Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Има ли някой с този проблем?Детето ми си смуче пръста от бебе и продължава,когато заспива го смуче и после го вади.Ако някой знае нещо,моля за съвет! newsm17
Цитирай

София

Да има!
Моя син си го смуче. Не го тормозя, не го насилвам, оставила съм го на воля да смуче, когато има потребност. Смятам, че ще го израсте.
Цитирай

Габрово

Моят син също си смуче палеца от бебе.За сега не съм предприела някакви особени мерки,освен да му го дръпвам от устата и да му обяснявам,че не трябва.Аз си смучех палеца до седемгодишна възраст.Майка ми приши нещо като ръкавички без пръсти на ръкавите на пижамата/и на двата ръкава/,за да не мога изобщо да лапам който и да било пръст и така лека полека се отървах от този навик.
В аптеките продават специален гел за тази цел/с неприятен вкус/,с който се маже пръста.Най вероятно ще прибягна скоро до него  Mr. Green.
Цитирай

Какъв е този гел,как се казва?
Цитирай

Моето дете също си смуче пръста, но засега не предприемам нищо-това което прочетох по въпроса е че до  6 мес. възраст е свързано с недостатъчно сукане-т.е потребността особено м/у 2-3 месец е голяма и оттам можело да идва проблема. Вече на по-голяма възраст смукането може да е свързано и с успокоение, както мисля е във вашия случай-то смуче и заспива. Защо не пробваш да намериш заместител-например любима играчка, която да го "дарява" с необходимото му спокойствие и така да заспива с нея. Това мога да кажа аз.
Цитирай

Любима играчка нямаме при заспиване,но има мека бебешка възглавничка и крайчето на юрганчето и в допълниние пръста.Това е,ако ги няма тези неща не заспива.С тях ходим навсякъде,дори и в болницата ,когато се наложи спешно да ни приемат.
Цитирай

Габрово

Какъв е този гел,как се казва?

За съжаление не се сещам как се казваше, но съм сигурна че като попиташ в аптеките ще знаят.Успех
Цитирай

София

Daum-exol  e лак за мазане против смучене на пръсти или гризане на нокти. Само че трябва да не "прекъсва" горчивото  Mr. Green и също ако може да се нанася "тайно"  35 за да има по-сигурен ефект.
Цитирай

Бургас

И ние сме така и мисля тези дни да взема от този гел.Предупредиха ме че може да има стомашни проблеми и няколко безсънни нощи.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.