ми подобни гащи,защото нямат проблеми.
Абсолютно подкрепям мнението Peace

# 7
  • Мнения: 264
на твое място бих отишла на втори специалист

# 8
  • Мнения: 1 041
Извини ме, но това не го разбирам-напълно здраво бебе да носи профилактично ортопедични гащички #Crazy....на твое място бих го завела на др. ортопед дори и без направление, но задължително да го прегледа с ултразвук.....
PeaceИ на мен не ми е ясно,защо трябва да носи такива гащи при положение,че нищо му няма на детето newsm78По-добре се консултирай и с друг ортопед Peace

# 9
  • Мнения: 1 427
 ShockedПоредната глупост лекарска!Няма логика-щом е добре детето, кви ортопедични гащи! ooooh!

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
И при нас ортопеда каза,че всичко е наред,но за ниакъкви гащи не е ставало на въпрос.

# 11
  • Мнения: 3 360
И на мен ми казха да слагам/профилактично/,но аз така и не ги послушах!Всеки решава за детето си-кое е по-добро!

# 12
  • Бургас и някъде на изток в Лондон
  • Мнения: 147
аз не мисля че при напълно здраво дете се налага да се носят ортопедични гащички.Вики има незрели кости и проблем с ракрача на крачетата ,но нашият ортопед ни препоръча гимнастика за да избегнем носенето на гащички.За един месец с гимнастика постигнахме това което се постига с носенето на гащички.За това мисля че във вашия случай са абслютно ненужни.

# 13
Zdravei, zadalgitelno napravete vtori pregled ,no pri dryg.Ako potvardi nosete gi.Bezobidni sa. Ako kage obratnoto , poiskai treti pregled i vzavisimost ot nego preceni. No v nikakav slychai ne prenebregvai tova koeto sa ti kazali.
Nash bebo beshe "100% zdrav"no az nastoivah za po-tochni izsledvania.Pritesniavashe me edna nestsandartna ganka.Smiataha che tarsia pod vola tele i taka do pochti 6ia mesec .Okaza se che imame problem i sme hvanali "poslednia vlak " Vmesto gashti nosihme shini.
Taka che za tvoe spokoistvie ,napravi kakvoto triabva.Dano da niama problem.Yspeh

# 14
  • София
  • Мнения: 2 967
На твое място бих дошла в София на консултация в Ортопедията в Горна баня. Не виждам смисъл да се носят гащички, ако всичко е наред при ортопедичния статус.

Общи условия

Активация на акаунт